Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за озвучителната система


Recommended Posts

може би въпросът ми е за секцията "озвучителни системи", но един бегъл поглед там ме кара да мисля, че едва ли ще ми помогнат... накратко: има ли начин да се смени оригиналната аудиосистема на Октавия (2.0 ТДИ) с нещо по мой избор? къде правят такива неща и много ли е скъпо? благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, там също щеше да получиш помощ ;)

Явно не си посещавал още сайта на клуба (линка е горе, в ляво). Там сред менютата си има раздел за озвучаването. Говорителите са Pioneer, дадени са всякакви възможни варианти + техническите им характеристики.

 

Самите говорители като цена можеш да ги видиш и закупиш от онлайн магазина ElectronBG, които имат и реален магазин в подлеза на НДК ("Пасажа"). Дригият вариант е да ги купиш от Авител, вносителя на Pioneer. Особена разлика в цените няма да намериш.

 

Относно монтажа - до преди годинака до главния вход на Технополис в Младост-4 имаше фирма, която извършваше смяната на говорителите. Не взимаше скъпо, но за конкретни цени - не си спомням.

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързата реакция. явно не съм бил много ясен с въпроса обаче. интересуваше ме не как да си сменя високоговорителите, а фабричната аудиосистема - CD плейъра и радиото и да си сложа нещо по-функционално (MP3 и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колата е в гаранция трябва да попиташ в ЕТ какво ще кажат по въпроса, а иначе може да си сложиш и ДВД и МП3 и каквото си искаш.

Малко не мога да разбера къде е проблема за който питаш, след като си решил, че ти трябва нов касетофон си харесай модел и махаш старият оригинален и слагаш новият като може би ще ти трябва някаква лайсна или подходяща пластмаса която се слага около новият касетофон в случай, че размера не е като на оригиналният.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност, централната конзола наистина е странна. Може би е добре да попиташ в ЕТ дали може да се намести обикновенно CD, тъй като наистина отвора е различен от нормалните правоъгълни... А обмислял ли си варианта да си го смениш с оригинален, но с МР3 функция примерно. А ако си монтираш паркинг сензори - оригинални разбира се, може и да ти ги включат към ауриосистемата (оригинална отново) и да я ползваш нея при паркиране - визуално и аудио. Ето ти повече функционалност... А иначе - най-лесния вариант според мен > отскачаш до най-близкия аудио сервиз и да питаш к'ви чудеса имат за твоята кола :) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да стане нормално CD, но трябва да си поръчаш пластмасовия държач и конзолка от Еуратек. Нямям си и идея защо искаш да си смениш оригиналното CD, напиши точно модификацията на автомобила си и ще ти дам различни предложения за ъпдейт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да не съм съгласен :mrgreen:

 

Skoda, както и никой друг производител на автомобили, НЕ произвежда касетофони, CD-та и друга аудио техника. Т.е. просто виждаш кой е истинския производител и си взимаш от него за 30% по-малко! Или, най-добре, си харесваш истински саунд и си слагаш. А избора в Бг на саунд за Skoda е, меко казано, трагичен!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо по-хубаво от оригиналния саунд. Ако искаш ъпдейт, просто сложи нещо по-ново, но отново на Шкода.

 

:| Абсолютно съм съгласен с PRR :!: "Оригиналният саунд" в шкодите няма нищо общо с качествения звук.Да не говорим за силния. :) Единствено на Супърб не съм чувал но мисля че няма да се изненадам особено... Не ми е ясно защо си на това становище честно казано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,

 

По отношение говорителите и аудио системите, монтирани на Шкода от Пайниър, днес звънях в Електрон БГ и от там ми дадоха координати на техния монтажист - до Медицинска Академия е, на ул. Даскал Манол 19, вход от към ул. Константин Иречек, търсите Сашо, телефона е 8520478. Аз търсех за мойта говорители за задните врати и за гредите на багажника, много са любезни хората, всичко ми обясниха по телефона и вече остава само едно ходене към Сашо с парите. Дано съм бил полезен.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз понеже скоро се разправях с този проблем.

 

На Шкода СД-то с МП3 струва 800 лв. Ами множко си е, както и да свири.

 

Понеже съм музикален инвалид и не мога да различавам кой знае колко качеството на звука, стига да не бръжди и прекъсва, разбира се. Та по тази причина не съм претенциозен към озвучаването и гледам да пестя пари от него.

