Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фелиция ...информация малко !!


akinava

Recommended Posts

Купих си шкода фелиция на 140 хиляди ,комби 1.6 мпи 75(голф двигател,който мърка)има сичко без ел стъкла,ама тва са бели кахъри интересуваме дали да я продам ,защото я земах доста ефтино и мога да и зема мисля че веднага над 3 хиляди лева .Друго което ме интересува ,взех я с оригинални джанти 13-ки и ми се струва доста неустойчива и мисля да и сложа 14-ки лети....и трето на този етап ми харчи като камион а аз не я настъпвам то и без това нещо не върви много ,малко са и малко май конете или просто така ми се струва заради тези 13-ки който има .....всякаква инфорамция ще ми е полезна и се извинявам ако въпросите ми тука са леко глуповати и че съм неинформирам ...а да и тва ми е първа кола доста я глезя почнах вече да я карам с ви пауър от шел и май харчи малко по малко от това засега което си е 11 литра на 100 км ,и както и да го гледам си е множко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо място: добре дошъл във форума! smile187

 

Сега подред: първият ми съвет към теб е - използвай по някоя запетая или точка, като пишеш - трудничък за четене пост си написал ;)

 

* "... интересуваме дали да я продам ,защото я земах доста ефтино и мога да и зема мисля че веднага над 3 хиляди лева"

А ти за какво си я взел? Ако е, за да я караш, въпросът ти отпада. Ако е, за да я продадеш - не му мисли много. Ма ако си я взел "просто така" - само за да имаш някаква кола - покарай я и след това решавай какво да я правиш - мисля, че ще се откажеш да я продаваш ;)

 

*"...Друго което ме интересува ,взех я с оригинални джанти 13-ки и ми се струва доста неустойчива и мисля да и сложа 14-ки лети...."

По принцип возията на комбито е малко нестабилно - особено в завой - и аз имам понякога чувството или че ми е спаднала някоя гума, или че задницата ей сега ще ме изпревари. Но явно колата така си вози - нямам удари и не ми е усукана, за да търсим там причината. Ако имаш пари за нови лети джанти...и ако ще си я оставяш за себе си, а няма да я продаваш... :lol:

 

*....и трето на този етап ми харчи като камион а аз не я настъпвам то и без това нещо не върви много ,малко са и малко май конете или просто така ми се струва заради тези 13-ки който има ....."

Не знам ти какво разбираш под "като камион", но аз като ходя до работа и мина по два пъти на ден през най-натоварената част на центъра през целия му диаметър, докарвам разход до 11-12/100 на газ (!). Така че 11/100 (ако е бензин), ми се струва нормално. За пълнота - на дълъг път на мен ми дава около 9-10/100 на газ.

 

И накрая - няма "глуповати въпроси":!: Затова сме се събрали тука - да си помагаме взаимно, пък било то и само със съвет или инфо. :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за разхода - не съм карал 1.6, но нещо въздушни, горивни и т.н филтри - това онова.. Сега в топлите дни ли харчи толкова?

А по отношение на взимането на над 3000 - съмнява ме, .. единствено думичката "голфов мотор" би привлякла някого /не хората от този форум де/.. Нека колегите с полуГолфовете/базик :lol::lol: / да кажат. )

А и комбито предполага, че ще се возите >2 души в колата де - семеен автомобил, така да се каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да и тва ми е първа кола доста я глезя почнах вече да я карам с ви пауър от шел и май харчи малко по малко от това засега което си е 11 литра на 100 км ,и както и да го гледам си е множко
- Значи хем ти е първа кола хем си голям спец по разходите?! както и да го гледам 11/100 градско не е множко, а си е съвсем нормално за СФ. Искам да ми посочиш друга кола в тоя клас с по-малък разход, защото малко не се сещам за такава и по принцип за нормална кола /изключвам съвсем малките/ - бензинова, която да дава разход под 10 градско в Сф.

 

Колата ти не е с голфов мотор. Това че на голф има 1.6 мотори не значи че твоя е такъв. Хвани погледни няколко голфа и тогава пак приказвай.

 

А 75коня на Фелиция изобщо не са малко стига да можеш да я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите ,май доста прибързано съм написал някой неща ,но имам чуството че мотора и някак си не е много пъргав и все едно е скопен.Интересуваме ако някой има такава да ми кажа дали по принцип си е такъв мотора или ще са му нужни доста тук там проверки за да си върна пъргавината ,отначало останах с впечатление че си е такава колата не особено пъргава защото е доста гледана и няма нещо да тропа или да тече,но вече почвам да се замислям дали тези 1,6 с 75 коня дали не трябват да дават повече на колата или просто това си ми е поредната заблуда.

