Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проф. Кожухаров- Варна


Tafkata

Recommended Posts

Днес бях на диагностика при бившия професор от ТУ Варна- Проф. Кожухаров.

Не съм виждал толкова учтив, знаещ и ненадменен майстор. Обясни ми всичко, направи тест след ремонта и ще наблюдава колата докато не отстрани проблема напълно. Всичко ще ми струва 30лв, колкото и пъти да ми се налага да го посещавам. Ако след ремонта колата не се оправи, човека ще ми върне парите.

Горещо го пепоръчвам на всички варненци с БЕНЗИНОВИ двигатели. Дизели диагностицира, но не може да ви ги ремонтира.

Това е. Много съм развълнуван от факта, че се запознах с такъв човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на диагностика при бившия професор от ТУ Варна- Проф. Кожухаров.

Не съм виждал толкова учтив, знаещ и ненадменен майстор. Обясни ми всичко, направи тест след ремонта и ще наблюдава колата докато не отстрани проблема напълно. Всичко ще ми струва 30лв, колкото и пъти да ми се налага да го посещавам. Ако след ремонта колата не се оправи, човека ще ми върне парите.

Горещо го пепоръчвам на всички варненци с БЕНЗИНОВИ двигатели. Дизели диагностицира, но не може да ви ги ремонтира.

Това е. Много съм развълнуван от факта, че се запознах с такъв човек.

а какъв е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мени обороти на място и висок моментен разход на празен ход - 1.5 при 1.12 максимално допустимо. Оказа се, че свещите Бош които са ми сложили предните майстори изобщо не са за този двигател. Това беше в Бош сървиз преди 20 000км. Човека ще наблюдава колата няколко седмици и ще направи последно заключение. Сега ще слагам една добавка в бензина която да ми изчисти нагар и кокосов слой или нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

То и на мен да ми беше казал, че свещите са ти на 20к км и аз щях да ги посоча тях :mrgreen: Пък и не разбирам защо като купуваш нещо преди това не видиш в каталога какво се препоръчва за твоята кола? Всеки магазин (еле пък на Bosch!) задължително има каталог за свещите и в него я има точно твоята кола. Караш ги да отворят, четете и тогава купуваш. Ако хубостниците нямат каталог трябва да ти е ясно колко "оригинални" са им свещите :smt019

 

Поздрави

 

PS: Като каза, че свещите са ти били проблема, та се сетих: Как са ти кабелите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на диагностика при бившия професор от ТУ Варна- Проф. Кожухаров.

Не съм виждал толкова учтив, знаещ и ненадменен майстор. Обясни ми всичко, направи тест след ремонта и ще наблюдава колата докато не отстрани проблема напълно. Всичко ще ми струва 30лв, колкото и пъти да ми се налага да го посещавам. Ако след ремонта колата не се оправи, човека ще ми върне парите.

Горещо го пепоръчвам на всички варненци с БЕНЗИНОВИ двигатели. Дизели диагностицира, но не може да ви ги ремонтира.

Това е. Много съм развълнуван от факта, че се запознах с такъв човек.

 

Адрес, телефон, e-mail.... ще дадеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на диагностика при бившия професор от ТУ Варна- Проф. Кожухаров.

Не съм виждал толкова учтив, знаещ и ненадменен майстор. Обясни ми всичко, направи тест след ремонта и ще наблюдава колата докато не отстрани проблема напълно. Всичко ще ми струва 30лв, колкото и пъти да ми се налага да го посещавам. Ако след ремонта колата не се оправи, човека ще ми върне парите.

Горещо го пепоръчвам на всички варненци с БЕНЗИНОВИ двигатели. Дизели диагностицира, но не може да ви ги ремонтира.

Това е. Много съм развълнуван от факта, че се запознах с такъв човек.

 

Адрес, телефон, e-mail.... ще дадеш ли?

Ще дам телефон до няколко дни, тъй като е във Варна, а аз сега не съм тям.

Сервиза се намира до Метро. На улицата с многото авто къщи. Още в началото е, в дясно до една розова сграда. Има голям трансперант ЕЛКОН Кожухаров.

Честно казано колата се поуспокои след неговата намеса, колкото и малка да беше тя.

PRR Мисля, че на кабелите им няма нищо. Когато се поставят свещите върху тях се слага някакъв блок, към който се включва кабела подаващ ток за свещите. Този "блок" (така ще го нарека) е специфичен точно за този двигател. Специфичен в смисъл, че вътре потоците електроенергия са преплетени по специфичен начин и това прави проблеми понякога. Човека е наблюдавал дефекти точно в тази част на точно този шкодов двигател. Когато правихме теста се долавяше пропускане на искра, което се надявам да се оправи след смяната на свещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на диагностика при бившия професор от ТУ Варна- Проф. Кожухаров.

Не съм виждал толкова учтив, знаещ и ненадменен майстор. Обясни ми всичко, направи тест след ремонта и ще наблюдава колата докато не отстрани проблема напълно. Всичко ще ми струва 30лв, колкото и пъти да ми се налага да го посещавам. Ако след ремонта колата не се оправи, човека ще ми върне парите.

