Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

инструмент за смяна на гумичките на клапаните


todor_velikov

Recommended Posts

чух че имало специален инструмент за натискане на клапанните пружини ,с който се натискат надолу пружините и така се сменят гумичките или се освобождават клапаните.някой има ли на представа къде се продава и евентуално цена?

Благодаря на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента се казва скоба за клапани колега. Необходим е предимно за сглобяването на клапаните с пружините, защото самото разглобяване може да стане и без тая скоба. Принципно се продават мога да проверя в един близък магазин, но ако ти е за веднъж само няма смисъл да си купуваш. Ако искаш може да минеш да свършиме тая работа само позамий главата да не е много мръсна. Ако си в някой по-близък квартал може аз да намина ако си без кола в момента. Аз съм от Дружба 2. Нали за Фаворит/Фелиция ставаше въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента се казва скоба за клапани колега. Необходим е предимно за сглобяването на клапаните с пружините, защото самото разглобяване може да стане и без тая скоба. Принципно се продават мога да проверя в един близък магазин, но ако ти е за веднъж само няма смисъл да си купуваш. Ако искаш може да минеш да свършиме тая работа само позамий главата да не е много мръсна. Ако си в някой по-близък квартал може аз да намина ако си без кола в момента. Аз съм от Дружба 2. Нали за Фаворит/Фелиция ставаше въпрос?

е аз свърших днеска тая работа ,ама искам да си купя за по принцип.казаха ми че от жигула бил ,и ставал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм ползвал от Лада и става без проблем. Значи виждал съм скоба Force, която изглежда сравнително универсална, т.е. може да се ползва и за глави с хидравлични повдигачи при които скоба от Лада/Шкода не върши работа. Има една доста добре заредена железария в Горубляне /аз там съм гледал въпросната скоба, понеже съм наблизо/ на главния път от Цариградско в посока Околовръстното на 100м след завоя на Цариградско. гледам им тел. на визитката 978 96 78 Ако искаш звънни да питаш дали имат още за да не се разкарваш, ако успеят да те разберат по тел.а какво ти трябва все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.