Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ще си платите ли неплатените глоби


joeless

ще си платите ли неплатените глоби покрай акцията за събиране?  

32 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Нещо повече за акцията, нищо не съм чул?

 

Имам един акто отпреди 1 година и нямам нищо против да го платя, но незнам дали не са се натрупали лихви, пък и със сегашната система незнам колко пари да вкарам и нямам обратна връзка дали всичко е наред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам актове за около 400 лв. от преди 5 години, тогава ходих да си ги платя, но в системата не беше отразено нищо. От тогава никой не ме е потърсил да си платя глобите, иначе щях да го направя ;) От 3 години нямам и еднин акт :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години не са ме актували...Имам 500-600лв отпреди, но не смятам да се натискам. Пък и сменях адресна регистрация и сигурно са се омотали вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако станат много настоятелни бих си платил, за да си спестя разправията и простотията. Нямам спомен, колко пари дължа на КАТ. Помня само, че ми бяха взели 50 точки... :mrgreen: Но от около 3 години нямам никакви нарушения...може да се смилят :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя милост има актове за около 300-400лв. за времето 1997-2002. Досега никой не ме е потърсил,но все си мисля,че не са ме забравили. :mrgreen: А по принцип не обичам да давам пари на държавата :evil: Незнам какъв механизъм си е изградила държавата за прибирането на глобите,но ми се струва малко несправедливо да дойде някой да ти описва имуществото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ми глоби са от заложени капани, първата за неправилно паркиране, като знакът за неправилно паркиране беше скрит от знак за бензиностанция, сложен на една педя пред него. Вторият е за изпреварване на прав участък с прекъсната осева линия и в дърветата знак, забранено изпреварването. И двамата катаджии ми се хилят: "Тоя знак е отскоро...". Старая се да спазвам правилата и такива случки ми се случват горе-долу веднъж на 2 години, така че не ми се занимава да обжалвам актовете, но глоби няма да платя, докато не ми ги поискат изрично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато карам по дупки и ме ебават разни полицаи пълни с комплекси и празни джобове - нищо не плащам ... да ми вземат скъсаните гуменки ако искат , щот по документи друго нямам и няма да имам скоро :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз зарада дупките доскоро карах без винетка - в протест... ама ми купиха на инат... достатъбчно глоби съм имал... :mrgreen:

иначе и аз нищо не давам - нищо нямам на мое име, да ми вземат четката за зъби ако искат толкова ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ми ги донесат в данъчното - тогава ще ги платя! Миналата година отивам да си плащам данъка за колата и питам дали е дошла някоя глоба, а служителката ме погледна като много тежко душевно болен и ме посъветва да не питам такива неща! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих си ги платил...ако обаче някой може да ми каже колко точно дължа :mrgreen: щото дори и те не знаят, оказва се :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко им беше давността на глобите!Аз имам 1фиш и един акт от преди 2години и половина!Ако ме потърсят ще си ги платя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съмнявам се че актовете и глобите нямат давност...няма ли някой шкодар да се консултира с правист за да изясни в крайна сметка точно имат ли или нямат актовете и фишовете давност и каква (ако имат)...хайде колеги някой да се понапъне ..моля ви за да сме информирани всички...

Благодаря предварително..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято ми се наложи да вадя документ за данъчни задължения, задължения към здравната каса и др. . От КАТ не излязоха никакви задължения. Имам два-три акта над 2 год и един от преди по-малко от 2год.. Най интересното е , че най-вероятно няма съгласуване между институциите и всеки си вика аз за тези пари съм ....... майката на другите служби.

Имам приятел се не платени здравни и глоби от Кат, който получи US виза и си пътува свободно.

Все пак някои неуредици в тази държава на са на наш гръб ха-ха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как са ти взели 50 точки бе човече!! нали са само 39... :roll: :lol:

 

Ами е така... Аз им викам: "Не останаха точки бре, не взимайте!", а те само се хилат... и като си направих справка, излезе, че са ми кеширали 50 точки. Демек, бях на -11. Но с един курс закрепих положението на 2 точки (нали ми връщат 1/3 от пълния размер), а после обжалвах 2 акта в съда и от там върнаха по няколко точки, та около 6-7 сигурно имам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/5.htm

Чл. 82 От момента на връчване на наказателното постановление почва да тече давност 2 г. Ако за тези 2 г. никой не прекъсне давността т.е. не предприеме никакви действия да приложи наказанието, то не се изпълнява. Ако обаче се предприеме действие (например пратят мутрите на вратата ти да те поканят любезно) почва да тече нова давност, която е вече 1 година. Като краен резултат ако за 3 години не успеят с добро или лошо да си приберат глобата, вече не могат да те гонят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.