Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За нови накладки или има и друго...?


karaul

Recommended Posts

Здравейте, имам няколко въпроса, на които не можах да намеря отговор:

1. От няколко дни насам започнах да чувам един необичаен звук, когато натискам спирачките.

2. След още няколко дена светна лампата за еърбега. Отидох до един сервиз и я накараха да загасне :). Имали връзка между шумът, който се чуваше и тази лампа?

3. Когато се "пускам" по инерция назад (съвсем бавно ~5 км/ч) се чува едно свирене отзадните гуми (барабани), на какво може да се дължи, (преди това го нямаше!)?

Та това искам да попитам засега, рових се доста из форума (чета го най, ама наистина най-редовно :D ), но не намерих отговор на тези въпроси. Предварително благодаря на всички, които ще се включат smile195 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заебах колата на лека ръчна в студовете(не съм я доспуснал)и имам същото гадно свирене,дето ту се появява,ту изчезва.Съмненията са ми за попадане на мърсотия в цилиндърчетата на задните апарати(при барабанни спиирачки заяли челюсти на барабана),но не ми се занимава и си записах час в ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заебах колата на лека ръчна в студовете(не съм я доспуснал)и имам същото гадно свирене,дето ту се появява,ту изчезва.Съмненията са ми за попадане на мърсотия в цилиндърчетата на задните апарати(при барабанни спиирачки заяли челюсти на барабана),но не ми се занимава и си записах час в ЕТ

 

 

При барабанните спирачки през зимата се получава този ефект. Поради повишената влага и по-малкото сцепление на задните накладки се получава лек слой ръжда вътре по барабаните. Ще ви препоръчам лесен начин да се избавите от тази неприятност: каране на 2-ра скорост с повечко газ и леко задействане на ръчната спирачка . След около 30 сек шумът от повишеното триене на ръждясалите барабани изчезва. Сега съм съм с дискови спирачки отзад , но на на някои от предните ми коли многократно се е получавало така . Бих го нарекъл стържене ( като на изтрити наклади), а не точно "свирене"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да помогна на приятел в нужда (да му закараме колата на ремонт) и между другото се допитах до Мастера на какво може да се дължи този шум и след няколко направени от мен демонстрации, той отсече, че трябва да се разглобяват барабаните и евентуално ще се наложи и смяна на задните накладки. Та това е за сега, а като имам повече информация, когато я заведа да я "види" ще пиша какво е станало! :)

Прав си, че не е точно свирене, но не знаех как да го определя тоя неприятен звук!? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...така и не разбрах дали пробва да покараш малко на ръчна спирачка да се изчисти ръждата по барабаните....ако са хванали ръжда от влагата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей "димон" не съм пробвал по описания от теб начин, но засега шумът го няма вече. Днес ще пробвам и този метод с ръчната и пак ще пиша какво е станало! А иначе шумът и отпредните накладки спря да се чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай. И при мен се чува такъв шум, особено на следващия ден, след като измия колата. Дисковете и барабаните ръждясват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумът започна да се чува пъро отпред а след това отзадните колела. А не я бях мил отдавна колата. След това шумът отпред постепенно намаля и сега се чува съвсем слабо, а отзад не съм го чувам вече втори ден, но ще пробвам онази "шашма" с ръчната, която ме съветва колегата "димон"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето,затова мразя барабанни спирачки( и аз съм с такива ),но ако знаех щях да поръчам колата с дискови отзад,не че съм сигурен дали е възможно :roll:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то това се получава само зимата понякога. Не е нищо страшно. Става така понеже задните накладки работят по-рядко от предните при това с по-слаб натиск и накладките не могат"да "изтрият "ръждата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих номера с ръчната спирачка и наистина отначало се чуваше едно леко стържене, което в последствие изчезна. Предполагам, че наистина това се е дължало на ръждата в барабаните, но пак не ми стана ясно защо преди това имаше един звук подобен на свирене (сега вече го няма :!: :?: ), който пак казвам се чуваше при съвсем бавно движение назад при което колата не е била на скорост и не се натискат спирачките и ръчната не е била вдигната. Благодаря за съвета "димон", вече ще знам как да разкарвам тая гадна ръжда, която се натрупва по барабаните :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.