Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

данък


pepi

Recommended Posts

Искам само да попитам колегите, знае ли някой как се изчислява данъкът на нова кола ( 2006г.)- кубици, конски сили, някакви коефициенти за възраст.

Благодаря предварително :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май се изчислява на базата на годината на производство. Май най-лесно е да питаш в данъчната ти служба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали съм лизингов, та ЕТ ми казват колко трябва да дам.

Ако това може да те ориентира: колата е 2005 г., 1.2 / 64 к.с

и данъка е 25 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм лизингов, ама на мен за Октавия 1.6 102 к.с. 2006 г. ми искат 220лв, което ми се вижда МНОЖКО. Та рекох да ви попитам все пак. Тая работа ще я проуча много сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен(ако не се лъжа-бях плащал една фактура-ама данък ли беше-гражданска ли)е 200лв-така че мисля че е нормално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220лв

 

a038.gif

 

Невъзможно, данък смет за апартамент в центъра на София е по-малко, ако не се лъжа. По-скоро трябва да е ГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лъжа, няма измама - 220-те лв. са за данък МПС.

По график ГО и Каско трябва да ги плащам октомври.

Аз мисля все пак да звънна до Порше БГ да видя колко е данъка за Голф 5 със същия мотор и същата година на производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e тва е

http://www.taxadmin.minfin.bg/calc.php?calc=2

 

при мен излиза това

Дължимият от вас данък е: 52.64 лева

 

Данъкът върху превозните средства се заплаща с 50 на сто намаление за превозни средства с мощност на двигателя до 74 kW. вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъкът се плаща на база 2 неща - възраст и мощност, обаче в KW, а не в КС. Така че това, че е 74KW въобще не трябва да представлява проблем, защото закона се основава на KW, а не на конски сили. А ако данъчните се заядат - возят ви!

 

74KW = 100,64 кс, което ако се закръгли правилно наистина става 101кс. Но се плащат KW-тите. При 75 KW и нагоре се минава в другата група и данъка става двоен!

 

Колегата, които е постнал линка към калкулатора е уцелил десятката - цъкайте и смятайте конкретно за вашата кола!

 

И внимавайте за възрастта, защото след всяко изчисление връща годините по подразбиране на "НАД 14 години", а там данъка е друг, по-нисък. ВИНАГИ щраквайте на правилната възрастова група!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръжди, много са си разбрани бирниците. Трябва само служебна бележка от ЕТ, че колата е 74 kw, 100 к.с. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължимият от вас данък е: 489.05 лева

 

Хехехе - всяко удоволствие се заплаща :mrgreen: То реално погледнато, тоя данък + каското ти = една малка количка за гаджето ;) И то само за 1 година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на данъчното пише, че коли с катализатор ползват 50% намаление от цената на дължимия данък. Аз мисля, че Фабията ми има таковма нещо, но как мога да го разбера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на данъчното пише, че коли с катализатор ползват 50% намаление от цената на дължимия данък. Аз мисля, че Фабията ми има таковма нещо, но как мога да го разбера?

има има, не се произвеждат коли без катализатори вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато си регистрирал колата си го декларирал катализатора. Щом то отговаря колата на Евро 3 ли беше или 4 ( а тя като нова си отговаря), пише го в митническата декларация която ти дават от Еуратек когато са ти внесли колата. Аз в данъчното само показах митническата а там си пишеше и венага ме писаха с катализатор....поне при мен беш така..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на данъчното пише, че коли с катализатор ползват 50% намаление от цената на дължимия данък. Аз мисля, че Фабията ми има таковма нещо, но как мога да го разбера?

има има, не се произвеждат коли без катализатори вече

 

Какво представлява това нещо "катализатор" и как действа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От химията: катализатор е всеки химичен елемент който НЕ участва в химическата реакция но спомага за нейното ускорение.

За колите: устройство което помага някои химически процеси да се извършат по-бързо в резултат на което се намаляват вредните емисий отделяни в атмосферата. На външен вид е гърне (първото). В него има една "пита" през която минават изгорелите газове.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та на въпроса за данъците.Моята колица ми я предадоха юли 2006.Януари 2007 ми се наложи да мина Годишен технически преглед,тъй като колата е такси и минава този преглед два пъти ггодишно.Отидох в сервиза който извършва прегледи и когато започна служителя да ми изброява кои документи за колата да му дам се оказа че нямам такъв за платен данък,което доста ме учуди.Веднага звъня на ЕТ да питам къде ми е ценната хартийка и защо не са ми я дали заедно с колата.От там ми отговориха че когато съм я взимал все още не е бил платен данъкът и това е станало в последствие(мисля си аджеба защо ли не ми се обадихте да си взема хартията).Разбрахме се да ми я изпратят по факс-а.Когато я получих ми стана много интересно на писанията вътре.Значи не мога да цитирам с точност цифрите защото документа е в колата,но приблизително пишеше следното :

19...лв

+ 2...лв

------------

21...лв

 

дотук добре ,но острани до 21 лв беше добавено на ръка написано

+ 52...лв =73 лв

 

Цялата работа ми заприлича на кръчмарска сметка отколкото на официален документ от НАП.

 

Някой ако е имал същият проблем да сподели за какво иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От химията: катализатор е всеки химичен елемент който НЕ участва в химическата реакция но спомага за нейното ускорение.

За колите: устройство което помага някои химически процеси да се извършат по-бързо в резултат на което се намаляват вредните емисий отделяни в атмосферата. На външен вид е гърне (първото). В него има една "пита" през която минават изгорелите газове.

 

Поздрави

 

Сега разбрах за катализатора. Знам, че в химията той ускорява реакцията, без да взаимодейства с другите елементи. Просто не съм направил връзката.

Този катализатор, потдържа ли се по някакъв начин? Смяна на консуматив или нещо такова /както при филтъра за твърди частици/?

Другият ми въпрос е, какви документи да нося в общината, когато ще си плащам данъка. Аз съм на 18, и това ще ми е за първи път, затова помагайте! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.