Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обратно изкупуване


ръжди

Recommended Posts

Интересно ми е някой от съфорумците дали се е възползвал от тази услуга на Еуратек или има ли някой повечко инфо, т.е. горе долу на кви цени ти оценяват колата, може ли да ти покрие поне първоначална вноска на нов автомобил.

Примерно аз имам фабийка 1,4 16V 2000г. без клима и вече се замислям (а може и да е късно) дали да не я заменя за некоя нова.

Иначе ясно - отивам, оглеждат я, оценяват я, прават се сметки и ти казват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разпитвах. Става САМО за коли на лизинг, които още са собственост на ЕТ/Ауто Бохемия. След това не става.

Процедурата - отиваш, оглеждат я, оценяват я и ако те устройва сключваш договор за следващата, като сумата на която са я оценили отива като първоначална вноска за новата.

За повече информация - на телефоните на ЕТ :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръжди (10:57:44 12/07/2007)

примерно с мойта фабия къв процент моа да покрия

 

Yohi (10:59:40 12/07/2007)

mi spored men e po dobre da siq pusnesh za prodajba i sled tva da si vzemesh nova

 

primerno moiaa q vzehme sas 35% parvonachalna

i 29 vnoski po 423 lv.

i se varza niakade okolo 20 ama ne pomnq kolko tochno

 

Yohi (11:01:02 12/07/2007)

ama novite

 

ako iskash fabia

sa malko po skapi

 

gledah edna koiato obache beshe sas vsichki extri i dvigatel 1.9 TDI-PD 105 konq i beshe malko pod 30 (29 9xx)

 

Yohi (11:01:13 12/07/2007)

ti kva iskash

 

 

 

Yohi (11:01:24 12/07/2007)

fabia ili octavia

 

Ръжди (11:11:17 12/07/2007)

fabia nova

 

Yohi (11:11:46 12/07/2007)

benz ?

ili diesel

 

Ръжди (11:12:09 12/07/2007)

dizel mai ama ne e ot osobeno zna4eie

t.e. po-dobre e da si ya pusna na pazara i s

 

Ръжди (11:12:25 12/07/2007)

i s parite da si pokria purvona4alnata

 

Ръжди (11:12:56 12/07/2007)

otkolkoto da ya dam na euratek

 

Yohi (11:13:01 12/07/2007)

da sopred men e dosta po dobre

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверявах това обратно изкупуване, но хич не е изгодно за хора, които карат много.

От цената като нова махат:

15% при напускане на салона и

15% за първата година

10% за всяка следваща година, ако не минаваш по повече от 15000км, ако минеш 30000 - съответно ти вземат 20%

??% вземат като я огледат...

Както беше вече казано трябва да е още тяхна собственост

Горното цитирам по памет и може да има неточности, ама неголеми.

Парите не се дават , а се приспадат от новия автомобил.

За себе си прецених, че не ме устройва, защото освен колата трябва и да им доплащам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skoda-auto.com/bgr/services/buyback/

 

Процедура и условия

 

 

Една от предлаганите услуги от Еуратек ООД е възможността да замените използван вече автомобил Škoda с нов чрез обратно изкупуване.

 

 

 

Процедура на обратно изкупуване:

 

* автомобилът се предоставя за предварителен оглед и оценка от сервизен инженер на Еуратек ООД

* прави се пазарна оценка на автомобила

* тази стойност се приспада от цената на избрания нов автомобил и се формира сумата за доплащане от клиента

* автомобилът, който се връща може да бъде както лизингов (отдаден на лизинг от лизингово дружество на Еуратек ООД), така и собственост на клиента

 

Задължителни условия:

 

* автомобилът, предмет на обратно изкупуване, трябва да е бил закупен от Еуратек ООД

* закупуване на нов автомобил Škoda от Еуратек ООД

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

* автомобилът, който се връща може да бъде както лизингов (отдаден на лизинг от лизингово дружество на Еуратек ООД), така и собственост на клиента

 

Има една подробност, обаче. Ако е собственост на клиента, клиента чака докато му се продаде автомобила - нещо като консигнация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверявах това обратно изкупуване, но хич не е изгодно за хора, които карат много.