 

От ЕТ ми препоръчаха Сони, щото работили с тях, били тествани, имали гаранция и пр. причини.

 

Харесах си този модел, на тази цена - 249 лв. Има USB вход и може вместо да разнасяш СД-та да си мъкнеш една флаш памет. Хем събира повече, хем са по-малки.

 

Слага се една допълнителна кутия от ЕТ, която струва 160 лв. за Октавия II (баси това е кожодерство - 160 лв. за една пластмасова кутия). И 30 лв. за монтаж, за да не отпадала гаранцията. Та излезе около 450 лв. цялото нещо.

 

Понеже конзолата е 2 пъти по-голяма от стандартните размери на един касетофон отдолу остава една дупка да си пъхаш разни боклуци. Много е удобна за тази цел. Може още един касетофон да си сложиш там. \:D/

 

Това нещо идва с 350 лв. по-евтино и има USB вход, нещо което системата на Шкода го няма. Обаче оригиналния МП3 на Шкода има и други функции. Според документацията им на екрана се показва информация от сензорите за паркиране и климатроника. Климатроник нямам, обаче имам датчици за паркиране отзад и тях ще трябва да си ги слушам по зумера само, което не е кой знае какъв проблем. Защото като караш назад, обикновено гледаш назад или в огледалата и едва ли ще можеш да зяпаш и едновременно с това в екрана на МП3-то на Шкодата.

 

 

В петък ще взема колата и мога да кажа как свири. Всъщност ще мога да кажа дали свири силно, щото едва ли ще различа качеството. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се намеся и аз понеже скоро се разправях с този проблем.

 

На Шкода СД-то с МП3 струва 800 лв. Ами множко си е, както и да свири.

 

Понеже съм музикален инвалид и не мога да различавам кой знае колко качеството на звука, стига да не бръжди и прекъсва, разбира се. Та по тази причина не съм претенциозен към озвучаването и гледам да пестя пари от него.

 

От ЕТ ми препоръчаха Сони, щото работили с тях, били тествани, имали гаранция и пр. причини.

 

Харесах си този модел, на тази цена - 249 лв. Има USB вход и може вместо да разнасяш СД-та да си мъкнеш една флаш памет. Хем събира повече, хем са по-малки.

 

Слага се една допълнителна кутия от ЕТ, която струва 160 лв. за Октавия II (баси това е кожодерство - 160 лв. за една пластмасова кутия). И 30 лв. за монтаж, за да не отпадала гаранцията. Та излезе около 450 лв. цялото нещо.

 

Понеже конзолата е 2 пъти по-голяма от стандартните размери на един касетофон отдолу остава една дупка да си пъхаш разни боклуци. Много е удобна за тази цел. Може още един касетофон да си сложиш там. \:D/

 

Това нещо идва с 350 лв. по-евтино и има USB вход, нещо което системата на Шкода го няма. Обаче оригиналния МП3 на Шкода има и други функции. Според документацията им на екрана се показва информация от сензорите за паркиране и климатроника. Климатроник нямам, обаче имам датчици за паркиране отзад и тях ще трябва да си ги слушам по зумера само, което не е кой знае какъв проблем. Защото като караш назад, обикновено гледаш назад или в огледалата и едва ли ще можеш да зяпаш и едновременно с това в екрана на МП3-то на Шкодата.

 

 

В петък ще взема колата и мога да кажа как свири. Всъщност ще мога да кажа дали свири силно, щото едва ли ще различа качеството. :roll:

 

Решил си значи това Сони да си слагаш така ли? Като отидеш да ти го монтират, и му сложат евробуксата и нагласят музиката слушай една песен. После ги накарай ако имат възможност да ти пуснат едно плеърче Пайнер за същите пари долу-горе. Ако не усетиш разлика чак тогава може да се наричаш "музикален инвалид" което разбира се няма да се случи. Успех и да се похвалиш после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с оригиналното CD с MP3 на шкода и ми добавиха 800лв към цената, и на мен ми се видя множко като имаме предвид че един pioneer е доста по евтин, но... наистина е свързан с климатроника и парктроника.

Много е удобно за паркиране, няма нужда да се въртиш назад, когато паркираш.

