Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Втора смяна на масла и филтри


Recommended Posts

Сменени:

1) Масло (4л - 5тия си го носех аз) - 76.40лв

2) Маслен филтър - 8.52лв.

3) Въздушен филтър - 17.25лв.

4) Горивен филтър - 31.95лв.

5) Поленов филтър - 11.73лв.

6) Работа - 81.65лв

Това са цени без ДДС...

 

Общо - 273лв (с ДДС)....

 

Процедурата отне 1h. Като цяло нямам забележки (освен цената де).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не ти завиждам. Аз си го правя сам без пари, но ти няма как, защото си в гаранция. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народът е казал:

'Не е луд този, който яде зелника, а който му го дава'

 

Не си казал къде са тези готини пичове. Дано поне всичко вложено в колата да е наред. За Шкода ментетата са малко, докато за др.марки.....

 

И все пак добри са били. На мой клиент му предложили да дойде за резултата си след 4 дни - колегите трябвало 'да оправдаят' 150лв за същото нещо, което при нас е 5лв и при желание сме готови за 15мин.

 

Единственото ти 'оправдание' е ако колата е още лизингова. Ако не - другия път си загуби 1 час и дай парите за по-благородна кауза - напр. за някой дом.

 

Има и много хора с опит и професионализъм из клуба, които биха ти помогнали безплатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня: Колата е лизингова, на една година и 30к км. Т.е. ако искам гаранция в Еуратек....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евратек са мошеници. И дано се появи някой по свестен вносител. Преди две години тръгнахме за Фабия. Освен, че щяха да ни прецакат по същия начин (с подобни обири по няколко пъти годишно - минавам около 5000/м) не знаеха и какво имат по магазините си. Та взех една 120-ка да закърпя положението, постегнах си после моите 2 120-ки, а миналата година в автопарка влезе и едно клио... Довършвам 1203-ката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано за труд ми взимат 100лв, което е доста. Иначе за консумативите цените са добри. Но на 30к км се води че гледат доста неща. Пък и този път бях с познат (пълна случайност :) ) там и се надявам да са проявили повечко старание.

Както и да е. Пуснах този ценоразпис за колегите които наближават втора смяна на масла. За първата ми взеха 167лв, което е доста по-приемливо (само поленовия филтър не ми смениха тогава).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох на мене ми предстои тази процедура скоро... Обаче тъй като аз сменям всяка година, а не на километри, защото не мога да ги навъртя, вече не ми пука за гаранцията... Според вас да се занимавам ли с ЕТ или да отида при някой познат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а-така оплачи се до 3 пъти да ти олекне :mrgreen:

а за гаранцията - мисля си, че тя включва не само гананционните смени на консумативи и ако я загубиш после ще трябва да се молиш да не ти се поврежда колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя гаранцията е две години. Съдейки по поста на колегата така или иначе е изтекла така че сменяй при познати.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приготви си малко повечко пари като наближи смяната и на ремъци ,накладки и реглаж на клапани ,че и там дерат .а 2 -те години гаранция може и да изтекът по-рано ако навиеш определените км, 100 или 150 000км(поне на другите лизингови коли е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам. Това си е нормално. Но на 45 трябва да е по-малко. Що се отнася до гаранцията - няма да врътна 100к за две години. За една врътнах само 30....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR-на Фабията ми на 30хилки като го смених ми излезе 225лв!

Без въздушен филтър-на 30-смених и поленовия!

КАто сменях на 15 пък ми излезе 155-175(не помня точно)

Маслото е Шел-и двата пъти си взех 5литър(туба в 1л)-че аз 1литровите си ги ползвам и за други нужди-ама вече няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми цените са горе долу същите. Аз сменям въздушен филтър на всяка смяна на масла. Нищо че Шкода казват на 30к. Тия 10лв няма да ми натежат!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приготви си малко повечко пари като наближи смяната и на ремъци ,накладки и реглаж на клапани ,че и там дерат .а 2 -те години гаранция може и да изтекът по-рано ако навиеш определените км, 100 или 150 000км(поне на другите лизингови коли е така)

 

Благодаря на PRR за полезната информация.

А относно гаранцията на Шкодите - тя е 2 години без значение за изминатите километри, стига колата да не се ползва за такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започнат с начисляването на тези технологични времена и ме убиват просто. Като сменях масло първия път ми свършиха работа за 3 пъти по-малко време отколкото беше написано на фактурата. ДА не говориме че 4 лева и нещо за приемчик е направо смешно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.