Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

твърди задни пружини от какво?


biker_valio

Recommended Posts

Някой има ли идея от какво да взема по-твърди пружини от мойте задни на 120-ката. Искам да си направа по-твърда задницата. Някои спомена за предни от Нива обаче на тях диаметъра на витката е 120мм а на шкодовите е 130мм иначе наистина телта е по-дебела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ладовите са със същата твърдост като щкодовите не ме остройва. Аз сега съм със задни от 124-ка но и те са меки като щкодовите само дето са със 3 см по-дълги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се ладови спортни (предни) за около 50 кинта комплекта. Със сигурност са по твърди от шкодовите, а със сигурност е наи-евтиният вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си направа по-твърда задницата.
- Задницата става по-твърда и по-стабилна посредством хубави амортисъори, които водят до по-твърдо возене. Спортните пружини не са по-твърди, а обратно. Слагайки по-твърди пружини се влошава стабилността. Работата на пружината е в това да се свива, а на амортисъора - да не и позволява разтягане със същата скорост както при свиването. Не случайно спортните пружини са обикновено по-ниски.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае дали и откъде могат да се намерят газови амортисьори за нашите шкодовки? 105/120?

 

Не може по каталозите на големите производители да няма! :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледам че горните акъли не те устройват, затова да кажа аз какво съм се сетил - на шкода отзад слагат предни ладови за да се дигне, а на лада отпред слагат предни москвичови(евентуално и рязани) за да стане твърда. Щом ладовите стават на шкода, а москвичовите на лада ... нали, сещаш се на къде бия. Аз миналата година купих комплект жигулови предни нови за 18 лева, предполагам и москвичовите са там някъде, а можеш да ги измериш в магазина преди да ги купиш, за да видиш че всичко е точно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

s ladovata dprujina skodata nestava po-tvyrda,a samo po visoka,za6toto ladovata prujina navivkite sa po na rqdko i kato se ka4at 2 4oveka otzad i klqka sas ladovata prujina.....

 

sorry za latineca :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Продават се ладови спортни (предни) за около 50 кинта комплекта. Със сигурност са по твърди от шкодовите, а със сигурност е наи-евтиният вариант

За предните на Шкодата, някакви Ладови Спортни или от друга марка стават ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за предни стават задни пружини от форд орион - височината и твърдостта са подходящи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.