Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Skoda Octavia '00] - Project Klementina


Redline__

Recommended Posts

Искам когато някой гост влезне в раздела да види с какви "пи(м)пнати" Шкоди разполага клубът ни, както и историята за работата по тях.

 

В този ред на мисли, продължавам с описанието по проект-а. Коментирахме с Юли как да постъпя по-правилно и стигнахме до извод да си копирам мнението за музиката в колата тук - за по-голяма систематизираност, а темата в "Озвучаване" да бъде изтрита.

 

Главни действащи лица бяха:

82498675xo0.jpg

 

и

 

56594790ee3.jpg

 

Държа да отбележа, че от музика нищо не разбирам, дори не бях фен до преди година, когато седнах във Фаворита на Краси ;) .

 

Та, баса и стъпалото ми са 2 ръка, този Пайнер не го призвеждали вече.... За монтирането се свързах с познат специалист, понеже откакто си скачих сам халогените на Фаворита и изгорих платката, с жици не се занимавам :mrgreen: .

 

Октавия Л&К оригинално е оборудвана с касетофон, 4 колони и чейнджър - 6 диска. Та всичко това ми работи безупречно, а от заводското по-убаво нема, само ми трябваха по-добри ниски.

 

20473311sr6.jpg

 

Оригиналните предни колони:

72684546uk0.jpg

 

и оригиналните задни:

28836573yv2.jpg

 

Стъпалцето външно няма забележки, а и си бачка безпроблемно:

14345125oj1.jpg

 

А вечер даже и свети да му се не види и усилвател:

45517654vq2.jpg

 

Всичко стана супер културно, поне знаех, че си давам колата на професионалист, който се е доказал пред мен. Надигахме корите на праговете, вадихме уплътнения на врати, грам кабел се не вижда вътре :mrgreen:

57753179sy1.jpg

 

+ това ми остана багажник, 3 пъти по-голям от този на Фелицията :roll: Дъни да си е*е майката, напрао ше са разглоби вътре всичко, абе знаете как е 8) ...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    85

  • bega4kata

    11

  • Skoda_Estelle

    9

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

Коко, гледам-нещо конкуренция май ми заформяш за другия събор :mrgreen:

 

Иначе много добре си ги разположил новите придобивки.

 

Хайде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно Пешо ;) .

 

В моя защита пускам следните снимки (и без това сме на аудио вълна):

 

Колата купих с оригиналния касетофон, който беше с пукнат дисплей и с няколко неработещи копчета:

 

kasetofoncf5.th.jpg

 

В продължение на няколко месеца издирвах такъв от Skoda или от VW (да стане донор за дисплея), но в крайна сметка не намерих. Съвсем случайно се запознах с един колега, на който оригиналното CD Skoda Symphony му беше вече излишно и го купих. В перфектно състояние, без забележки и най-готиното е, че фейслифтовите L&K излизат заводско с такова :mrgreen: . Като функция има самоусилване на звука при повишаване оборотите/скоростта на автомобила. Но пък това нещо беше първото дето дезактивирах - много е дразнещо :lol: . Та, вече съм със 7 диска в колата:

 

cdtd4.th.jpg cdyg1.th.jpg cdbr5.th.jpg dsc01516vx6.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...Като функция има самоусилване на звука при повишаване оборотите/скоростта на автомобила. Но пък това нещо беше първото дето дезактивирах - много е дразнещо :lol: ...

 

Коко, т'ва го има и на предната ти свирка ;) и верно е мноо гадничко! Също така, трябва да има и една функция, която като я нагласиш, улавя станцийте по които има съобщения за тежък трафик, ремонти или инциденти, но не става за в БГ... Кефи ме как изскача копчето на новата ти музика :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ейй, момчета не ми остава много време за писане, но сега ще понахвърля с какво зарадвах моята чехкиня наскоро. Ето какво пристигна с поръчка от ЕТ:

 

resizeofpic0665gj9.th.jpg

 

:mrgreen: :mrgreen: Много са яки! Всъщност комплектът, който сам сформирах съдържа дръжката на шофьорската врата + дръжки за останалите 3 врати + топка скоростен лост (като последното е направо ювелирна изработка 8) ) На снимката дръжките са общо 3, понеже не издържах и предна дясна монтирах веднага след пристигането на комплекта.

