Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч от парното на 120-ка


PETYO

Recommended Posts

Реших и аз да пусна една тема :mrgreen:

 

Не намерих из форума писано за теч-а в краката ми :evil: Но съм почти 100% сигуен че ще има кой да ме посъветва какво да направя! Какво ли не направих до сега маркучите си здрави но капе свалях ги (да ги почистя) един два дни "засуши" и пак лятото нямам този проблем, но сега е малка смърт!

 

 

Благодаря предварително!

 

ПОЗДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам ти тече от връзките с маркучите. Колкото и да ги стягаш няма да си решиш проблема. Най-удачното решение е - разкачи връзката, от която тече. Подсуши щуцера, както и маркуча от вътрешната страна, докъдето можеш да бръкнеш. Вземи грес и нанеси тънък слой от нея по вътрешната част на маркуча. Вкарай маркуча в щуцера и стегни здраво. Повече теч няма да имаш от там - греста ще уплътни, а от температурата на антифриза - и ще се поспече. Хубаво би било като загрее маркуча от течността, да попристегнеш още малко скобата, ама внимавай да не я скъсаш.

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти метода двойна скоба - пак така - махаш маркуча, после стягаш добре с истинска скоба и зад нея слагаш една телена скоба или още една истинска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има тоя проблем но вече е минимален. преди ми капеше доволно и затова смених маркучите с нови, подсушавах чистих промивах и правих всичко необходимо , след това сложих грес както каза Юли, сложих и 2 скоби и уплътних с някаъв херметик на 'ЗМ' който е като изолирбанд и като се облепи и сам се вулканизира и уплътнява ............ и пак си капе малко. Писна ми да се занимавам с това и го признавам за първото ми поражение колата срещу мен. Какво ли не направих пак си тече и това е.

 

смени си едни гумени уплътнения който стоят на карчето което се командва от лоста за топло/студено. под 1 лв са и 2те гумички, смяната им е елементарна.

дано при теб има повече ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

corropt установихме днес че е от уплътнението под кранчето маркучите са си наред. Цялата кутия на парното бе пълна с антифриз :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо и аз имах същия проблем с вода не тече , но като сипах антифриза есента - ужас! И при мене беше от кранчето. Свалих и разглобих пaрното и кранчето, прочистих го, но преди да го стегнах му капнах Loctite лепило много е ефикасно (принципно се използва за хидравлични системи под налягане.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петьо и аз имах същия проблем с вода не тече , но като сипах антифриза есента - ужас! И при мене беше от кранчето. Свалих и разглобих пaрното и кранчето, прочистих го, но преди да го стегнах му капнах Loctite лепило много е ефикасно (принципно се използва за хидравлични системи под налягане.)

 

И други така ме посъветваха(лелинчо ми и той стар шкодар) ама трябва да ги купя първо тея гарнитурки преди да го разглобя, защото ако го разглобя трябва да ги зглобя иначе няма да мога да я карам (не си представям един ден от моя живот без да мога да разчитам на кола :x )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.