От цената като нова махат:

15% при напускане на салона и

15% за първата година

10% за всяка следваща година, ако не минаваш по повече от 15000км, ако минеш 30000 - съответно ти вземат 20%

??% вземат като я огледат...

Както беше вече казано трябва да е още тяхна собственост

Горното цитирам по памет и може да има неточности, ама неголеми.

Парите не се дават , а се приспадат от новия автомобил.

За себе си прецених, че не ме устройва, защото освен колата трябва и да им доплащам :D

 

Хъм егати обезценяването, по тези сметки ако колата е 4 годишна: 15% + 15 % + 10 % + 10% + 10% = 60 % Пък може и да е толкова, хъм колко ли вървят 4 годишните коли?!?! Интересно сравнение ?!?! :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръжди ти ако мислиш да си продаваш колата, пусни тука една обява преди това. Ако я дадеш на тея от ЕТ и то за тия тяхние цени както я определят пиши ми 1 ЛС и да ми кажеш може направо аз да ти я купя.

 

че щом е 2000 година значи е на 7 години което ще рече към 70 % по ниска цена от тая която си я купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е много неизгодно в ЕТ. То още малко ще излезе, че и пари трябва да им дадеш, за да я вземат. Най-добре си е нормалната продажба и това си е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е неизгодно ;) Дилъра изкупува под реалната пазарна цена и след това продава над нея! Колата би трябвало да мине щателна проверка и подмяна на всички консумативи. С две думи - трябва да е в перфектно техн. състояние! И разчитат на това, хората да мислят, че когато закупят малко по-скъпа (2-3000) кола, но да е от дилъра...са на далавера и да са спокойни. Пък и понякога дават 3-6 месеца гаранция...

Реално, ако ти искаш да продадеш колата по пазарна цена или малко по-скъпо, много по-изгодно е да я дадеш на човек, защото така и ти и той ще имате взаимна изгода...

Спекулации разни...

 

П.С. В щатите има една страничка >>> www.kbb.com Там вкарваш инфото за колата и ти излизат три възможни цени:

1. Trade-In-Value - Цена на обратно изкупуване - това за което се пише тук в темата

2. Private Party Value - Продажба на човек - демек с обява в медия

3. Suggester Retail Value - Ориентировъчна цена за покупка от Дилър (т.е. ако искаш да си вземеш такава кола, а не да продаваш, но от Дилър!).

 

За по-точна представа, попълних инфо за колата, която карам в момента и цените са следните:

1. 10350 в отлично състояние на автомобила

2. 12400 в отлично състояние на автомобила

3. 14550 в отлично състояние на автомобила

 

Така е и в ЕураТек ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неизгодно ми изглежда особено това да чакаш те да я продадат. Те могат да сложат висока цена или да пробутват кола на техен приятел, а ти да седиш и да се чакаш да ти продадат колата и в същото време да си ходиш с градския транспорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ,когато си продавах Фабията, Еуратек ми прдложиха два варианта .Плащане веднага на занижена стойност или да им я оставя на стойност която аз определя и когато се продаде да ми я платят,срещу 5%.С условието ако не се продаде за 1 месец да почнем да намаляваме.Моята вече беше изплатена и прехвърлена на мое име.Доколкото разбрах няма изискване да е закупена от тях.В крайна сметка си я продадох чрез обява,защото ми трябваше ,но ако имах друга кола бих им я оставил.

Не знам защо но България новите Шкоди са най евтини в цяла Европа.В Германия няма читава Фабия под 5х евро,независимо от годин,екстри.А в Италия е малко по евтино ,но не чак толкова.Не се заблуждавай по цените на новия внос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря пичове,

събрах достатъчно инфо, и явно ще избегна Еуратек ако тръгна да продавам.

Corropt ако тръгна да продавам ще я пусна и тук обявата , но все още не искам да се разделям с любимата... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.