Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с вода в купето на Фабиана - РЕШЕН


deni

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес, докато пътувах, изтече нещо вътре в колата, под жабката. Като казвам "изтече" имам предвид капа, капа, нещо като ручейче, под таблото, зад жабката, долу върху стелката, и накрая спря.

В жабката имам не-го-знам-как-точно-се-нарича за охлаждане.. В смисъл врътка като на климатика да включиш охлаждане за напитки и пр. Възможно ли е от това нещо да се е спукало уплътнение или тръба и да е изтекъл климатика вътре??

Спрях колата и огледа отчете, че под капака няма нищо мокро, антифриза си е пълен. Вчера карах в най-големия дъжд и не влизаше вода вътре, та едва ли е и от това..

Изтеклата вътре течност е вода (предполагам), не е мазна, не мирише, мяза да е вода... Не знам какви тръби минават под таблото и какво изобщо може да е..

После пусках климатика и духаше топло, не охлаждаше. Това също ме навежда на мисълта, че е нещо свързано с него.

Може ли да е някакъв конденз?

Моля давайте съвети накъде да се насочвам, че бъкел не разбирам..

 

PRR: Смених заглавието на темата за да е ясно за какъв проблем става дума, както и че е решен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно... Климатика работи с охладителна течност, която обикновено трудно ще видиш. Това, което описваш наистина прилича на конденз, защотот така или иначе охладителната течност я върти компресора между изпарителя и радиатора (всичко това е под предния капак).

 

Притеснителното е, че климатика не охлажда - май е най-добре да се насочиш към ЕТ. Климатиците са доста капризна техника и за съжаление ремонтите не са никак евтини. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov,

 

В климатика няма течност :( Има газ (преди фреон, сега ползват друга химия заради озоновата дупка).

 

Така че това изтичане не може да е от пълнежа на климатика. Друго ще да е.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е някоя от дупките за оттичане под предното стъкло да е запушена и насъбрала се дъждовна вода да е изтекла в купето някъде около поленовия филтър, например? :roll: Ако спираш колата под дървета, особено както цъфтят в момента, ми се вижда много вероятно да е нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде около поленовия филтър, например?

 

ако например знаех какво е това и къде е, щях да мога да отогворя : :oops: :oops: :D

Не бях спряла под дърветата.., но вчера доста валя :?: :?:

А защо чак днес при тръгване ще изтече..

Ще направя пак тест на климатика дали работи... поне това да изключа или включа.. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поленовия филтър се намира под жабката!Има една пластмаса с два плъзгача,която го държи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - при повишаване на налягането. При спадане на налягането (примерно спукан радиатор) веднага се превръща обратно в газ при което отнема топлина (т.е. изстива и охлажда). Т.е. ако на колегата му е текло в краката би трябвало там да има ледени кубчета :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хладилния агент е във течна фаза от изхода на компресора до входа на редуцилвентила.

От изхода на редуцилвентила до входа на компресора е в газова фаза.

Това е при работеща(активна) система. При изключена(неактивна) система навсякъде май е в газова фаза. При всяко положение, утечките от хладилна система са от газ, независимо от местоположението на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха другите прегледаи филтъра и най вече почисти около чистачките. Пластмасите покриват всякакъв боклук и задръстват каналите за отичане на водата/отвори ги/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката пише, че климатика не охлажда! Т.е. проблема е при него. Но какво точно не е много ясно. Със сигурност не е фреон, защото той нямаше да тече, камо ли да може да се пипне :) Това за което си мисля е някоя блокирала клапа.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

 

пиша, за да приключа случая и за да може, ако някой в бъдеще има подобен проблем и намери тази тема, да си го разреши.

 

Целия описан по-горен теч се оказа следстие от запушване на някакъв оточен улеи в дясната страна. Не е свързан с предното стъкло или пък с климатика.

Надявам се да го обясня правилно, въпреки че не присъствах на "чистката". Значи под предния капак, там където са чистачките има една кора, тази кора се маха, под нея има друга, и тя се маха. Под двете кори има пространство, което би трябвало да се отича вдясно. При мен е било затлачено с листа, клони и пр. боклуци, освен тях е било пълно с доста вода. Водата е влизала в купето през някакъв отвор с вентилатор, от където радиатора черпи въздух.

Доста бързо са я почистили и при описанието на проблема са констатирали причината бързо, което значи, че не съм ни първия ни втория подобен случай.

 

Да не ви казвам, че сега с нетърпения чакам дъжд, за да съм сигурна, че проблемът е разрешен. Едновременно с това ми трябва слънце, за да изсъхне мокротията вътре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вместо да седиш и да чакаш, иди на OMV и бой с пароструйката по въпросното място и гледай дали ще текне...

 

хахахаха :D:lol: Предложението е наистина много на място :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като проблема е решем,мисля да заключа темата!

Ще заключа темата утре сутринта,ако някой има да пише нещо по въпроса,сега е момента!

Също така темата ще бъде преместена в архив-понеже е полезна информация евентуално как и какъв може да е проблема с климатика(и решението му разбира се)! :mrgreen:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което искам да отбележа, че проблемът няма нищо общо с климатика и никога не е бил от климатика, така че ако заглавието остане така ще бъде подвеждащо.

 

По-скоро "Проблем с вода в купето" или нещо от сорта.

 

Заключвайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, с климатика какво стана? Нали не охлаждаше ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охлажда, охлажда.

Тогава се подведох, защото не го изчаках достатъчно дълго да се охлади от парното, пък и стигнах на където бях тръгнала и трябваше да гася колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A:Този проблем го има при VW повече от 20 год. Проблемът е, че при паркиране под дърво, падат листа върху пластмасовата решетка м/у предното стъкло и капака на двигателя. В края на предните калници, откъм двигателя, има отвор за дрениране и листата падат в него и запушват. При дъжд се пълни с вода и прелива към купето. Решение е периодично почистване на листата около рамената на чистачките, особено есента дори всеки ден и лятно време когато не е валяло доста време да се пробва да се почисти и с прахосмукачка. Виждал съм хора да използват прозрачен шлаух, който бутат в отвора и закачат на прахусмукачка. За 100к км на новата Октавия в Auto Bild, имаше и снимка на листата зад калника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.