Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Skoda Octavia '00] - Project Klementina


Redline__

Recommended Posts

Снощи се захванах с пръскачките. Разфасовах Favorit-ските и извадих дюзичките:

 

4ca07d2805f41933.JPG cf0eda9df9447173.JPG de4c7878582c47c4.JPG

 

Овалът и разстоянието между дюзичките пасва идеално на капачетата (100% ясно е, че са някакъв стандарт). Единственото, което се наложи да преправя е отлятата отвътре пластмасова преградка на капачетата, отрязах я и всичко си дойде на мястото:

 

71d41eb6fd016af0.JPG

 

Сега отивам да ги лепя и по-късно трябва да са готови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    85

  • bega4kata

    11

  • Skoda_Estelle

    9

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

На ножа му се взема акъла :mrgreen: ...

 

:oops: Еми ако има непълнолетни да не гледат :lol: ...

 

Готови са, сега остава да напълня вътре капачетата с черен силикон, за да уплътни и да ги залепя на бронята:

 

b0c5ee982f7b7fc5.JPG e2b5e537e46375ed.JPG 954663e5e62f8eb8.JPG

 

:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol::lol::lol: Няколко пъти :!:

 

Монтажът ще е вечерта преди да тръгна за събора, понеже до тогава ще съм в София :( . Така че презентацията им ще бъде там...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключиха и последните приготовления за събора.

 

Снощи бях приятно изненадан с подарък от един мой приятел ;) и днес с нетърпение се захванах с монтажа. Жорка, още веднъж моите благодарности братле :smt017 , ти си уникален човек!

 

94056ae85075881f.JPG 78d221005dbf2232.JPG 8a247073ed6a1df3.JPG a26c0c3760509830.JPG d4df24f75878ea49.JPG

 

Само дето не ми остана батерия да снимам в завършен вид :? , че и пръскачките не можах да си снимам, но пък на събора ще се щрака яко ;) .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Благодаря на всички. Тези, който следят темата ми знаят, че от доста отдавна искам черен таван - имам си го 8) .

 

Скоро още малко снимки...

 

П.п.: Сами, чакам да ми се обадиш за кафе, да го обсъдим и да ми кажеш кога да водя госпожицата \:D/ .

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е станала. Много лъскаво и луксозно. Как е вечер, вижда ли се достатъчно добре през предните стъкла?

Кокич, какво означава надписа над мигачето? 8)

 

Да, екстра се вижда по всяко време на денонощието. Даже снощи ходих до Сл. Бряг и се прибирах късно вечерта... та и извън града не е проблем в тъмното. Йероглифчето ли? Кефи ме просто smile001

 

Еми Сами, който и*ал-и*ал, Кичка са омъжи :lol: smile092 . Между другото още повече ме зяпат сега с тъмните стъкла, ама нищо не виждат smile048 ...

 

Петьо, предното стъкло няма фолио, а стикер и да сложа... няма много много да се вижда и май ще пропусна всички стикери (без тези за каското :oops: ).

 

И на мен много ми харесва, исках точно този тъмно-зелен отенък да се получи, грам не съжалявам и се кефя много, пък да видим до кога smile021 smile049

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз я видях! smile001

и се возих!! smile004

дали е хубава klementina...?

дали вози хубаво...?

няма друга такава!!! предната маска малко не ми харесва де, ама нищо...

smile126

но има един подобен джентълмен... smile035

 

останах много приятно изненадан и от фолиото, и от возията на колата. отвън стъклата изглеждат супер тъмни, но отвътре се вижда кристално, леко по - тъмно, с лек зелен отенък, баси якото! сега се сещам, че мога да си сложа такова фолио на очилата, но това е друга тема... та както писах - приятно ме изненада и возията. колата изглежда супер кокал. мислех си, че ще е като картинг едва ли не, но за такова окачване, по - добре не знам дали може да е!

абе smile016

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Стана време отново да се похваля с нещо ново по колата, въпреки, че като цяло Проектът може да се счита за завършен. Но, нали знаете все излиза нещо smile049 ...

 

Този път донор стана една RS-ка. От нея си свалих ето тези оригинални задни разпънки, които мисля, че ще са ми от голяма полза. 1U е твърде лека отзад и се гъне като кашкавал когато си с твърди амортисьори ( т.е. в моят случай :lol: ):

 

b4ec1c2ac669fa22.JPG 87fbfaf75fe4172a.JPG 7c410b76c04aa4bc.JPG

 

Остава да си намеря разпънка и за отпред, както и да взема решение как да ги монтирам:

 

1. По оригинално му: с нит-гайки (понеже си взех и оригиналните болтове)

2. Просто да ги заваря (ама нещо не ми се ще :-k )

 

П.п.: Така или иначе ще се наложи преподредба на музиката в багажника :x ...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като слагам разпънки не означава, че на писта ще я карам. Просто искам да подобря устойчивостта на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 3 месеци по-късно...

Днес беше един от големите дни за г-цата. Големите дни, които напоследък всъщност я спохождат все по-често.

 

Темата по проекта може да изглежда позанемарена, но далеч не липсва какво да се сподели.

 

Кратък списък с нещата, които споходиха моята дама в последния месец:

 

1.Ъпгрейт на задната емблема, инъче казано - случи й се фейслифт на еБлемата.

