Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Допълнителен 3-ти ред седалки за октавия 1 комби


Octavia-I-TDI

Recommended Posts

Здравейте,

 

Бях чел че октавия комби може да се направи 6+1. Слагат се 2 седалки в багажника. Някои виждал ли е такова нещо? Става ли за упортеба или се прави само с цел ДДС.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята беше такава, даже мисля че са оригинални...стоят си в мазето сега :)

но честно казано не виждъм как ще се сгъна и ще патувам 2 часа, не че съм много едър...за някой по-дребен или за малки деца става

6+1 е само ако искаш да си вземеш ДДС-то иначе не виждъм смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

седалките приличат на нещо средно между бебешко столче и седалка на селски стадион. То тази седалка се пада на земята и невиждам как ще пътувам така повече от 30мин с вирнати крака. Само за ДДС е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Octavia-I-TDI" - Аз карам "Skoda Оctavia Combi" с 3-ти ред седалки. Сложени са в "Техно Тест", след това колата е минала "КАТ" (6+1 места по талон) и на тази база е възстановен "ДДС". Седалките са 2, кожени, но определено не стават за ползване по предназначение :)

 

До "corropt" - Крачката по принцип трябва да не са ТИ вирнати а пуснати в дупката за резервната гума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също беше така,но още щом се прибрах от КАТ,бяха ритуално демонтирани :D а ако пътниците са виетнамци,може и да става,но иначе не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в ЕураТек ми предложиха да ми сложат решетка и колата да се регистрира като 1+1 места. В последствие обаче, се оказа, че ако колата се регистрира така, то гражданската отговорност важи само за 2-те места и ако не дай си боже возиш пътници отзад и им се случи нещо, цялата отговорност пада върху теб независимо дали си виновен или не. Още повече, до колкото разбрах пътният данък е доста по-солен, защото колата ти се разглежда като "баничарка" а от там и винетката е мнооого по-скъпа.

 

Аз реших проблема, като регистрирах колата на транспортна фирма. В този случай няма проблем да се регистрира като 4+1 и пак да се спести ДДС-то. Така не се лъже държавата и няма непредвидени ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още повече, до колкото разбрах пътният данък е доста по-солен, защото колата ти се разглежда като "баничарка" а от там и винетката е мнооого по-скъпа.

 

Колега, това не е вярно. Цените на винетките се определят от теглото на превозното средство, а не от това с колко места е регистрирано.

 

Аз реших проблема, като регистрирах колата на транспортна фирма. В този случай няма проблем да се регистрира като 4+1 и пак да се спести ДДС-то. Така не се лъже държавата и няма непредвидени ситуации.

 

Можеш ли да споделиш малко повече информация за тази "транспортна фирма". Какъв е критерия по който се определя една фирма като такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да споделиш малко повече информация за тази "транспортна фирма". Какъв е критерия по който се определя една фирма като такава?

 

Под "транспортна фирма" нямам предвид такава, която е надлежно регистрирана със всичките възможни лицензи от Мин. на транспорта, АЕБТРИ и т.н., както и такава, която се занимава с международен транспорт.

 

Просто всяко търговско дружество, което има автомобили, може да реши в даден момент да ги отдава под наем стига в съдебното решение да фигурира и този тип дейност. Когато фирмата се занимава изключително с такава дейност, то законът не забранява при покупка на луксозни превозни средства да се пести ДДС, защото основната дейност на фирмата е транспорт и отдаване под наем на превозни средства.

 

В повечето случаи всеки собственик на производство (фабрика, завод и т.н. бизнес, който не е ограничен до сверата на услугите) предпочита успоредно с основната си дейност да регистрира и фирма, на чието име се прехвърлят всички автомобили (било то леки или товарни). Това спомага за по-лесното осчетоводяване на автомобилния парк, както и за пестенето на ДДС от гориво или при покупка на нов автомобил.

 

Същевременно "транспортната" фирма генерира приходи, като отдава под наем (на месечна или годишна база) автомобилите си на фирмата, която се занимава с производството, тя пък генерира разход, от който иначе не би спестила ДДС.

 

При мен случаят е такъв... не ме разбирай погрешно... фирмите не са мои, а на баща ми.

 

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Както колегите са казали - цялата работа с третия ред е за пред КАТ и Данъчното - пестиш си ДДС-то! Иначе не стават за нищо, макар и да си имат колани ;) - просто трябва да се мразиш да пътуваш в тях. Но 20% от всички разходи са си 20% - като махна ДДС-то цената ми идва като Фабия комби без толкова екстри. А пък и после си махаш ДДС-то от цената на горивото, частите и математиката става все по-приятна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям, че седалките НЕ стават за път, а са само заради ДДС-то. и да добавя,че проблемът при 1+1 регистрация не се отнася до отговорност на водача, а до това, че НЯМАШ право да возиш повече от 1 пасажер в колата (1 водач + 1 пасажер). чувал съм, че при подобно нарушение (с преоборудвано стандартно комби) следва спиране от движение и възстановяване на пълния размер на ползвания данъчен кредит в бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

варианта 1+1 не е препоръчителен.....

за винетките няма разлика в цената,а данъка може дори и да е по-малък.... поне така е при Фабия.

Но ако се махнат решетките и се сложат седалки...

при проверка от Пътна полиция... следват въпроси,и може да се стигне до спиране на автомобила от движение..... според полицаите...

не съм сигурен какво точно гласи закона,но ако имате друг вариант... ще е по-добре...:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При проверка от полиция според мен ще се стигне до даване на банкнота от 20 лв. smile180

Иначе аз до колкото знам освен октавията масово и авенсисите така ги минават.

За винетката - почти на 100% съм сигурен че винетката на баничарките е като на леки автомобили.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.