А за климатроника няма почти никакво значение, просто като пипнеш температура или който и да е бутон, на дисплея на радиото ти показва какво си натиснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо по-хубаво от оригиналния саунд. Ако искаш ъпдейт, просто сложи нещо по-ново, но отново на Шкода.

 

:| Абсолютно съм съгласен с PRR :!: "Оригиналният саунд" в шкодите няма нищо общо с качествения звук.Да не говорим за силния. :) Единствено на Супърб не съм чувал но мисля че няма да се изненадам особено... Не ми е ясно защо си на това становище честно казано

В интерес на истината аз оригинален саунд на Шкода не съм чувал. В смисъл колоните са ми оригинални, но плеъра не е шкодашки. Баща ми е с оригинален саунд на баварката, и мисля, че е много по-добра от много от прословутите пайнери. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те пайнерите вече не са това което бяха - имам предвид като говорители отстъпиха челните места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз сега да нахвърлям малко свежи мисли.Озвучаването на Октавия 2 не твърде сложна задача-колата разполага с достатъчно място за озвучителни тела.Направих пълна обиколка при музикалните майстори в София направих следната равносметка.Почвам с Авител-тъй като те са може би най-голямата фирма за озвучителни тела в БГ.Уточнявам критериите на търсенето ми-''средна хубост'' музика,вградена на серийните места с усилвател.Та в авител се предлагат двукомпонентни системи на фирмите Pioneer,Hertz и Focal.За закупилите си нова кола се предполага,че искат нещо повече от стандартните говорители,а наличностите от хубавите серии на Пайнера ги няма никакви(не,че свирят добре),а пълния коплект даден в сайта на клуба е невъзможно да се достави.Хертцовете свирят приятно и като цяло не са лош избор,особено серията от 500лева им е трепач(избора на почитателите на марката).Фокалът си е класика в жанра-доста добър на приятна цена и адски добър на неприятна цена.Усилвателите им в 4канала на поносима цена са адски скъпи за това,което предлагат.Имат 2 модела на поносими цени СРХ4 на Аудисон и едно изостанало Стегче(скрита лимонка).Направих се на ламер и човекът в магазина се държа учтиво и всичко ми обясни,но напускайги в мен остана гадното чувство,че хората им дреме за музиката,работят за бройки и пари-феноменално студено и пресметливо.

От там директно се хвърлих в магазина на ДЛС-хората си имат и компонетки и усилватели,но и тук хубавите неща са на солена цена.Предлагат елипси с качество без конкуренция за търсещите подобни атрибути(но свирят добре само с добър усилвател) освен,че са 350лв.Тук излизането ми беше по-ентусиазирано,но пак имах чувството,че това не е моята фирма.

След малко се убедих и че в Тояга не покриват критериите ми-за съотношение цена качество,това е фирмата на последно място.

И тук идва моят безспорен фаворит Канброс системи.Вежливи, ентусиазирани, с прекрасен асортимент в средна категория.Ланзар ,Прецижън Пауър,Орион,Аудио Систем.Ланзар Опти серията е пословична със сила,приемливо качество и невероятна цена-като съотношение няма аналог.Усилвателите на Аудио Систем са частта,която може би в БГ като сбор от качества няма аналог-1000 % ще има такъв в моята кола.Бих препоръчал на всеки този сервиз намира се на ул.11 август -успоредна на Раковски от Дондуков към сточна гара от източната страна.

Сега относно плеяра-марката е Вистеон(за Стреам става въпрос),огромен производител на памети, чипове и авто-електроника -между другото само познайте кой пазарува от там.Компанията скоро беше погълната от концерна Форд и затова Стреам,на повечето европейски пазари не се предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил си значи това Сони да си слагаш така ли? Като отидеш да ти го монтират, и му сложат евробуксата и нагласят музиката слушай една песен. После ги накарай ако имат възможност да ти пуснат едно плеърче Пайнер за същите пари долу-горе. Ако не усетиш разлика чак тогава може да се наричаш "музикален инвалид" което разбира се няма да се случи. Успех и да се похвалиш после.

 

Ех, трябваше по-рано да питам. Мислех си аз преди да взема решение да питам във форума, ама на, не остана време да се завъртя.

 

Сега вече е късно. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение не е чак фатална грешка ;) А и не може да не се признае че Сонитата ниските серии превъзхождат по външен вид (поне според мен) почти всичко на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.