Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка за екстри и възможност за монтиране на газова


Plamen_s

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От няколко часа съм притежател на Шкода Октавия 1,6 MPI, 2002 год. Колата засега много много ми харесва, но ще може ли някой да ми каже как може да си проверя какви точно екстри има. Знам, че има някакъв сайт, където като напишеш номера на рамата, излизало всичко. Ако някой ми каже какъв е той, много ще съм му благодарен.

Да попитам и друго: искам да и сложа и газова уредба и затова питам "препатили" как е после на газ/бензин, има ли проблеми :?:

Благодаря ви предварително за мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сайта - http://igorweb.org/equidec/Default.aspx . Само дето не пишеш номера на рамата а трибуквено-цифровите кодове(например "QG1"), които се намират на лепенката на дъното на багажника и/или на първата страница на сервизната книжка.

 

За газовата уредба(по-скоро газовия инжекцион), ще ти отговорят "препатилите" :P . Добре дошъл в клуба! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го сайта: http://igorweb.org/equidec/

За газовата питай Bobi Doctora. Той си е слагал инжекцион на двигател като твоя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газовата питай Bobi Doctora. Той си е слагал инжекцион на двигател като твоя.
Ааа неговия май беше друг двигател дигизиран отзад като 1,6 i :P;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газовата питай Bobi Doctora. Той си е слагал инжекцион на двигател като твоя.
Ааа неговия май беше друг двигател дигизиран отзад като 1,6 i :P;)

 

Става въпрос за по-старата Октавия на Боби - Марта, тя е наистина 1,6 и е на газ, ето я:

 

0101.JPG

 

А колата-дзвер, :mrgreen: Октавията, дигизирана :mrgreen: като 1,6i, но всъщност криеща цели 160 коня в кубатура от 1,8 е новата му любов - Юки:

 

0581.JPG

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

От няколко часа съм притежател на Шкода Октавия 1,6 MPI, 2002 год. Колата засега много много ми харесва, но ще може ли някой да ми каже как може да си проверя какви точно екстри има. Знам, че има някакъв сайт, където като напишеш номера на рамата, излизало всичко. Ако някой ми каже какъв е той, много ще съм му благодарен.

Да попитам и друго: искам да и сложа и газова уредба и затова питам "препатили" как е после на газ/бензин, има ли проблеми :?:

Благодаря ви предварително за мненията :)

 

 

 

Пъво - добре дошъл във форума. Много щастливи километри с придобивката (и чакаме снимки)

 

 

Да - зелената наистина е 1.6 и е с газов инжекцион. Даваше ми проблеми (без абсолютно никаква връзка с газта) с дебитомера, но след смяната му - си "пърхаме" щастливи на синьото гориво :lol:

А при черната - там табелката под OCTAVIA е наистина 1.6, но това вече е друга бира. Пак го казвам (и в тази тема) - ако автомобила навърта много километри и наистина е пригоден (ударението е на "о"-то - демек "става") за газова система - слагай без да се притесняваш. ( :mrgreen: притеснявай се само кога ще успееш да опукаш 55 л. бензин :mrgreen: ) А смятам, че FSI е грехота да се "газопригажда" - не че няма начини :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и от мен :D.

---

smile188

А при черната - там табелката под OCTAVIA е наистина 1.6, но това вече е друга бира.

Предлагам да сложиш на зелената табелка "LPG" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.