Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До кога с фарове през деня ?


Recommended Posts

Колеги,нека някой който знае да каже до кога, ПО ЗАКОН, трябва да се кара на фарове през деня, че тука споря с един приятел и да видим кой кого ще черпи :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да коментирам дали е нужно (полезно), да се движим на къси светлини - темата е "дъвкана" многократно. Искам просто да коментирам Закона от моя гледна точка. Ако модератора реши, че ще предизвикам ненужно разводняване на темата, моля да изтрие този пост.

 

Цитат от Закона за движение по пътищата:

 

(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:

 

1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;

 

2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

 

1) За мен лично "могат" не означава "задължително".

2) "До 31 октомври" и "до 1 март" не означава "включително", т.е. тези два дена за мен "висят".

 

И в крайна сметка май пак е въпрос на тълкуване (или настроение) от старна на "органите".

 

Лек ден на всички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини

 

Супер тъпо описание наистина, но - да така е в закона.

Незнам какво е станало с тая алинея, в която когато е намалена видимост през лятото - става задължително да си на фарове, но явно и на "органите" им е писнало като спрат някой в буря и да им обяснява - ами светло е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво е станало с тая алинея, в която когато е намалена видимост през лятото

 

Аз знам - стои си:

 

Чл. 70. (1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните

превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини,

габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния

номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..."До 31 октомври" и "до 1 март" не означава "включително", т.е. тези два дена за мен "висят"...

Не висят, ти сам си си отговорил на въпроса:

 

1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;

 

2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини...

След като до 2-ри март може, значи до 1-ви март вкл. е задължително. След като от 1-ви ноември е задължително, значи до 31-ви октомври вкл. може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези 2 дни са от типа "ден-година храни" за куките :mrgreen:

Между другото днес забелязах черезвичайна активност на катилите - наложи ми се да докарам една чисто нова служебна кола без дори залепени стикери за ГО и бая се изпотих по пътя - на места буквално през 100 м. бяха патрулките, не знам на какво се дължи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тея два дни пускам фаровете и да ми обясняват после, че е забранено да се кара на фарове :lol:
никой не може да ти забрани да караш на фарове, ако не са дълги, не заслепяват останалите участници в движението и не създават условия за ПТП!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно сигурно е, че никой не може да забрани каране на фарове и това е нормално. Не така стои въпроса с т.нар "халогенки" както и с каране на сини светоИдиотчета :mrgreen: :mrgreen: . Но това е приоритет на някой VW с определена рег. табела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.