Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Не си написал какво ти е озвучаването като цяло, т.е. какъв клас и мощност на пищялки ще ти трябват. Липсва и информация относно колата, в която ще ги слагаш - дали трябва да легнат във фабричен отвор или не.

Цените започват от 5-6 лв. за 2 бр...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oзвучението ми е доста скромно : 2 елипси 6x9' megavox- http://bonus.bg/bonusproduct_968.html отпред съм съм със 5.25" megavox отново! Колата е felicia и няма пригодено място за пищялки та ще ми нужен съвет каде да ги вградя !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oзвучението ми е доста скромно : 2 елипси 6x9' megavox- http://bonus.bg/bonusproduct_968.html отпред съм съм със 5.25" megavox отново! Колата е felicia и няма пригодено място за пищялки та ще ми нужен съвет каде да ги вградя !

 

А защо при положение, че си с елипси, които са широколентови /високи, средни, ниски/ искаш да слагаш допълнителни пищялки :?: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи те устройват и тези от/около 5 лв. за 2 броя. Има ги почти навсякъде, но не и в магазините за марково аудио, опаковани са в прозрачна ПВЦ кутийка (по-скоро опаковка). Мисля, че имам още един комплект такива в гаража. По-късно ще проверя и ще ти изпратя снимка (ако са налични), за да ги видиш. Не се стряскай от ниската цена - качеството им е добро, както като свирене (държат и доста на усилване), така и като изработка. В комплекта си имат и стойка (мое и да не я използваш, не е задължително за монтажа), както и кабели с обувки. Ако ползваш стойката - тя се завива с рапидки в повърхността, а в нея се щракат пищялките. Другия вариант е с малко парченце двойно залепваща лепенка да си ги фиксираш, където ти е удобно, което е и по-добрия вариант - на времето аз бях така.

Ако ти допаднат и след време решиш, че искаш нещо по-мощно и качествено, отиваш в магазин за аудио и купуваш. Цените са от 35 кинта нагоре за комплект (2 бр.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение е да не се занимаваш с поставяне на отделни пищялки при положеине, че нямаш фабрично място за тях и говорителте ти в момента покриват и тоя диапазон. Отделни пищялки е много добре, но когато имаш фабрично място за тях и примерно във вратата долу ти е монтиран само мидбас, а горе пищялка. Тези за които ти говори Мишел, които са около ~5лв. са тип пиезо пищялки и имат много по-голяма чувствителност от другия ти говорител и освен че звукът от тях е неестествен и дразнещ, той изпъква твърде много, защото става поне +3db. Затова и не се продават такива по хубавите магазини за car audio. Най-евтините електро-динамични пещялки /примерно на Boschman/, които имат нормален звук почват от малко над 20лв за комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм сагласен !Вчера си зех пищялки на стойност 4.20 монтирах ги и вообще не ми харесаха! Звукът е меко казано дразнещ и натрапчив и веднага се наложи да ги отстраня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм сагласен !Вчера си зех пищялки на стойност 4.20 монтирах ги и вообще не ми харесаха! Звукът е меко казано дразнещ и натрапчив и веднага се наложи да ги отстраня!

 

Това щях да ти пиша и аз...Не се занимавай с такива пищялки, могат само да ти увредят слуха. Сега отиди до някой аудио магазин и си вземи 2 пищялки на Херц, най-ниската серия - струваха 38 лева мисля. Идеални са за плеър и за цената си. Вадят хубав звук ;)

 

п.с. обаче като гледам какви компоненти си сложил, на твое място не бих добавял пищялки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.