Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов изпарител!?!


The Best Forman

Recommended Posts

Замислил съм се от известно време дали всъшност тез изпарители наистина са ремонтируеми и всъшност колко си удължаваме периода на главоболия с ремонта на един изпарител.

Имам си един хубавец /Ловато/ , който е ремонтиран с пълно почистване и т.н. , кара една година и сега почна да прави някакви номера - мирише на газ в купето , мени подаването на газ към двигателя в зависимост от количеството газ в бутилката и разни други подобни т.е. явно му е дошло време за пореден ремон и точно за това си задавам въпроса дали не е по - удачно при проблем с изпарителя да намерин една кофа , в която да пуснем стария и да се вземе нов т.к. ремонтния комплект е 30 лв. и на 4 та година вече сме дали пари за нов изпарител , а новия изкарва без грижи поне 5 години и се връзва , че петата година е FREE :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много пъти се замислям ако тръгнем така да купуваме нови изпарители и т.н. каква е ползата от газта в крайна сметка? Според мен е най-добре ако си го оправиш сам /стига да можеш нали/, защото иначе найстина ако трябва да дадеш поне 20лв. за ремонт и още толкова за частите става скъпо.

 

Аз не знам защо ти се е преебал за 1г. - ти колко км изминаваш за това време - аз за година правя ~10к км и не мисля, че за това време трябва да му стане нещо. На моя /Stargas/ ремонтния комплект му е 20лв има няма. Аз лично бих се замислил преди да дам над 100лв за нов изпарител - колко бензин ще сипя за тези пари. Защото на моменти се чудя каква е ползата от газта, особено като се намали съотношението в цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпарителя на практика работи , нищо му няма , но таз смрад дет ми вкарва в купето ужасно ме дразни ... да не говорим , че и глава ме боли от нея :evil: Онзи ден обиколих и филтър и тройника и миризмата е концентрирана само около изпарителя ... нещо в ниското налягане се опуска сериозно , ама кое , а миризмата се усеща и около колата , когато е скоро угасена ;) И понеже вече имам опит с ремонти на изпарители бая сериозно съм се замислил за нов ... на Вектрата така направих и не съжалявам , ам за баба що тогава не и взех един нов незнам , но ще пробвам де вкрайна сметка ще изгоря с 30 кинта само , дано не е пак за година само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея мембрани дето ги продават тук нали са български, май ги прави фирма "Мемтекс". Та си мисля, че едва ли ще издържат колкото оригиналните - мойте като ги сменях с нови, последните не ми вдъхнаха доверие. Оригиналните издържаха към 4.5 години. Тия ако изкарат 2-3 зими, макар че при минусови температури избягвам да паля на газ, ще е добре. А за това което питаш мен ме съмнява газовия клапан. Ако не е той, най-добре е да разглобиш изпарителя и да огледаш мембраните и другите работи - дали всичко е в изправност и на мястото си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си и клапанчетата!!! На високото и ниското налягане.Може и да са ти здрави мембраните ,а някой от тях да не затваря добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да пробраш номера с гъбичка и веро да стане пяна и да видиш от къде точно изтича тая газ. Това не е шега работа. Аз винаги като правя нещо по газтта проверявам за течове.

 

Поздрави

 

П.П Ако ще се сменят менбрани всяка година по-добре купувай от булгарските 6-7лв.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах , но ниското налягане тоз номер не върви ... ще пробвам днес да сменя гумичката на изхода на изпарителя и ако не се промени нищо ще се жертвам за нови мембрани .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно е мембраната на високото налягане да е напукана и от там да испуска. На задния капак на испарителя има малки отвори и когато е спукана мембраната от тези отвори изтича гас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.