Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гръмна акумулатора :(


ivo_radoev

Recommended Posts

Карам си със 60-70 и чувам некакъв гръм... !!! От акумулатора липсват тапите и парче от горния капак, но е поправим. Прибрах се и го премерих, дава 13, като работи колата на място 14-15 а при подаване на газ 16-17 :( Релето ли е, какво ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарядното реле.

Инак трябва да държи не повече от 14.5 волта.

 

Посъбрал се е водородец от разлагането на водата( електролита) иии...

Може само да се е повишило налягането, щото искра?! едва ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това смени въпросното реле, защото пак ще ти направи тоя номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го, имах чисто ново. Сега е добре, дано не се спукала пластмасата и надолу, утре ще оправям акумулатора и ще пиша как е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво ще му оправяш, но все си мисля, че ако му е хвръкнал капака и е сцепен надолу е време да помислиш за нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че ще кукпувам нов акумулатор, въпреки че този го залепих отгоре, корпуса отстрани не е спукан. Днес минах 100км с него. Смених релето и го регулирах да зарежда към 13,5. Дано няма проблеми вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off

 

А той като гръмна не ти ли оля цялата кола с електролит? :? Защото съм чувал, че така става ако гръмне акумулатора? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че ще кукпувам нов акумулатор, въпреки че този го залепих отгоре, корпуса отстрани не е спукан. Днес минах 100км с него. Смених релето и го регулирах да зарежда към 13,5. Дано няма проблеми вече.
- От това, че си го регулирал стигам до извода, че си сложил пак електромеханично реле. Вземи си едно електронно, далеч по надежди са. Не знам при какви условия си го регулирал, но 13,5 при зареден акумулатор, без консуматори е твърде ниска стойност. До 14,5В е напълно безопасно, още повече, че това напрежение се достига при липса на голяма консумация.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.