Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смукач на газ


kawalgia

Recommended Posts

Здравейте,

имам следният проблем колата ми е фелиция 1.3 карбуратор 96г.

при палене на газ смукача ми се пуска автоматично ,но се изключва по-рано и колата работи на много ниски обороти,а на бензин си е нормално работят си и двете степени на смукача

Моля,даите ми някаъв акъл какво да правя.А до преди няклко месеца не беше така работеше си смукача на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това не е със сигурност от смукача (той няма от къде да разбере на газ ли си или на бензин), а най-вероятно от изпарителя.купи 1 комплект за всеки случай и си смени мембраните и клапанчетата.Също ако не е сменян си смени или поне си почисти филтъра на газовия клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди да сменяш мембрани мини през газаджия да ти настрои уредбата . ако ти каже да сменяш тогава сменяй . опитай да пуснеш малко повече газ от изпарителя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са се одървили мембраните оборотите ще се менят и няма да пали редовно и още какво ли не ... иди да ти бъзнат сместа щом гори толкова явно е пребогата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следният проблем колата ми е фелиция 1.3 карбуратор 96г.

при палене на газ смукача ми се пуска автоматично ,но се изключва по-рано и колата работи на много ниски обороти,а на бензин си е нормално работят си и двете степени на смукача

Моля,даите ми някаъв акъл какво да правя.А до преди няклко месеца не беше така работеше си смукача на газ.

при всички положения ще имаш разлика. другото е, че газта може да е лятна и да няма изпаряемост. за да бачка на газ трябва изпаритела да е загрял. зареди от друго място и лека коригирай смукача.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следният проблем колата ми е фелиция 1.3 карбуратор 96г.

при палене на газ смукача ми се пуска автоматично ,но се изключва по-рано и колата работи на много ниски обороти,а на бензин си е нормално работят си и двете степени на смукача

Моля,даите ми някаъв акъл какво да правя.А до преди няклко месеца не беше така работеше си смукача на газ.

Благодаря в за съветите аз сега я оставих на газаджията да я оправя но искам да ви запитам колко трябва да хаби на газ този двигател градско и извънграда и евентуално не е ли по-добре да махам газовото и да карам на бензин.

Предварително ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

От много неща зависи разхода на газ - но 7 на дълъг и 10-11 градско е нормален разход.

Значи е по-добре да не махам вече сложено газово,а да си го оставя и
да го ползвам понеже наистина идва грубо с около 3лв.по-евтино от колкото на бензин.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта гори около 8 на дълго и около 14-15 на градско. Карам я предимно на къси разстояния и на това го отдавам големия раход градско. Реално повечето време върви на смукач. Смукача ми обаче не се включва нормално, дори и загряла като я изгася и запаля и се включва поне за 2-3 минути. Друго което ми прави впечатление е че на гас непали, пали когато и кефне. Ако я оставя загряла и до 2-3 часа тръгна пак има шанс да я запаля, но пак ако й е на кеф. На какво може да се дължи това?

Другото което ми прави впечатление е че при преминаване от гас на бензин на място се удавя и след 3-4 минути може да я запалиш. Полския Фиат минаваше веднага без такива проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята 120-ка дава много добър разход на газ, но това вече е как си регулирал сместа :) На бензин не съм я карал от години и нямам и на идея сега след ремонта как ще харчи но на газ ми дава градско около 7,5-8л/100км. извън градско (като ходим за риба по Благоевград и надолу по реката ем сме се натоварили 4 човека, а това е от голямо значение точно за този модел ) пада под 7л./100км.

 

Така че как си регулираш сместа има една точка при която не скопяваш колата а и не ти дава висок разход-уцелиш ли я си цар :) но става с много проби

 

 

 

ПОЗДРАВИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.