Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свещи....


_v_

Recommended Posts

Колеги, здравейте!

Днес ми хрумна идеята да сменя скоро време свещите на колата ми. И тъй като нямам информация кога се сменят, какви свещи трябва да закупя и т.н. ще ви помоля за информация по въпроса. Ще съм ви и много благодарен ако споделите и какви са т.н. признаци, по които да позная че свещите са за смяна. Благодаря ви предварително!

Поздрави! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вида на свещите между 15 и 30к км. Няки производители твърдят и за 50+, но не те съветвам да им вярваш.

Относно свещите - всякакви оригинални (т.е. не ментета) ще свършат работа. Карал съм с BOSCH дву и четири електродни - без оплаквания. На пазара има доста богат избор така, че само от теб зависи за марка и модел. Само гледай като избираш да ти дадат точните за твоята кола. Всеки читав магазин в който се продават свещи има каталог - гледай там.

 

Иначе като признаци почти никакви докато не почне да прекъсва колата. Понякога притрисане на двигателя. Имай предвид че тия симптоми могат да се появят и при още куп други проблеми, т.е. не разчитай че са само свещи!

 

Поздрави

 

PS: Повече информация за свещите ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация от извора т.е. от най-реномираните според мен производители на свещи

bosch (pdf със всички модели)

http://aa.bosch.de/aa/en/kfz-teile/prod ... _plugs.pdf

NGK(има си търсачка по модели)

http://www.ngk.com/Default.asp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свещите най-важно е топлинното число.

Виж колко трябва да е за твоя двигател, и проверявай тези които ти предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених оригиналните свещи на 1,4МПИ при 50 000км.

Сложих БОШ и съм доволен. За да разбереш дали свещите ти са за смяна, най- добре отиди на елкон. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мнооо по темата, но...и на мен така ми се иска - да ги сменя не по принуда, а за кеф! Миналата седмица се наложи да се сменят /по принуда, а и вече за на около 100К/ и видиш ли - разбрах, че колата не била със шест, а с 12 свещи /"туин-кам" като Алфа Ромер/ и с подмяната им се подменяли и кабелите към бубините - и те няколко на брой... Малко се разсърдих на рецепциониската при вида на сметката, но все пак разликата с оторизирания дилър на Мерцедес беше 5-6 пъти по-малка та си платих без разправий...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А на колоко хиляди се подменят запалителните /подгряващи/ свещи на дизела /1.9 тди 110 кс/. Тази сутрин присветнаха два три пъти в движение? Дали са за подмяна според вас? И може ли да идва от друго това присветване на таблото на самия индикатор за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да ти прочетат грешките на ECU-то. Тоя индикатор свети в много случаи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да ти прочетат грешките на ECU-то. Тоя индикатор свети в много случаи!

 

Дано си прав адаш, че доста се по замислих. Като я закача за компа ще пиша за кво иде реч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая лампа се пали от не работеща машинка на спирачките, от развалени свещи, от датчика за положение на газта (ако не се лъжа) и сие. Т.е. може да е нищо, може да е сериозно. Стискам палци да е най-малкото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да да, сега се сещам че забравих да кажа че след като слязох пред бачкането, гледам светят стоповете?! Вика е..а мааму, ко стаа, натиснах ги два три пъти и чак тогава изгаснаха.

А това според теб в този случай дали е замасило някъде само, или е грешка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да да, сега се сещам че забравих да кажа че след като слязох пред бачкането, гледам светят стоповете?! Вика е..а мааму, ко стаа, натиснах ги два три пъти и чак тогава изгаснаха.

А това според теб в този случай дали е замасило някъде само, или е грешка?

 

Не замасява. Често срещан проблем е този със стоп машинката на Октавия. Прецаква се самата тя. Честно казано не знам какво точно, но от ЕТ не ги ремонтират - нова :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързия отговор, понеже така я оставих и тръгнах командировка, ще я покарам в събота и неделя като се прибера така, и ако не е добре в понеделник ще видим какво ще правим. Дано е временно явление било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях в София можехме да боднем VAG-COMа и да видим какво е. Но съм далечко :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.