Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

МНОГО ДОВОЛЕН ОТ LPG BSM


Боби Доктора

Recommended Posts

За справка - погледни в "ша гледаме тука".

 

Колеги, много доволен /засега/ съм от газовата уредба на BSM! Не знам доколко уредбата е италианска и доколко - българска, но - готин хибрид са направили хората.

 

Ето и мнението ми: При достатъчно свободно време и сравнително неголеми познания по механични дейности по автомобила монтажа можете да си го направите сами.

 

1. Бутилката и пълначката не са нещо особено - дотук нищо по-различно от нормална газова уредба. Във всеки багажник ще се намери място за 50 - литрова бутилка, а пълначката не стои никак грозно до десния калобран.

 

2. Пекарването на тръбата за газта става лесно по водачите на бензинопроводите - има свободни щипки.

 

3. Изпарителчето е малко и става добре зад десния фар /над скоростите - в страни от акумулатора.

 

4. Пробивате внимателно колекторите максимално близо до бензиновите инжектори и навивате газовите.

 

5. Куплунзите за бензиновите инжектори са стандартни и вървят в комплекта /само да не объркате поредността на цилиндрите.

 

6. Газовата рейка се закрепя идеално над входящия колектор. Постарайте се маркучите за газта да не са по-дълги от 10-ина см. и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са с еднаква дължина.

 

7. Някак вкарвате в купето кабела на ключа, който е мъничък и пасва навсякъде - и дотук с монтажа. /С туткането и пушенето на цигари - не ви отнема повече от три дни/

 

Другото са елементарни настройки от елементарен РС.

Системата е хитра със своята елементарност - давате и само някой параметри - брой цилиндри, приблизителна мощност на двг. и т.н. /софтуера е доста добър и разбираем/ и оттук нататък - всичко е процес на самонастройка от компютъра на колата.

 

Монтирахме още една уредба на приятел - AUDI A4 1.8 20 V. И той е предоволен.

 

Сметката е проста - ако вземете повече от една бройка и не давате пари за монтаж - макс. 900 лв.

 

Не знам за вас, ама аз смятам с 20 л. бензин да изкарам до другата зима.... :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.