Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

покупка на старо: 1.8T или 2.0


yaskata

Recommended Posts

Привет,

интересува ме има ли сериозни различия в цената за сервизна подръжка на дигателите 1.8Т и 2.0, както и мога ли да намеря автомобил 4*4 с един от двата двигателя.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет :mrgreen:

Предполагам, говориш за старата Октавия. Лично аз не съм виждал 4х4 освен дизел, комби. Предполагам има и седан, но явно е доста по-малко разпространен, пък и не съм го срещал в ценовите листи на Шкода. За поддръжката не мога да кажа нищо, но ако имаш впредвид консумативи само - не бих казал, че е повече от 200-250 лв. Поне на служебния ми Пасат смяната на масло и филтри беше в този диапазон (1.8Т) ;) Иначе, след закупуване на такава кола, сигурно може да отидат 1500 лв. за смяна на ангренаж, ролки, пистов ремък, филтри, може би нещо по окачването (което всъщност би могло да направи дупка в джоба)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последните 6-8 месеца във Варна видях поне 3-4 Октавии I(след фейслифта) 4х4 седан 1,8Т,по мое мнение чисто нови или на възраст до 1 год.

Този двулитровия според мен е много античен,и въобще не може да се мери с 1,8Т.

А *1,8Т* ,който е с 20-клапана,и около 150 к.с. ,според това което съм чел и чувал за него е невероятен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4x4 с двигател 2.0 незнам дали има въобще. Но 1.8Т има и седан и комби аз имам комби карал съм и седан разлика никаква... въпрос на вкус... а двигателя си е мания 20 клапана с турбина 150 коня. А дизелите 4х4 по новите мисля са с 6 степенна скоростна предимно. Като поддръжка на самото 4х4 няма какво да го мислиш не съм чул някои да е имал проблеми с Халдекс а щом го слагат и на ауди А3 и ТТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.