Искам да спомена че много съм доволен от колата,въпреки че това надали личи от първият ми пост ,само съм сменил един термостат да може по бързо да ми загрява парното и да почва да духа топло че тия зими почнаха да стават все по студени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти не е с голфов мотор. Това че на голф има 1.6 мотори не значи че твоя е такъв. Хвани погледни няколко голфа и тогава пак приказвай.

 

Голфов е мотора :idea: Защо "режеш" човека, като и ти не знаеш? Слага се на Golf 3, Vento, Polo, Octavia, Caddy и Felicia.

 

Разхода е големичък, но зависи къде караш и най-важното как караш. Моята Октавия е със същия мотор и гори 6/100 км. на извънградско и от 7,5 до 9,5 в повечето случаи на градско. Над 10 не ми е качвала, освен в екстремни ситуации - студено време, тръгни спри и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти не е с голфов мотор. Това че на голф има 1.6 мотори не значи че твоя е такъв. Хвани погледни няколко голфа и тогава пак приказвай.

 

А 75коня на Фелиция изобщо не са малко стига да можеш да я караш.

Тука искам да отговоря на Виктор ,това че ми е първа кола не означава че не разбирам или не се интересувам ,просто не ми се налагаше да си купувам кола ...второ има голф тройка който е със съвсем същият мотор само дето е моно инжекция иначе са едно към едно ,но след като разпитах хора който са карали такъв голф и те казаха че не вървял много и затова питах в по горният пост относто колко трябва да е пъргава.

Трето аз тази кола градско не я карам ,по задръствания ми се е наложило да влизам в центъра на софия само веднъж,но си обеснявам разхода с тва че колата използва зимата доста смукача ,което предполага и разход,но това с времето ще се види.В момента я карам както споменах с V-Power и видимо има разлика в разхода поне така мисля засега стига да имаш вяра на тая лоша стрелка за горивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...второ има голф тройка който е със съвсем същият мотор само дето е моно инжекция иначе са едно към едно

Не им слушай глупостите. Мотора е 1:1, също MPI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз така мисля но това не е важно за мене...

Надявам се да влезне някой като с моята кола и да каже колко трябва да е пъргава ,и ако е това което си мисля трябва да ходя да проверя дюзите и другите глупости за да се види откъде е този малък проблем за да почне да се изтрелва както трябва ,ако пък не е това проблема а толкова си може здраве и без това не съм съзтезател просто обичам сичко да ми е идеално по колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом не влизаш много в задръстванията 11/100 ми се виждат много.смени бензиностанцията да не би там да те мятат нещо :roll:

и не е лошо да я закараш някъде да я качат на компютър и да ти кажат дали всичко по инжекцията ти е наред.не би трябвало да е "спъната",с такъв разход и най-вече е като е MPI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е като начало да си смениш горивния (горивните) и въздушния филтри , а също и бензиностанцията. Не използвай добавки за почистване на дюзи и подобни щуротии. Ако не помогне на диагностика. А и най-важното покарай Голф 1.6 (по възможност) за да имаш база за сравнение. Ако мислиш да сменяш джантите се обади аз си търся 13-ки (обикновенни). Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфов е мотора Защо "режеш" човека, като и ти не знаеш? Слага се на Golf 3, Vento, Polo, Octavia, Caddy и Felicia.

- Виждам че всички мотори 1.6 на фолксваген са едно за теб и няма да се занимавам да те изваждам от заблудата.

 

Какво общо имат мотора на Голф 3 1.6 моно със този на Фелиция 1.6MPI?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голфов е мотора Защо "режеш" човека, като и ти не знаеш? Слага се на Golf 3, Vento, Polo, Octavia, Caddy и Felicia.

- Виждам че всички мотори 1.6 на фолксваген са едно за теб и няма да се занимавам да те изваждам от заблудата.

 

Какво общо имат мотора на Голф 3 1.6 моно със този на Фелиция 1.6MPI?!

 

Пак говориш на изуст. Казах, че Golf 3, Vento, Polo, Octavia, Caddy и Felicia имат един и същ двигател, MPI с код AEE. Провери в Autodata, ако не знаеш и излез от своята заблуда.

 

Голф 3 има и още няколко двигателя 1,6, за които в случая не става дума. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе господаоспамихте на човека темата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.