Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с Октавиа ТДИ


toyota_devil

Recommended Posts

Колеги, карам Октавиа 1 1.9 Тди (90 коня) и имам следното питане- нормално ли е при скорост около 130 в даден момент да спира да надува турбото(или поне усещането е такова), което съответно прави колата адски мудна и тромава, да не каьа, че няма абсолютно никакъв респонс при натискане на педала на газта. Проблема в случая не се изразява толкова в това, че след дадената скорост ускорявам адски мудно, а че загубата на мощност продължава и при по-малки скорости( все едно карам атмосверен дизел) ... колата е 2004-та Януари месец и е на 29000 км.....

Някой да има обяснение защо се случва така, тъй като имам наблюдение върху същия агрегат на повечко години и монтиран в други купета и там такова нещо не се усещаше ??

Благодаря предварително

Подрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,проблема изчезва ли,когато изгасиш двигателя и после запалиш отново?Защото подобен проблем се получава,когато се запуши клапан на турбината.Моят личен съвет е да отидеш на диагностика,VAG-COM-а ще си изпее всичко :) .Пожелавам ти най-евтиният вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,проблема изчезва ли,когато изгасиш двигателя и после запалиш отново?Защото подобен проблем се получава,когато се запуши клапан на турбината.Моят личен съвет е да отидеш на диагностика,VAG-COM-а ще си изпее всичко :) .Пожелавам ти най-евтиният вариант.

 

като изключа двигателя и оставя колата малко да постои се оправя временно....

благодаря за мненията, предполагам, че при първа възможност ще закрам колата на диагностика наистина ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "toyota_devil" - Днес ходих с един Приятел и Приятелката му, близо до Рилския Манастир (за мое съжаление не стигнахме до там). Та като тръгнахме от София намаше проблеми колицата ("Audi A4 Combi 1.9TDI, 2001 година. Както стъпихме на така наречената магистрала, Приятелчето ускори до 120-130км/ч., пусна по инерция и след 1 км. като реши пак да ускорява - не успя :( Турбо просто нямаше! Стигнахме до крайната точка (някакво ресторантче за преяждане :oops: ), там стояхме около час.. час и половина.. и на връщане турбото работеше, но не сме вдигали над 100-120км/ч. Приятелчето се обажда по мобилния телефон на някакви познати майстори: "Турбото умирало!" казаха. По между другото, "Octavia"-та, която карам, веднъж ми направи същия номер, но скороста беше 50-60км/ч. и бях в София. Загасих колата, след 5 минутки я запалих и от тогава (вече 4-5 месеца) нямам никакъв проблем с турбото :( Много странен проблем.. ТИ имаш ли катализатор? Чувам, че много вредял на турбините :( Моя е заменен с резонаторно гърне преди няколко години, когато колата е счупила турбото при старите собственици (взех я от познати та й знам историята). Приятелчето ми с "Audi"-то има катализатор. Не знам какво ще каже "VAG-COM"-а. Сигурно, че има проблем, но защо го има дали ще знае?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи.Турбото да си заминава е много малко вероятно,провери клапан Н75 ако не е той вероятно ти е зацапана геометрията на турбината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето два примерни отговора на питането ти >>>

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 3%F0%E1%EE

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 3%F0%E1%EE

 

Прочети темите и провери описаните възможни проблеми от ikonoma в първата тема!!!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "toyota_devil" - Днес ходих с един Приятел и Приятелката му, близо до Рилския Манастир (за мое съжаление не стигнахме до там). Та като тръгнахме от София намаше проблеми колицата ("Audi A4 Combi 1.9TDI, 2001 година. Както стъпихме на така наречената магистрала, Приятелчето ускори до 120-130км/ч., пусна по инерция и след 1 км. като реши пак да ускорява - не успя :( Турбо просто нямаше! Стигнахме до крайната точка (някакво ресторантче за преяждане :oops: ), там стояхме около час.. час и половина.. и на връщане турбото работеше, но не сме вдигали над 100-120км/ч. Приятелчето се обажда по мобилния телефон на някакви познати майстори: "Турбото умирало!" казаха. По между другото, "Octavia"-та, която карам, веднъж ми направи същия номер, но скороста беше 50-60км/ч. и бях в София. Загасих колата, след 5 минутки я запалих и от тогава (вече 4-5 месеца) нямам никакъв проблем с турбото :( Много странен проблем.. ТИ имаш ли катализатор? Чувам, че много вредял на турбините :( Моя е заменен с резонаторно гърне преди няколко години, когато колата е счупила турбото при старите собственици (взех я от познати та й знам историята). Приятелчето ми с "Audi"-то има катализатор. Не знам какво ще каже "VAG-COM"-а. Сигурно, че има проблем, но защо го има дали ще знае?

 

предполагам, че има катализатор, откакто е купена нищо не е докосвано по нея освен масла и филтри...

иначе благодаря на всички за бързата реакция, аз в момента, в който се прибера в България ще закарам количката в Еура-Тек да видим какъв е проблема и съответно да го остранявам :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "toyota_devil" - Като разбереш какъв е проблема - пиши да знаем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и дебитомера в този ред на мисли. При астрата на сестра ми имаше подобен проблем, който реших с нов дебитомер. Бях на диагностика в Супер Дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.