Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтиране на Xenon


stanimir_angelov

Recommended Posts

Здравейте искам да си сложа ксенон на шкода октавия 2000година.

Интересувам се има ли някой във форума които слага или от къде мога да си закупя за да си монтирам. Също така колко келвина е добре да се сложи. И Също така дали ще има промяна в светенето защото моите фарове не са кристални. Благодаря ви предверително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще слагам четвъртък или петък.Спрял съм се на xenon-bg.net Ще слагам би-ксенон тъй като ако сложа само ксенон по този начин ще загубя дългите халогени.Цената е 400 лв. без монтажа.Няма проблеми относно фаровете - мойте също не са кристални.Относно цветовете - започват от 4300к,като този цвят го дават че се монтира като заводски ксенон.Аз те съветвам да избереж между 5000к и 6000к.Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

_v_ , ще бъдеш ли така любезен да пуснеш снимки след като ги монтираш, че и аз се замислям за нещо такова, ама искам да видя как ще изглежда.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да си сложа ксенон на шкода октавия 2000година.

Интересувам се има ли някой във форума които слага или от къде мога да си закупя за да си монтирам. Също така колко келвина е добре да се сложи. И Също така дали ще има промяна в светенето защото моите фарове не са кристални. Благодаря ви предверително.

 

Не е лошо ти да ползваш търсачката, вместо Гогата и да питаш след това каквото не е ясно.

 

За келвините - заводски слагат 4300. Това не е случайно, тук светлинния поток е най-силен и светлината (топло бяло) се доближава най-много до дневната. Аз не бих сложил над 6000К. При повече, фаровете синеят и лилавеят, което е по-ефектно (според някои), но светлинния поток намалява.

 

За фаровете - идеалният вариант за ксенон е кристални фарове или лупи + пръскалки за фаровете. Най-лошия вариант май е стъклени фарове без пръскалки (демек твоя). При стъклените фарове има най-голямо разсейване на светлината (във всички посоки) и съответно по-лошо осветяване и евентуално заслепяване на отсрещните (второто би трябвало да се оправя с добър реглаж).

Тези проблеми май не са толкова големи, защото много хора с такива фарове слагат ксенон и са доволни, т.е. би трябвало да имаш сериозно подобрение в осветеността.

 

Разбира се, най-добрият вариант е фабрична ксенон система, ама малцина са щастливците, които имат :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че доста хора се интересуват и смятат, че фабричната е най-добра. Тогава да попитам, има ли възможност да се отиде в ЕТ и да се инсталира а-ла фабрична (същите елементи поне) като екстра? Предполагам, че цената няма да е фрапираща, а ще е най оптимален вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената определено ще е доста висока, ако изобщо правят такава услуга.

 

Защо не пробвате първо с Philips X-Treme Power преди да скачате на ксенон? Аз съм много доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, човече, аз се поинтересувах и бях питал в ЕТ за монтаж на оригинален ксенон. Отговорът беше - НЕ! Тогава започнах да смятам частите, които са ми необходими за да си направя заводския ксенон сам. Понеже за заводско вграждане ксенон не се предлага на Октавия 1 преди фейслифт-а, исках цена за ксенонов фар от Октавия Тур (понеже е различен - с 2 лупи във всеки фар). Та така: Ксенонова крушка - 330лв, запалка - 300лв, самият фар - 1300лв... и спрях да питам.... Понеже тия нещица х2 + системата с кантарчето за саморегулиране на височината за фаровете + смяна ключ в купето + .... Абе определено излиза по-евтино ако си го поръчаш при покупката на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се замислил да набия един XENON,но ми казаха,че ако няма UV защита ще ми се съсипят фаровете,което е неприятнни и поради тази причина все още се въздържам :cry: та незнам

ДАВАЙТЕ АКЪЛ КАКВО ДА ПРАВЯ,ЧЕ ИСКАМ XENON smile119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към фирмата, където съм се насочил да слагам ксенон имат такъв лиценз за УВ филтър.И в сайта ги има.Чудя се само този би ксенон го дават 400 лв, тука във форума чета за по 250 и се чудя......Но вече съм се решил така че.... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има афтърмаркет ксенони на по-сериозни фирми

