Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум Octavia I


SaiLor

Recommended Posts

Скоро забелязах много странен шум при превъртане на колелата (буксуване). Когато пербоксува на леда се чува нещо като стържене някаде незнам каде от ляво . На някой случвало ли се е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от системата ASR. Получава се при потегляне върху настилка без сцепление (лед, сняг и т.н.) Системата е против буксуване и доколкото знам работи съвместно с ABS-а на колата. Нормално е и нищо не ти е счупено, спокойно. Серийно е оборудвана всяка Skoda Octavia с ABS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предположих че може да е това но не знаех че октавиа 1 е снабдена с ASR за ABS знам че го имам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предположих че може да е това но не знаех че октавиа 1 е снабдена с ASR за ABS знам че го имам ...

 

Присветва ли ти една оранжева лампа на таблото като буксува колата? И имаш ли копче с надпис "ASR" на централната конзола? Ако ги нямаш, значи нямаш и ASR.Казвам го, защото това не е серийна екстра и щом досега не си забелязал дали имаш, нищо чудно просто да нямаш. Иначе ако имаш - да, от него се чуват подобни неприятни звуци като буксува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш насъбрал се сняг(лед) върху носача-от вътрешната страна на джантата....При подаване на повече газ-ледът оказва влияните и джантата тресе леко! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята няма ASR, но също се чува подобен шум при леко потегляне на сняг, а също и когато ми сработва ABS-а при спиране. По-скоро май е нещо като хрупане :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да греша, но това което чува колегата при тръгване не е ли EDL-а (Electronic Differential Lock)?

При потегляне, когато превърта само едно от движещите колела се задейства ABS-а (от там и стърженето/тракането) само върху това колело за да може отверения диференциал да прехвърли въртящия момент към другото колело.

Може и EDL да е част или допълнение към ASR (където не съм сигурен, но мисля, че вече е намесено и ограничаване на тягата от двигателя).

Обаче аз примерно не мисля че имам ASR (нито имам копче за изключването му, нито ми присветва каквото и да било по таблото когато бускувам, както казва gogata). Но въпреки това имам EDL и се чуват същите звуци които описвате при рязко тръгване по хлъзгава и сравнително разнородна настилка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, аз имам само ASR, който като говорихме с Велко май не е същото като ЕDL. И при мен също го има този звук при потегляне, най-вече когато предните колела са завили на някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Егати шоуто.. и аз редовно чувам някакво стържене, при потегляне с боксуване. Все си траех, да не ми се смеете :( А сега де..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.