Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Винтилът???


PETYO

Recommended Posts

Вентила за пълнене на газ-та е на задната маска,колата е 120L като свалях ДВГ-то преди 2 години и съответно и газта трябваше да се откачи.И от там и проблема- като зареждам газ на газостанцията и като дръпне маркуча и винтила връща газ !!!  :( Затова секи път затварям от кранчето вътре. Вече ще земе и то да се пре...е.

 мисалта ми еследната решил съм да купя чисто нов Ловатовски вентил. Ще помогне ли да спре да изпуска или има и вътре в сондата друго нещо което да задържа и то да се е пре....ло ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно сачмата, която е вътре с една пружина под нея не уплътнява добре. Със сигурност като смебниш вентила това ще се оправи, но не мисля, че е необходимо да сменяш целия вентил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах го този проблем .замених "О" пръстена към който уплътнява сачмата.след няколко дни пак пропуска.ходих в реномиран сервиз близо до правителствена болница и олекнах с 25 лв .замислих се и отново смених пръстена ,но един шофьор ми каза да го намажа с 1-2 капки масло,което направих и вече 3 месец не връща газ,след като се свали пистолета.сачмата е свободна,не я притиска пружина-тя е да притиска шайба ,която притиска пръстена.когато се сваля пистолета ,тъй като газта е с някакво налягане ,избутва в пространството на пружината сачмата и тя от това налягане се заклинва в пръстена и не пропуска газ обратно в атмосферата.

опитай да капнеш 1-2 капки масло,ако не задържа смени пръстена и опитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо се разглобява,затвори си кранчето за входа,ако сачмата е потънала надолу с тънка отверка я раэмърдай беэ да я нараняваш,пружинката трябва да я иэбута и да прилепне на горе,ако нестане раэглобваш го и внимаваш да не иэхвъчи пружината, проверяваш я да не е омекнала иръждясала и зглобяваш,провеияваш сверо и вода за изтичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asd asd asd

 

Аз ако не го бях разглобявал 250 пъти и не бях сменил всичката катантия 10 пъти (О-пръстен,пружинка,топче,лещи) Щях ли да дам 25 лв. за нов винтил ???

 

Какво ли не съм му правил и не спира да да си връща газ отзад.Всеки път на газостанцията отваряй крана после стягай.Нямам нерви вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип на арматурата на бутилката трябва да има спирателен кран и възварен клапан . в пълначката също трябва да има възвратен клапан . щом изпуска газ през пълначката - и двата клапана са за смяна . на някои пълначки - виале , емегаз , някои модели на ловато , някои модели на брц съчмата опира в месингова "усна" - няма гумичка . в следствие на многобройните затваряния (при всяко откачане на пистолета)- съчмата се удря рязко в усната ,комбинирано с рязкото падане на температурата(в следствие на адиабатното разширирение на пропан - бутана) устната се напуква .

ако моята бутилка изпускаше така щях да сменя арматурата на бутилката и пълначката . в крайна сметка газта е на доста висока цена а и не си струва риска .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.