Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Леко глупав въпрос относно огледалото на Октавия 2


worldman

Recommended Posts

Здравейте!

 

Преди 4 дена си купихме Skoda OCTAVIA 2 1,9TDI - 105к.с. - ELEGANCE.

 

Както всички знаете страничните огледала за обратно виждане са електрически и с подгряване.

Баща ми леко стреснат ми зададе въпроса днес по телефона(на път е), че забелязал на страничното огледало на шофьора, че има "права лента", която разделя огледалото на две части. Аз му отговорих, че това е лентата за подгряване и че огледалото не е пукнато?! От друга страна дясното огледало няма такава лента а също е ел. и с подгряване...Та въпроса ми е тази "лента" фабрично ли е там и наистина правилно ли си мисля, че това е за подгряването...или огледалото наистина е пукнато и трябва да се ходи на сервиз да го подменят?!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се качиш ще видиш, че пукнатината разделя лявото на две - дясната част е нормално огледало, а лявата е криво - тоест фабрично ти е сложено .

И е така.

Лявото е да виждаш по криво да го наречем - когато някой те изпреварва и ти е в мъртвата точка ще ти изкочи на лявото оглдалце.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се качиш ще видиш, че пукнатината разделя лявото на две - дясната част е нормално огледало, а лявата е криво - тоест фабрично ти е сложено .

И е така.

Лявото е да виждаш по криво да го наречем - когато някой те изпреварва и ти е в мъртвата точка ще ти изкочи на лявото оглдалце.

 

Поздрави

 

Благодаря ти за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално си е огледалото - нарича се асферично.

Лявата част е с по-голяма извивка (точно както при панорамните огледала), а дясната е с много по-малка (почти плоско). Целта е в дясната част да виждаш обектите максимално недеформирани, а в лявата се вижда "мъртвия" ъгъл (в него колите, които те изпреварват от ляво, вече не се виждат при не-асферично огледало, а водача не ги вижда още с периферното си зрение (особено голям проблем при автомобили с не добре разположена средна греда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално си е огледалото - нарича се асферично.

Лявата част е с по-голяма извивка (точно както при панорамните огледала), а дясната е с много по-малка (почти плоско). Целта е в дясната част да виждаш обектите максимално недеформирани, а в лявата се вижда "мъртвия" ъгъл (в него колите, които те изпреварват от ляво, вече не се виждат при не-асферично огледало, а водача не ги вижда още с периферното си зрение (особено голям проблем при автомобили с не добре разположена средна греда).

 

Благодаря за отделеното внимание и на теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Права лента има и на моето ляво огледало.

Прави ленти също така съм забелязал на задните дискове (също приличат на спукано) , които са разположени радиално. Обяснението ми е , че е нещо свързано с ABS-а ( магн. датчици мб)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "worldman" - Моята "Octavia" е '99 набор и също има асферично огледало. Споко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ленти също така съм забелязал на задните дискове (също приличат на спукано) , които са разположени радиално. Обяснението ми е , че е нещо свързано с ABS-а ( магн. датчици мб)...

 

Ако нарезите са на лицевата част на диска, там където трие накладката, може и да са ограничители. Виждал съм на Фиат вдлъбнати точки на лицевата част на диска, когато то4ките изчезнат значи дискът е изтънял и е за смяна. Може и при Шкодовките да са вкарали такава схема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отклонихме се от темата :mrgreen: , но ивиците по дисковете са тънки досущ като тези на огледалата, черни - радиално разположени на лицевата страна на задните дискове и не са вдлъбнати - при "проверка" с нокът не се усеща абсолютно никакъв ръб. :D

 

п.п. не са нарези

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми сменяха дясното и викам брех, лявото има такава лента а дясното не си спомням ама би трябвало и то да има... в последствие по улиците като се разхождах и видях 2-3 като моята по същия начин и се успокоих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.