Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тасове за Фабия?


Recommended Posts

Случайно някой да знае, дали братския китайски народ е направил копие на тасовете за Фабия :) Пак счупих единия (за джантата няма да споменавам) в дупка на бул. Арсеналски, дето 2 месеца се гърчихме преди изборите да го "ремонтират" или по-точно да симулират ремонта му. Та сега не ми се дават пак 30 лв. за оригинален, като знам, каква е вероятността да го счупя пак по отлично отремонтираните улици, да е жив и здрав бат Бойко. За този модел става дума: http://www.thurgolanddrivertraining.co.uk/images/car-large-3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми точно такива не съм виждал, но в един магазин за авточасти на ъгъла на Евлоги Георгиев и Мадрид (до Музикалната академия се намира) има универсални тасове с различни марки на тях. Виждал съм и на Шкода. Друг е въпроса, че тези ментета ще ти докарват вибрации в кормилото при по-високи скорости, според мен. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве гледай къде караш,че тасовете ще са ти най-малкия проблем!Да не земе да ти остане колелото вътре! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите ще ги оправим с баланс на гумата заедно с таса :mrgreen: А застраховката ми в Алианц, доколкото си спомням не включва колела. Макар че, и сега може да звънна да ги питам, таса още си е счупен и джантата все още е крива, ама ако искат протокол от КАТ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай без тасове-така ще е по-грозна колата и няма да я заглеждат!

:) Аз така правя.

Иначе едва ли ще има копие на таса на Шкода-има си универсални както каза Гогата-едва ли според мен ще ти доведат до вибраций-не се притесняваи-взимай 4 и си свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вибрациите ги има. Аз сложих зимните на стоманени джанти и си купих едни универсални ментета, не от най-евтините. бяха балансирани предварително и сега вибрират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да търся, какъв е термина за "тас" :)

 

wheel cover ако не ме лъже паметта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wheel trim на английски или radkappen на немски. Ако можех щах направо линк да ти дам, ама беше преди 2 дена. Моя го гепиха. Между другото при огъната джанта и наличен счупен тас, би трябвало да ти дадат нов, ако застраховката си е стандартната. Аз на втория месец като си купих шкодето, връщайки се от морето в един дъжд моя го загубих и си изкривих джантата, но без да спадне гумата. Видях го чак на другия ден. Дадоха ми нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Ще мина и през Алианц, да видя какво ще кажат по въпроса. Засега намерих в ebay един на старо за 1 лира, сега ще проверя и в ebay.de, дали има нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа ... намираш си го в някъде за 1 лира и плащташ още 20-30 за доставка ... и накрая идва счупен тас или различн от твоя, или въобще нищо не идва.

 

Мен ако ме питаш, не се занимавай с глупости ами забивай едни лети джанти (примерно тия http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=7870)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Я споделете какво имате предвид вибрациите във волана? Нещо общо с липсата центровка на таса или факта, че не се закрепят максимално добре? Ако е второто, може ли да се стегне със свински опашки и да се "обере луфта"? Ако е първото, не може ли да се "центрира" таса с малко играчка със шкурка в домашни услови например?

 

Другото, което ми направи впечатление, е че колегата спомена "не най-евтини" тасове. Такива по-скъпи неоригинални са тези алуминиеви, които се завиват с болтовете на колелото ако не се лъжа или не става въпрос за тях?

 

Аз съм си харесал едни за 16 кинта:

http://www.emk-33.com/shop/product_info ... cts_id=166

Някой имал ли е вземане-даване с такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са от "Маргел", Младост 1, 65 лв, не се закрепват особено стабилно (изискват 2 и повече св. опашки), леко стърчат, но, както се казва, "от аероплан се не види" :) . Поне няма никакви вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Извинявам се, че пак вадя темата, но съм много доволен, че в алианц наистина ми признаха щетата. Ще ми купят нов тас и ще изправят двете джанти. Благодаря още веднъж на всички за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Еми точно такива не съм виждал, но в един магазин за авточасти на ъгъла на Евлоги Георгиев и Мадрид (до Музикалната академия се намира) има универсални тасове с различни марки на тях. Виждал съм и на Шкода. Друг е въпроса, че тези ментета ще ти докарват вибрации в кормилото при по-високи скорости, според мен. :roll:

 

 

това магазинче май не съществува вече. Някой да даде съвет откъде да закупя универсални тасове ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

 

 

.................................. Някой да даде съвет откъде да закупя универсални тасове ?

 

Ето още една сламка - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50099-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-skoda-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D1%82-%D1%87%D0%B5%D1%85%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2/

Редактирано от rgc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.