Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

аларма - Octavia I


Storm

Recommended Posts

имам проблем с алармата...

нощно време (тогава и само тогава, мвжду 23:00~6:00 - много странно) алармата се включва самоволно през интервал от 20-40 минути :( а и мигачите не са вързани...

колата е от ЕТ но е изтекъл лизинга, когато се обадих там ме препратиха към импас56. вчера ходих там, пуснахме алармата и чакахме близо 1 час и естествено проблема не се прояви. човека ми каза че алармата има памет обясни ми какво да гледам и следващият път да видя каква грешка ще ми даде...

...е снощи пак си пищя (като по план :( ) но грешка не беше записана

 

да препоръчате някой сервиз да я погледнат, че много лоши неща чувам за импас56, а вчера само за здрасти ми земаха 20лв а проблема си стои...

много се чудя дали да продължавам да се занимавам с нея или направо да слагам нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай при Боби Доктора, човека е от форума - Боби Станчев, телефона му е 0887 601 759, Люлин, 9-та част, той ще ти реши проблема.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположение:

 

акумулатора ти не е мн нов и като стане нощно време студено му пада малко напрежението. Алармата ти отчита този спад на напрежението и тя започва да пищи. С това аз си обяснявам явлението.

 

Друго по лошо нещо което се сещам е че някой ти бъзика алармата с крайна цел да я изключиш като те домързи да ставаш за 10 ти път тази вечер и да си тръгне с колата ти. Само че ако някой иска да ти гепи колата да го е направил вече, а не да се бави 5 дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те всички Шкоди имат имобилайзер, но какво ли те спасява... Като подменят компютъра и ще духнат веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е снощи пак си пищя (като по план :( ) но грешка не беше записана

 

Или не са ти го обяснили правилно, или нещо не си ги разбрал... Не записва грешки. Явлението се нарича "памет за алармено събитие" и е доста полезна екстра при афтърмаркет алармите (слаганите допълнително (нефабрични). Работи така: ако се разсвири алармата поради някаква причина, а причините са няколко (зависи от модела и монтираните датчици) после при изключване ще даде по-различен сигнал, в сравнение с нормалното изключване. Това иде да ти каже, че е свирила. А от какво - познава се по броя мигания (с пауза) на светодиодната ти индикация (лампичката на таблото). Съвсем примерно (импровизирам, защото не знам модела на твоята) едно кратко мигане с пауза - отваряна е врата, две кратки мигвания с пауза - колата е била "ударена" - шок-датчика, три кратки мигвания и пауза - нарушение на обемен датчик вътре в купето ( :roll: ако имаш такъв :roll: ), четири мигвания - отворен е капак (преден/заден), пет - колата е давана на контакт, шест - задействал се е токовият датчик - онзи, който следи включване на какъвто и да е консуматор (крушка и т.н)

Edit: колеги, от пад на напрежението не може да се задейства токовият датчик, защото спада става твърде плавно. Модерните системи са стабилизирани (по вход) доста добре и следят значителен КРАТЪК пик! Edit

Пак повтарям: броя мигания ги импровизирам (при теб може да са съвсем други), но принципът е този. А ако твърдиш, че при теб ги няма - невъзможно е. ЩОМ Е СВИРИЛА - трябва ДА ЗАПОМНИ нещо.

Така евентуално дефектиралият датчик се открива много лесно. Не е нужно веднага да сменяш алармата - причината може да не е в нея, а в ел. инсталацията на колата. Следи я по-внимателно ПРИ ИЗКЛЮЧВАНЕ и звънни - ще я "лекуваме" нещо. Не смятам, че ти я подготвят за грабеж :evil: дано да съм прав (да не чуе дявол) :evil: , защото така ще е много балъшко... На петия път рискуват да ги засрещнеш с некое чифте... Досега да са я отнесли.

Успех с диагностиката. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.