 

resizeofpic1092mw9.th.jpg

 

resizeofpic1091jt3.th.jpg

 

resizeofpic1094af1.th.jpg

 

Бих казал единствено, че парите си струваха до последната стотинка!

 

А това е актуалното състояние на госпожицата ;) :

 

resizeofpic1082vx7.th.jpg

 

resizeofpic1074yj0.th.jpg

 

Клементина в момента е в сервиз поради множеството забележки на лаково-бояджийското покритие на предната и задната броня. Сам си свалих броните, понеже ми беше много любопитно какво ще видя отдолу - челен удар, криви рогове, криви греди под броните, заварявани фародържатели може би ....? Но знаете ли какво се оказа :mrgreen: КОЛАТА МИ Е СТРУНА :!: Фародържател, греда предна/ задна броня всичко е с DOT 50/99 и нямат следи от каквито и да било интервенции. Свалял съм мокетите на задните калници отвътре - няма правено. Свалял съм тапетите на 4те врати - също няма бутано. Малко стоят и заводските лепенки по роговете :lol: . Изобщо съм възхитен от състоянието на колата. Не допусках, че ще излезне без удари колата...

 

В идните дни - още снимки.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точа се за цялостно пребоядисване след време, но не и на този етап.

 

Понеже съм работил в такива сервизи, знам за какво става дума и за да работят спокойно момчетата ето в този й вид им я сдадох вчера:

 

resizeofcopyofpic1070iq4.th.jpg

 

resizeofcopyofpic1089vo3.th.jpg

 

resizeofcopyofpic1090rl0.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

resizeof058dt0.th.jpg resizeof063hp6.th.jpg

 

Между другото, заедно с броните за боя са и веждите на фаровете:

 

milotecuw0.th.jpg

 

С поръчка от MiloTec за Octavia TOUR са, че за старата маска предлагат само някви грозни :х , а фара и мигача в горната си част са 1:1. Ама ги пръскам за 2ри път, че предния майстор беше калпав :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И така дами и господа, госпожицата е отново в играта :mrgreen: :

 

resizeofpic1094ti0.th.jpg resizeofpic1097ts9.th.jpg

 

За сега толкова, още снимки - в сглобен и завършен вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това чукане чаках:

 

01qs8.th.jpg 02ky5.th.jpg 02ao2.th.jpg 03pm2.th.jpg 05xg1.th.jpg

 

Умишлено не си монтирах задните калобрани - така е по-яко (лично мнение). Сега дразни маската, че е сток, но и на нея ще й дойде времето.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е Октавията Коко :) Без калобраните е по добре. На мен лично ми харесват с калобрани само когато (Фелиция,Фабия,Октавия) е с оригиналните джанти които са и доста по тесни. Примерно на моята Фела като и махна калобраните и изглежда супер кекава отзад :mrgreen: Тея дни ще се видим като ида към Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Да и на мен си ми харесва. Като визия се получи това което исках! Още една малка модификацийка от вчера - малкото дясно огледало:

 

resizeofpic1098el2.th.jpg

 

беше заменено с голямо (естествено отново ел., с подгрев):

 

resizeofpic1094sy4.th.jpg resizeofpic1095sj7.th.jpg resizeofpic1097pa1.th.jpg

 

Нещо не се кефя на идеята за различните по големина огледала на ВАГ... В момента работя по допълването на списъка с екстрите ( въпреки, че от завода не са ми оставили много място за дописване :P ).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Гутен морген драгише колегише :mrgreen: . Я да взема и аз да си обновя малко темичката ;) ... Ей това ми дойде вчера:

 

resizeofpic1222up1.th.jpgthpix.gif resizeofpic1226zo8.th.jpgthpix.gif resizeofpic1228zy6.th.jpgthpix.gif rotationofresizeofpic12rn5.th.jpgthpix.gif rotationofresizeofpic12vz7.th.jpgthpix.gif

 

П.п.: Специални, огромни благодарности на Бат Миро (Хашек) - без неговата намеса това мнение нямаше да е факт :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееее - мноо готина решетка бе! Я дай снимки да видим как седи на автомобилчето, че да знам и аз да поръчвам една такава черна муцуна ;)

Ха да ти е честита!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, трябва да я боядисам първо и тогава ще пусна снимки как стои. Но това ще стане на пролет, че зимата не ми се струва подходящо да карам с нея :roll: .