които са по-добре направени

но са на по-висока цена

 

тези които са в диапазона 170-250 лева са същите, като тези които бях писал

има пак от същите, които са на още по-висока цена

просто хората си слагат печалба, мито и разходи по покриване на гаранцията

 

...не вярвам на пазара да има крушки без UV

все пак това е елементарно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази УВ защита за какво е? Какво пази - рефлекторите или стъклата на фаровете? Защото аз съм със стъклени фарове и мисля, че не би трябвало да се притеснявам за стъклото :roll: ... А заводско ксеноните на Шкода излизат на пластмасови стъкла, надали са по различни от тези на обикновеният фар...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, щом е така, аз го разбирам по следния начин: Когато се сложи на обикновен едно-/двусекционен фар рефлекторът е изложен на риск (пластмасовото стъкло също). Но ако ксеноновата крушка се монтира в лупа, тогава е застрашено само стъклото (рефлекторът не играе никаква роля) и както съм със стъклени фарове не би трябвало да има опастност за нищо, дори да няма УВ защита...?

 

Дали съм прав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам отзад напред :) Гаранцията е една година!

Днес към 12 часа го сможих този ксенон най-накрая :) към 11 часа бях в магазина,купих го от там,но се монтира на друго мяст, в един гараж. Хората бяха много любезни ( то може би се предполага да е така :) ). Момчето което ги монтираше ми обесни всичко.Монтирането става за около 1 час.Фирмара на която се спрях аз е Алвия Еоод със сайт www.xenon-bg.net Довечера ще пробвам колата как е на тъмно и ще пиша впечатления :)

Някой ако може да ми обесни как става и качването на снимките - с удоволствие ще кача някоя и друга :)

Поздрави!

 

П.С. Забравих да спомена че сложих би-ксенон 6000к.Както си пише и в сайта, според хората това е най-добрия и най-често слагания афтер маркет ксенон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

400 лв е самия Би-ксенон,нали? А монтажа? Магазина доколлкото знам е на Иван Асен,а въпросния гараж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, би ксенонът струва 400 лв. и допълнително се заплаща монтажът, който е около 40-50 лв.Магазинът е на Иван Асен, продават и други осветителни тела, а мястото където монтирът ксенона е горе-долу зад румънското посолство (много е близко и лесно за намиране, обесняват го в магазина :) )

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, човече, аз се поинтересувах и бях питал в ЕТ за монтаж на оригинален ксенон. Отговорът беше - НЕ! Тогава започнах да смятам частите, които са ми необходими за да си направя заводския ксенон сам. Понеже за заводско вграждане ксенон не се предлага на Октавия 1 преди фейслифт-а, исках цена за ксенонов фар от Октавия Тур (понеже е различен - с 2 лупи във всеки фар). Та така: Ксенонова крушка - 330лв, запалка - 300лв, самият фар - 1300лв... и спрях да питам.... Понеже тия нещица х2 + системата с кантарчето за саморегулиране на височината за фаровете + смяна ключ в купето + .... Абе определено излиза по-евтино ако си го поръчаш при покупката на колата.

 

Колега, не е задължително фара ти да е с лупи. Крушките на ксеноновите системи са за фарове с лупи, фарове без лупи и универсални.

Колега, Sev ако питате може да ви намери би-ксенон за около 200-250 лв. Единственото, което ще трябва да направите е да си осигурите монтажа.

А самия монтаж е фасулска работа. Аз самия си имам ксенон и мога да ви уверя, че е пъти по-добре от каквито и да било крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Sev ако питате може да ви намери би-ксенон за около 200-250 лв. Единственото, което ще трябва да направите е да си осигурите монтажа.

А самия монтаж е фасулска работа. Аз самия си имам ксенон и мога да ви уверя, че е пъти по-добре от каквито и да било крушки.

 

185 излезе на един приятел би-ксенон Н4

сега свети като НЛО :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.