Горещо го пепоръчвам на всички варненци с БЕНЗИНОВИ двигатели. Дизели диагностицира, но не може да ви ги ремонтира.

Това е. Много съм развълнуван от факта, че се запознах с такъв човек.

 

Адрес, телефон, e-mail.... ще дадеш ли?

Ще дам телефон до няколко дни, тъй като е във Варна, а аз сега не съм тям.

Сервиза се намира до Метро. На улицата с многото авто къщи. Още в началото е, в дясно до една розова сграда. Има голям трансперант ЕЛКОН Кожухаров.

Честно казано колата се поуспокои след неговата намеса, колкото и малка да беше тя.

PRR Мисля, че на кабелите им няма нищо. Когато се поставят свещите върху тях се слага някакъв блок, към който се включва кабела подаващ ток за свещите. Този "блок" (така ще го нарека) е специфичен точно за този двигател. Специфичен в смисъл, че вътре потоците електроенергия са преплетени по специфичен начин и това прави проблеми понякога. Човека е наблюдавал дефекти точно в тази част на точно този шкодов двигател. Когато правихме теста се долавяше пропускане на искра, което се надявам да се оправи след смяната на свещите.

Ако си сменил свещите с такива каквито отговарят за твоя мотор и имаш проблем с модула за запалването който се нанизва на свещите просто трябва да се смени с нов ( не подлежи на ремонт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Когато правихме теста се долавяше пропускане на искра, което се надявам да се оправи след смяната на свещите.

 

Точно тази фаза само потвърждава убеждението ми, че проблема не ти е бил от свещите ами от кабелите! Този "блок", както ти го наричаш, трябва да изолира свеща и по-точно електрода и от блока. При остаряване на кабелите тия накрайници нарушават изолационните си качества (за това спомага и мръсотията и влагата!) и настъпва пробив. Много характерно за почти всички изолационни материали е, че веднъж настъпи ли пробив то мястото откъдето е минал вече е с по-ниско съпротивление и от там настъпват последващи. При ДВГ-тата това означава, че вместо да имаш искра в цилиндъра има такава извън него, т.е. двигателя прекъсва. Явлението е известно на жаргон като "светене на двигателя", т.е. на тъмно и работещ двигател се забелязват искри в двигателния отсек. Между другото горепосочения ефект за кратко време изчезва с добро изчистване на кабелите от прах и мръсотия. След 500-1000км се появява отново (постепенно!).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Веско Кошухаров ми е преподавал и съм ходил при него на практика и знам как работи. Много е добър наистина.

Телефона му беше 0888/232-730, но не съм сигурен дали го е сменил.

Една забележка само: таксиметрови шофьори няма смисъл да ходят- ще ги върне. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Току-що се връщам то този сервиз, след като цяла сима бера ядове с Фелицията - то не бяха свещи, то кабели, автоматични смукачи какво ли не смених, а той ми реши проблема за 20мин. мога да кажа само ЕВАЛА НА ЧОВЕКА smile119 smile119 =D> =D> =D>

Всичко което е написал Tafkata е 150% вярно, учтив, любезен и с чувство за хумор и обяснява всичко което прави (все едно води практическо обучение). Ако повечето майстори бяха такива сигурно с удоволствие щяхме да ходим до автосервиза.

 

PS: Сега вече имам чувството, че и сам мога да си оправя карба :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско Кошухаров ми е преподавал и съм ходил при него на практика и знам как работи. Много е добър наистина.

Телефона му беше 0888/232-730, но не съм сигурен дали го е сменил.

Една забележка само: таксиметрови шофьори няма смисъл да ходят- ще ги върне. :mrgreen:

да не би МОИТЕ пари се различават от другите???????правете разлика между ТАКСИМЕТРОВ ШОФЬОР и ЧОВЕК КОЙТО СЕ ПРЕХРАНВА С ТАКСИ разликата е огромна smile150 smile150 smile150
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ТАФКАТА КОЛАТА НЯМА КАБЕЛИ И МНОГО ЧЕСТО им пробиват пътеките на платката на модула с бубините.Ако пак прави проблем след смяна на свещи-смени бубините

а това с нагара и присадките са пълни глупости

и ако и след смяната на свещите пак се е наблюдава като прескачание на искра,очаквай скоро пак същия проблем

Понеже и да купиш нови,пак има вероятност да стане проблем ,защото е слабо място,ние вземаме сигнала от комутатора който е в този изгорял блок/то изгарят високоволтовите пътеки след бубините/и слагаме 2 двойни бубини от Рено /например/и става вечно-и слагай каквито свещи искаш вече и ще изкарват свещите по 40000 км спокойно-НА ГАЗ :smt017

ЩОТО ИНАЧЕ ТАКСИТА С ТАКИВА сток бубини скапват свещите за 15 20 000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Спор няма ,че обеснява всичко каквото прави,но не връща пари.Двапати му давах по 40лв и накрая ме прати при газаджии.И там не беше проблема със старата ми кола.Всичко беше от бубината а тои даже неразбра.Обяснението му беше"покараи една седмица и ще се оправи предърпването.И след това минах на Шкода дизел.За сега никакви проблеми smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.