Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2.0SLX-мнения за двулитровия бензинов двигател?


ognqn

Recommended Posts

Здравейте Колеги.

Харесах си от мобилето една :/Skoda Octavia 2.0SLX/,и моля за някакви мнения за двулитровия бензинов двигател.

Четох много мнения за 1,6и,за 1,8-вариантите му,за дизеловите двг та изключително много информация,но за 2,0 почти няма.

Ако има някой Колега притежател на съответния модел моля да сподели.

Ще ми се да знам с какви всмукателни колектори е тоя двг.

 

самата обява:

 

 

http://www2.mobile.bg/pcgi/main.cgi?top ... 6925297035

 

Бих се радвал и собственика да е член на клуба,или някой да е виждал тая кола.

 

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,нямам наблюдения и преки впечатления от тозо мотор,но когато отидох в ЕТ да си поръчвам мойта (бях решил твърдо да е бензин),дилъра беше много свестен и компетентен и ми каза,че 2.0 не е много сполучлив и поради тази причина да си взема 1,6 75kw,който определено си заслужавал. Но според мен едва ли е нещо кой знае какво. Пък и колата изглежда доста добре има си и сервизно досие. ако ти е харесала мятай се:)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ognqn, този двигател е много стар като концепция - има го още на Голф 2-ка. Вероятно и това е причината да го няма много. Все още се предлага за старата Фабия и на Супърб, но освен тях няма друг модел, който да го продава в момента. Предполагам, че го няма и защото има доста ниско отношение кубатура/мощност - от 2 литра имаш 115кс, докато 1.8 двигателя без турбо е 125кс, а да не споменавам новия 1.6 FSI, който е също 115кс и разхода е друг. Но лично си мисля, че понеже не е много "наточен" има относително по-дълъг живот. Освен това има добра характеристика на въртящия момент и би трябвало да тегли добре в голям диапазон от обороти. Въобще не го сравнявай с 1.8Т и неговите 150кс и 210NM, но мисля, че двигателя не е лош.

 

А пък и май лесно се газифицира, та ще ти бъде приятно с разхода за гориво.

 

Това, което се сещам сега е, че май папка повечко масло, но не било болка за умиране.

 

И мисля, че динамиката му е съществено по-добра от 1.6 75KW, макар и разхода да е по-висок. Но пак казвам - с газ нещата придобиват съвсем друго измерение.

 

Нека и другите колеги да се изкажат, но след като и е поддържана в ЕТ - би трябвало да е на ниво и да има още не малко живот в нея.

 

Успех и като има развитие - пиши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф - малко е странно, че в текста на обявата пише, че колата е на 116 хиляди километра, а са снимали километража, който показва култовите 98.

Моето мнение за двигателя - отживелица е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина двигателя е доста старичък, но това не би трябвало да те притеснява. Особенно ако е поддържан, както външния вид на автомобила - поне на снимките изглежда доооста добре. 2.0 както ти казаха и колегите - не е кой знае какво, но това не пречи да има достатъчно тяга, за да нямаш проблеми при изпреварванията например. 115 кончета не са малко, а като още един плюс, бих могъл да изтъкна и това, че като цяло двигателя е читав /особенно последните изработки, какъвто е този/. Иначе ако се поразтърсим, можем да намерим и 240 коня от двулитров агрегат, но...не е там въпроса ;) Най-хубаво обаче е да я видиш и покараш и ще разбереш дали ти пасва или не. Лично аз харесах колата от снимките и ако беше автоматик бих се попазарил и ако успея да смъкна 800 лева, за 10К я прибирам директно в гаража ;) Ако колата ти хареса, излезе читава и я вземеш не мисля, че ще съжаляваш!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н същите пари един човек на средна възраст продаваше Шкода Октавия1 с дизелов двигател на 76000 км.Тъмно синя,но без климатик.Колата бе 2002 година и беше кукла.Съжалявам че не можах да убедя зет ми да я купи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадчедчето кара Голф 3 GTI с такъв мотор и няма оплаквания. Кара с обикновенна АГУ. Мотора е на 180 000 км и е сменял дроселова клапа и компютър. Динамиката е прилична, но и Голфчето е леко.

Мисля, че колегата Dereal добре е обяснил нещата.

 

Октавията от обявата изглежда добре, но за съжаление е от преди фейслифта. Ако всичко написано е вярно, може и да си заслужава. Това с разминаването на километрите е интересен момент.

Понякога изпадат и по-добри оферти, но е въпрос на късмет.

 

Лично аз харесах колата от снимките и ако беше автоматик бих се попазарил

Ти много си се поамериканчил ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 наистина е "стар" мотор. Рядко се среща най-вече защото когато той беше "на мода", хората предпочитаха да купуват дизел заради по-съществената разлика в цената на горивата тогава. Тъст ми все още кара Октавия 1 точно с този мотор. Навъртял е вече близо 150 000 км. Работи безотказно и като часовник. С изключение на консумативите нищо не е пипано по него. Тези 115 кончето, които вади, са напълно достатъчни, за да ти осигурят нужното ускорение от светофар и/или изпреварване. Колата си "пердаши" по магистралите и 4 човека с багаж до горе (колата е комби) не я спъват осезаемо. 1-2 пъти в седмицата я яхвам за да си доставя кеф и трябва да ти кажа, че независимо от факта, че карам доста по-мощен и бърз автомобил, не ми е търсене с този двигател, следователно той върви повече от прилично. Разхода - когато аз я карам, хапва 8-10 л/100км, при тъст ми - 10-11 л/100км. Въпреки, че това е малко субективно и зависи в какви условия и как ще се управлява автомобила. Неговият разход е през седмицата, в пиковите часове, моя е през уикенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отзивите.Много ме ориентирахте.Засега ще изчакам с покупката,че не ми достигат малко парите за тая кола.

 

Искам подарък да направя обаче.

:D

Предоставям код за Мобиле.бг,валиден до 18.02.2008г.

 

 

 

54b5tjlm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз харесах колата от снимките и ако беше автоматик бих се попазарил

Ти много си се поамериканчил ;):D

 

Не бре :) За мацката ми се иска да взема нещо, а автоматика би я улеснил доста! Пък и ми се ще да е Шкода! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.