Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Относно автодиагностиката, VAG-COM и връщането на километри


Боби Доктора

Recommended Posts

Само Хашек да не ме набие... :oops: :oops: :oops: :D

 

Колеги, прегледах темата и трябва да ви кажа, че останах доста приятно изненадан от инженерните познания (на някои от вас) и не чак толкова приятно и не чак толкова изненадан от хапливия език и нападките (пак на някои от вас). Поради факта, че съм "турбо нов" във форума и СТРАШНО МНОГО УВАЖАВАМ всеки, който има вземане-даване с Шкода - няма да зачеквам темата отново и да ви натрапвам пък моя 12-годишен инженерен опит в автоелектрониката.

 

За тези, които още не ме познават - ще кажа, че се занимавам с охранителна техника и автоелектроника.

 

Понеже предната тема е заключена, а аз имам въпрос и нужда от помощ - ще си позволя да попитам. Става въпрос за колата на жена ми - Alfa Romeo 146 '99 г. (Като е упорита като магаре - какво да я правя - колко Фаби-и съм я водил да гледа... :evil: Но това е друга тема...) Кара я от 3 месеца и почти вече сме на финала да я постегнем окончателно (ей, между другото - нема толкова скъпи свещи /на ти се'a tween spark/ :evil: ), обаче имаме следния проблем - таблото "го нема никакво" - температурата е 130 градуса, караме заедно по магистралата - аз с Октавията - 140 км./ч - на нейния километраж - 80; клапаните искат да излязат от главата - на оборотомера - 3000 rpm...??? Бензина е на нула - на уреда 1/2. И въобще - пълен мрак...

 

Предполагам, и съм почти сигурен, че е правена намеса за промяна на показателите на километража с бъгав софтуер или от бъгав майстор. (нали "колата е карана от баба и дядо - пианистка и хирург и е само на ... :?: :?: :?: км) Затова ще ви помоля - ако знаете в София някой сервиз, или майстор с достатъчни познания по италиански коли и добър софтуер - да помогнете.

 

П.П. Относно написаното от Хашек Моят алармаджия всъщност се е сдобил след като е преебал някакъв километраж на Фабия след като се е опитал да го върне. - Хашек - да ти кажа аз не уважавам хората с професия, завършваща на "...джия". Естествено, че ще го "преебе" - работата на "*...джиите" е тази, в която тясно специализират, а не да връщат километражи. Иначе - в България всички разбираме от всичко - там ни е проблема... И на мен в къщи един гипса"джия" ми осра цвета на хола и спалнята - щото не става за боядисване, човека. Иначе шпакловката я докара под конец...

 

Та за туй и аз като "...джия" по електроникатана колата ви питам - къде да ми оправят компютъра...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като разбрах че разбираш от автоелектроника пробвай се сам да отстраниш проблема. Това с таблото може да не е свързано с компютъра и неговото програмно обезпечение ;) . Искам да кажа че човек докато не се захване с нещо и му се струва супер трудно и невъзможно да го оправи. А може и да е нещо лесно и нагледно(отскубана жичка например). Срам и позор е човек който разбира от електроника и то от автоелектроника да дава на майстор колата си за да му оправят тоците. Пък и друго нещо- разпитай в алфа ромео форума за този проблем- може и на тях да се е случвало.

И в крайна сметка наистина излиза всъщност дали имаш време да го оправиш сам проблема или ще ти е по-лесно и по-евтино да я дадеш колата на мастор.

Успех с ремонта :D

 

П.П А темата въобще не е за тук! По скоро в Всеки за всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да ти кажа аз не уважавам хората с професия, завършваща на "...джия"...

 

Верно!!! Аз съм ШКОДА-джия и наистина нищо не разбирам от Шкоди :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Сега сериозно. Темата е заключена заради остър тон и други глупости, НО никовете на участниците в спора си стоят, та съветът ми е да ги попиташ на ЛС.

 

Успех с италианската непослушница :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ти кажа за един сервиз в който приятел си прави алфата, и човека се занимава само с италянки и предимно с алфи. Дали може да се справи с подобен проблем немога да ти кажа, както и не знам дали има представа от компютри и табла. Влизал съм в сервиза му>>> нищо особенно малък гараж. Ако имаш път натам мини попитай го ако той не може да ти помогне поне ще ти каже къде да отидеш.

 

от кръстовището на бул. 'Цар Борис 3' и бул.акад. 'Иван Евстатиев Гешов'(където е ЕТ шоурума) тръваш по бул. 'Гешов' в посока жк. Сердика или казано по друг начин в обратната посока на бул. 'България' . Първата пряка надясно е 'охриско езеро'. точно в началото е сервиза, обикновенно има разни Алфи отпред .

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За Алфа мога да те свържа с Рали Маринов (известен е в Алфа средите). Ако още ти трябва помощ за Алфата, свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.