 

2.Освен набора от задни strut-brace, се оборудвах и с преден такъв на марката JOM, алуминиев, много добра изработка (Special Thanks to guru). Предната е вече монтирана - ефект беше повече от ясно, че ще има, но чак пък толкова ... С нетърпение очаквам монтажа и на задните :smt004

 

3.Още малко тунинг от Gunter Service: запушване на EGR + почистване на клапата и колектора + още няколко дреболии smile021.

 

4. Чип тунинг. Не съм я качвал на дино, най-вероятно няма и да я кача. Момчето, което ми я прави ми гарантира около 140к.с. и около 270Nm. За сега съм много доволен от ефекта. Спънахме ги с 1.8Турбото на брат ми и той остана доста учуден от резултата smile004 . В градски цикъл разхода на гориво падна с около 0.5л/100км.

 

Пускам малко пресни снимки, бат Сами да ги коментира, аз съм безмълвен:

post-25-138453199616_thumb.jpg

post-25-138453199628_thumb.jpg

post-25-138453199634_thumb.jpg

post-25-138453199639_thumb.jpg

post-25-138453199644_thumb.jpg

post-25-13845319965_thumb.jpg

post-25-138453199653_thumb.jpg

post-25-138453199658_thumb.jpg

post-25-138453199661_thumb.jpg

post-25-138453199665_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви са тия тъпотии: Мнението ви съдържа твърде малко букви, твърде много усмивки... Явно много отдавна не съм писал в тоя форум! Сега дали ще са достатъчни буквите, за да ми позволи да си пусна мнението............................

post-25-13845319967_thumb.jpg

post-25-138453199675_thumb.jpg

post-25-138453199684_thumb.jpg

post-25-138453199692_thumb.jpg

post-25-138453199696_thumb.jpg

post-25-138453199701_thumb.jpg

post-25-138453199705_thumb.jpg

post-25-138453199711_thumb.jpg

post-25-138453199717_thumb.jpg

post-25-138453199722_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се сложи кората на двигатела,маркуча от пералня изобщо не се вижда.

Коко беше достигнал до рекордно ниво на запушвани на интейка.Записан е в книгата на рекордите в гаража :mrgreen:

За да го победи някой,трябва да достигне отвор за пълнене на мотора с въздух в размер на 50ст.

Абе от работите които направихме,трябва мноого да е тръгнала колцата,ама той Коко ще каже.Има и още неща да правим,има за задача да търси едно нещо и така....Колата трябва да върви подобаващо на красотата си :smt017

Гайките са като нит,слагат се със специален инструмент,но ние импровизираме с друг /хенд мейд/ специален инструмент smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах снощи Сами, все едно съм я чипосал още веднъж. Колата почти не пуши (което за мен не е много радостна новина, понеже ми харесва да пуши smile092 , но все пак е за нейно добро!) и тръгна двойно след вчерашната манипулация, понеже при мен така се стекоха обстоятелствата, че първо я чипосах и после чистихме колектори и затапвахме ЕГР и т.н. smile049.

 

Сами, умишлено не съм пуснал няколко от снимките, да не взема да уроня престижа на Gunter Service xaxaxaxa....

 

Митаче, коренна разлика има с разпънката отпред. Все едно съм сложил предница от друга кола. Подобен ефект имаше и разпънката на бялата ми Фелицията, но тя беше доста по-мека като окачване. Окачването на Клементина е чук и ефекта е доста по-осезаем. Горещо препоръчвам и ти да преминеш към незабавен монтаж и то точно с нит-гайки: става много културно, красиво и ремонтопригодно. Нямам търпение да сложа и задните. Трябва да стане пълен картинг smile035 .

 

Планирани са още няколко неща до Събора, само нека има хубаво време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кокич, какво говориш. Мойта я сложихме заедно с новите пружини и аморт. Даже и Анастас присъстваше, та ги хранихме братята китайци заедно... Обаче подробности покрай разпънката не искам да казвам че ме е срам. Надявам се да не се изложим със задната- тя поне трябва да е истинска smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от моята нямам никакви оплаквания с изключение на това, че ми надигаше капака още като я налагах за проба, наложихме я на брат ми на колата, там проблеми няма, следователно проблемът е в моята кола smile049 . Плюс това какво очакваш от разпънка за 100 кинта... Наско сигурно ги прави в пъти по-добри, ама фирмата му няма каталог от който да си я поръчам :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно. Аз мойта мисля да я коригирам лекинко с флекса по мой вкус 8)

И пак ще се върже по-евтино от тази на ибизата smile021 :lol:

 

П.П А държа да отбележа, че Анастас е много здрав във ръцете. Сгъна я мойта разпънка с близо 4 пръста за да се събере на бомбетата icon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gificon_lol.gif(Кокич, ето ти много усмивки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувах турбината на Октито до мен, седях в дясно от ръчната и усещах стабилността на колата... седнах и зад волана в крайна сметка! /което не обичам да си позолявам често - Клементина е темпераментна жена :mrgreen: / Хич няма да крия, че останах позамислен,учуден и много приятно изненадан от това какво може Клементина. Промяната е осезаема, мощност съчетана с много приятен /надъхващ :D / вартящ момент и купе което не смее да мръдне. Пак ще ги засечем с Ярослав, че и той се позамисли :D Интересно ми е как ще се държи колата и със задни разпънки!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.