Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доволни ли сте от двигателя на Октавията си?


Apokalypsis

Recommended Posts

Колеги,тук може да изкажете впечатления от Октавиите си-дизел или бензин.Очакванията ви за конкретния двигател оправдаха ли се?Знам,че всеки ще си хвали своето-надявам се тази тема да не прерастне във война м/у членовете на клуба ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    8

  • bega4kata

    5

  • PRR

    4

  • NightSpirit

    4

Най-много писали в темата

1.9TDI, 90bhp - супер доволен. Прилично вървене, нисък разход, добра динамика, непретенциозен към гориво (не че съм експериментирал). Какво друго му трябва на човек :mrgreen: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от 1.9 90к.с -съчетава нисък разход и добра динамика

за един доста голям автомобил. Абе за дизел върви повече от добре и

обожавам звукът на турбото и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много съм доволен от1,9с90к

 

ей мошморок аз ли не знам аз карам октавиа тди дсг ако знаеш какво

е то :) ва

 

smile188 Ъъъ аз съм ууууеко объркан. Последно кво търкаляш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пояснение от11,99до1,07карах о1 но колата на баща ми сдьде съвсем

и това беше пртекста ми да си купа а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МДаааа, доволен съм - 1.9 PD 100кс :mrgreen: - като гледах параметрите по каталог предположението беше, че ще върви като 1.9 110кс и се оказах прав ;) - с Васко бяхме един до друг (не че е честно 230,000 км да се сравняват с има-няма 8,000 :oops:, ама така стоят нещата).

 

Дърпа достатъчно добре и с 4 души на борда с малко багаж, разлика в разхода не съм усещал и не ми липсва ускорение - не съм и състезател. Пък и базата ми за сравнение (Фелиция 1.3 карб и Пикасо 2.0 HDI 90кс на 160хил.км) просто не е конкурентна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще отговоря със смесени чувства :? - TDi 110 k.c. . Добре е откъм разход, супер як boost с осезаем overboost, динамичен е, адски ми харесва както за градско, така и за извънградско каране, НО вече се опарих с 1-2 неща и сериозно си мисля следващата да не е дизел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще отговоря със смесени чувства :? - TDi 110 k.c. . Добре е откъм разход, супер як boost с осезаем overboost, динамичен е, адски ми харесва както за градско, така и за извънградско каране, НО вече се опарих с 1-2 неща и сериозно си мисля следващата да не е дизел...

Искам и аз да знам ,моля. ;)

От TDi 110 k.c., нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще отговоря със смесени чувства :? - TDi 110 k.c. . Добре е откъм разход, супер як boost с осезаем overboost, динамичен е, адски ми харесва както за градско, така и за извънградско каране, НО вече се опарих с 1-2 неща и сериозно си мисля следващата да не е дизел...

Що си мислиш,че с бензиновата,няма да имаш никакви проблеми.Просто са много стари и изтормозени колите.За съжаление такива главно внасят нашите афтоджамбази.Но това е др.тема.

Аз съм безкрайно доволен от мойта-супер мотор :!:/леко започва да ми е слаб вече,но скоро и това ще се промени.Изчаквам да мине 4000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм много доволен от моя 2.0TDI-PD но сигурно ще я чипосам догодина като изтече гаранцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на лично де, нали сме форум, сподели с другите. Дано да не е сериозно (скъпо).

 

1.6 FSI, 115к.с. - много съм доволен, върви много прилично като за атмосферен мотор с такава кубатура, във високите обороти е още по-добре. Разхода в града е 8-10, на магистрала е 7-8, иначе на нормален междуградски и по 6 падаш спкойно ако не караш газ-спирачка, но с тоя бензин по 2.60 ](*,) Работи уникално тихо и спокойно, често преди да завъртя ключа натоскам газта или поглеждам оборотите да не би да съм запалил вече - нищо не се чува. Вече повече от година не е изгорил и 1гр. масло. Друго не се сещам.

