Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт окачване Фелиция 1.3


anticop

Recommended Posts

Такамммм, след 3 години тормоз от моя страна без да пипна нищо се оказа че цялата кола се е разтропала.Та......амбицирал съм се до месец някъде да сменя всичко по окачването:носачи, накрайници на рейката, амортисьори(ударни тампони, тампони, лагерчета и втулки) и да е готова лятото за нова боя, че старата има забележки.

 

За момента съм сменил само носачите и накрайниците на рейката(за 2 дена почивка толкова).Така че ще започна обясненията с тях, пък като има развитие по ремонта ще допълвам темата.

 

1.Накрайници на рейката(късите)-Вдигаме колата на крик, сваляме гумата(то е ясно де ама....), взимаме си 19 звездогайчен ключ и отхлабваме гайката между късия и дългия накрайник.След това сваляме шплента и развиваме гайката, която държи накрайника за главината.И понеже съм много ниско технологичен човек и нямах скоба за ябълковидни болтове реших да се пробвам с чука............естествено не стана.Единственото което постигнах беше подбиването на болта.След 30 минутно млатене като каруцар се ядосах и отидох да си купя скоба.Естествено не мина без проблеми и с нея.Все пак струва 7 лева.Но......след малко преправяне успях да и нагодя и свалих накрайниците.

ВАЖНО:Ако нямате време веднага след смяната да я закарате на реглаж-при отвиването на самия накрайник е добре да броите резбите и след това да навиете новия на същите резби.

 

За съжаление ще трябва да тръгвам на бачкане.Вечерта ще продължим с носачите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.