 

Инъче ето снимка от каталога на Mattig:

 

7154100000_1.jpg

 

П.п.: Днес я сложих на колата да видя аджеба изобщо пасва ли нещо :) - идеално пасва с изключение на ръбчето което се получава между маската и капака... Ама сега на снимката виждам, че то и на рекламната кола от каталога им е така :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко , я ми дай таз пластмаса да мина два пъти през нея ... докато е на дивана изглежда добре , ама така турната на кола е супер smile122

Ако расипеш хубавото личице на Октавията с това лично ша дода и ще те smile037

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile020

коко защо го направи,

коко ти имаше всичко,

всичко си имаше коко,

от нищо не бе лишен...

 

но инъче казано, то си е абсолютно твоя работа, ама защо бе човеееек, защооооо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ехе че много критика за маската. Моето мнение е че е просто по различна, но не и по добра от оригинала според мен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се залъгвайте момчета, на снимката от каталога не е излязла много добре :P:P:P .

 

Маската е ВГЗ и точно за такава си мечтаех от момента в който я видях... А и времето на маските с мрежички отдавна отмина ...

 

:mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми харесва ;) .

Щом те харесва стила, трябваше да вземеш тази на същата цена...

7154101000_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом те харесва стила, трябваше да вземеш тази на същата цена...

 

Абе пич, абе колата ми е преди фейслифт-а бе, как да си поръчам за фейслифтовата след като няма да пасне към бронята и фаровете smile151 ... Плюс това ми се струва по-гадна от моята заради най-горния отвор, който всъщност е запълнен :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, трябва да я боядисам първо и тогава ще пусна снимки как стои. Но това ще стане на пролет, че зимата не ми се струва подходящо да карам с нея :roll: ...

 

Значи цялата кола ще е сребриста с изключение на лайсната на бронята и тези на вратите. А защо да не караш зимата с новата решетка? Мислиш, че може да се изподраска от мизерията, хвърляна от движещите се отпред ли? Меткай я бе човек ;) Подари на колата една нова муцуна за Коледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Велко аз така си я представям, човек. Лайстните, Б-колонката съм си почернил и основите на огледалата са черни. Според мен е стилно. Имам няколко резервни варианта за маската в случай, че мнозина от вас се окажат прави, но това мнооого ме съмнява :roll: . Гледам си я едноцветна и супер ме кефи:

 

clip199bo0.jpg

 

А защо не я слагам - да от лугата и камъчетата ме е страх + това (недай си боже) ако спра в някой зимата :? ... Просто ще си имам от тук нататък зимна и лятна маска ;) .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Велко аз така си я представям, човек. Лайстните, Б-колонката съм си почернил и основите на огледалата са черни. Според мен е стилно. Имам няколко резервни варианта за маската в случай, че мнозина от вас се окажат прави, но това мнооого ме съмнява :roll: . Гледам си я едноцветна и супер ме кефи:

 

А защо не я слагам - да от лугата и камъчетата ме е страх + това (недай си боже) ако спра в някой зимата :? ... Просто ще си имам от тук нататък зимна и лятна маска ;) .

 

Поздрави.

 

Коко, колата ще грейне! Това със зимна/лятна маска не е зле - така ще си имаш образно казано 2 коли на които да се радваш ;)

И малко ОФФ: Гледам, все хубави снимки правите на колите у семейството... Ще докарам една зелена до Варна през зимата - да направим едно трио L&K за момент, че моята не е виджала морето и "брат'чеди" отдавна! И да ръчкаш брат ти, да вземе и той да направи една тема в този раздел за синята ламя ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи Велко ;) . А темата за Jaroslav е вече готова - в главите ни за сега, но работим и по нея. Мога само леко да издам, че чакаме още един комплект джанти от Германия :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.