Като цяло съм много доволен от мотора и колата, но си признавам, че ме е яд, че 1.8 TSI излезе по-късно, иначе щях да взема него - най-добрия мотор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата NightSpirit - адски доволен съм и аз от моя бензинов мотор, вървенето и динамиката са супер, относно разходът също не мога да бъда недоволен. Наистина стана обаче малко скъпичко като цяло да караш кола на бензин или дизел - съжалявам че малко се отдалечавам от зададената тема, но вчера заредих на 2.42 и нещата според мен стават неконтолируеми...... :evil:

Едно обаче съм сигурен - ако имам възможност ВИНАГИ ще карам бензинова кола! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

1.6 FSI, 115к.с. - ....Разхода в града е 8-10, ......

 

Сигурен ли си че я караш в София!? Явно имаш уникат двигател или маршрута ти е по Цариградско шосе!?

Ако на теб ти харчи 8 градско, означава че ако мина по същият маршрут ще имам разход 5.5... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София в големите тапи разбира се, че е повече - 11-12, както и първите няколко километра докато загрее също. Но при нормални задръствания, където минаваш на второто-третото зелено на светофара си е толкова. Казвам за "среден" разход в града, ясно е, че има и пикове. Иначе аз карам предимно извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.8 TSI ............. - най-добрия мотор!

 

 

Супердоволен за сега.

 

 

 

ТФСИ=маслоядка!

 

 

 

За 10 000 грам масълце не е хапнал. Ще го видим по-нататък... :mrgreen:

 

Прекрасна динамика и нисък разход, супер тих (ако човек не се "зазяпа" в металното цъкане на дюзите.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера заредих на 2.42 и нещата според мен стават неконтолируеми...... :evil:

 

Ами ние които зареждаме по 2.59.... виновни ли сме че сме се взели дизели...

А от 1.9TDI 105к.с. ей богу в моите ръце за 50к км не съм вярвал, че тая машина ще е толкова здрава... знам че и дизеловия 2.0 е як мотор. разбира се всяка кола с дефектите си но като цяло доста добри изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера заредих на 2.42 и нещата според мен стават неконтолируеми...... :evil:

 

Ами ние които зареждаме по 2.59.... виновни ли сме че сме се взели дизели...

А от 1.9TDI 105к.с. ей богу в моите ръце за 50к км не съм вярвал, че тая машина ще е толкова здрава... знам че и дизеловия 2.0 е як мотор. разбира се всяка кола с дефектите си но като цяло доста добри изпълнения.

 

При мен 2.71 лв/л :mrgreen: .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера заредих на 2.42 и нещата според мен стават неконтолируеми...... :evil:

 

Ами ние които зареждаме по 2.59.... виновни ли сме че сме се взели дизели...

А от 1.9TDI 105к.с. ей богу в моите ръце за 50к км не съм вярвал, че тая машина ще е толкова здрава... знам че и дизеловия 2.0 е як мотор. разбира се всяка кола с дефектите си но като цяло доста добри изпълнения.

 

При мен 2.71 лв/л :mrgreen: .....

при мен 1,80 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 000КМ с Окти 1.9 ТДИ 105к.с....за момента никакви забележки! Много съм доволен от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм си доволен от моята (2.0TDI-PD ) и както се казва да чукна на дърво да не ми е уроки :mrgreen:

Не съм любител на високите скорости, но винаги може да се разчита при изпреварване, изкачване и най-важното климатроника не се усеща :D Това беше и главната причина да се спря на този двигател. Главно се кара вечер след работа или събота и неделя градско за 200 км 15 литра, или към 8 разход и то при климатрониче е още не са дошли жегите... с две думи супер си е колицата smile101

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............. при мен 1,80 :mrgreen:

 

ка да не откача човек ](*,)

 

ПС: това да не е биодизел :idea:

не,не-идеална нафтица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.