Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Доволни ли сте от двигателя на Октавията си?


Apokalypsis

Recommended Posts

И аз съм ги карал и двата мотора, и то с ДСГ.... И също ще споделя впечатления. При потегляне нито единия, нито другия са слаби - тоест, нищо общо с дизелите на Рено, Пежо, Ситроен, Шевролет, Опел и така нататък. Имат си предостатъчно мощност - за разлика от повечето най-нови дизели, които са пълна скръб при потегляне. Разход - градският на 1.9 е по-малък, може би с литър! А реално е също толкова пъргав - защото турбодупката му е по-малка. Иначе е по-шумен, поне по субективни усещания. При 80-90 - моторите се изравняват, и като разход, и като вървеж. Е, при интензивно ускорение се усеща, че двулитровият има повече въртящ момент - и че дърпа повече. Нагоре вече - двулитровият набира по-бързо, а разходът му е малко по-малък..... Пак заради въртящия момент, предполагам. А и главното предавателно число е друго. Като еластичност при високи обороти - двулитровият е по-добър, и си ускорява и над 190. Докато 1.9 литровият - след 170 устремът му забележимо намалява. И накрая, като резюме - двулитровият е повече за магистално каране, за задминавания. Докато 1.9 литровия - повече става за във града. Макар че и на магистралата също не се дава..... И се представя съвсем достойно. Иначе, когато говорим за разход - 7.5-8 градско, съответно 4.5-5.5 извънградско, за 2.0 ТДИ. И 6.2-7 градско, 4.1-5.7 извънградско за по-малкия дизел..... Тоест, при висока скорост по-големия мотор е по-икономичен - това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    8

  • bega4kata

    5

  • PRR

    4

  • NightSpirit

    4

Най-много писали в темата

И,аз и жена ми сме доволни от колиците :D 1,9/105-ПД.Направо си миришат нафтата пуста дет гони 3 те кинта :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нека да я миришат! И по 5 кинта да я направят кожодерите - пак ще караме! :D:D

Пепел ми на език де! Дано само омериканците не почнат война с Иран - че верно ще се вдигне нафтата до небесата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

1,8 TSI, най-добрият двигател за мен. Много приятен за диваци smile048 - почва да върви от 1500rpm на максимална мощност smile092 и при нормално каране извънградско без много газ-спирачка при скорост 140-150km/h разхода е около 8-8,5, а на магистрала пада и под 8. А при спокойно 90-100km/h разкода е смешен 5,6-6.

Относно TSI=маслоядка не съм съгласен, освен ако не я караш с масло Shell от ЕТ,което е препоръчано от Skoda, тогава пипа около 400-500ml/15000km. Като спреш да ходиш в ЕТ и започнеш да и слагаш хубаво масло и спира да го пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O2 1,9 TDI PD 105 кс 2006 год, вчера пътувах Китен - София 5,2 среден разход, 96 км/ч средна скорост /до София го докарах 99 км/ч/, 465 км, включен климатик през цялото време.

И да споделя нещо извъм темета - на последния нови участък Ямбол - Н. Загора колата "подскача" абе нещо не залепва на пътя както се полага за нова магистрала. Някой скоро пътувал да сподели впечатления?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааааа, ето за това става въпрос - висока средна скорост, и нисък разход! Ще се сетите вие! Особено при новите цени на нафтата...... Абе, тия наред ли са? Нещо, май-май.... Много ме съмняват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не казва от колегите с AKL (1.6 MPI - 101к.с.).

Аз съм си доволен, извънградско 6.5-7.5 - обикновенно сме двама, но с пълен багажник.

В града - не знам - карам служебната, но някаде около 9-10 л/100км.

 

За вървежа - не е самолет, но доволно, пътувам си удобно - най-често Силистра - София - 5ч.

Старта и е малко слаб.

Похапва масло, но не е болка за умиране.

 

ОФФ: магистралата наистина не е гладка, подскача си колата. Жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 TDI PD, сравнително доволен съм. Пали по-трудно, когато е топъл, доста по-шумен (и лаком) е от комънрейла на Лагуната, но пък върви прекрасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!Когато се влюбих в Октавия,карах една служебна 1.9-110 коня и ....се влюбих.Само за това си мислех като малките деца.Дойде време да си купя собствена кола,но с 300 зора събрах 6000 лева и преди три години освен за 1.6-101 коня за друга не успях да се преборя.Сега и за този двигател-за мен мотора си е супер.Можеше да бъде и по-зле.Досега 3 години карах на бензин,но карах бе силно казано.Принудих се да сложа газ и от 1000 километра се преродих.Сега вече наистина карам и се наслаждавам на Октавията си.Сега си имам нова любов-новият Рапид-бял с черен покрив.Но ще трябва да почакам бая.Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силистра - София за пет часа? Лелееее, добре караш! Макар че с качествени гуми - не е проблем. И съм го постигал. Но човек не може поне един път да спре..... Откъдето идва поне половин час отгоре. Иначе там пътят е много променлив, с много завои, подеми и спускания - и разходът в някои моменти доста нараства. Абе, човек трябва да познава пътя, и преди всеки подем да знае колко да натисне газта - това съм разбрал! На непознато трасе не можеш да реализираш нисък разход!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 TSI, 122 hp - Доволен съм!Но не мисля,че ще издържи като 20 годишния ми Фиат, който ме е прибирал винаги у дома.

 

За 38 000 км не бута от маслото.(Ползвал съм Shell,Mobil 1.Castrol е последното,ще видим)

На магистрала: над 180км/ч - 8,4-8,8 л/100км

На магистрала: 120-140 км/ч - 6,7-7,0 л/100км

Между селата: 80-90 км/ч - 6,0-6,3 /100км

Градско: 30-40 км/ч - под 8,0 л/100км (8,0 л/100км е градското по книга)

 

п.п. за една, две десети да не издребняваме,по памет пиша,дори ги завиших малко някой да не каже "глей го тоз!". Но пък разход 4л/100км нямам!Жена ми го докарва до 5,8 л/100км с 100-120км/ч, но аз не мога! smile049

 

Прав е колегата,че средната скорост и багажа са важни!Но смятам,че и скоростната кутия оказва влияние, както и стила на каране.

 

п.п. А за "Силистра-София за 5 часа" навремето нощния ЕТАП (пълен),го вземаше за 4ч 40 мин с 15 мин почивка на Обнова smile117 На Хемус караш с 170км/ч и той минава покрай тебе ... е там е интересен разхода.

 

Поздрави s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма лошо да се кара така...... Ама преди 3 месеца като ме гепиха куките малко след Перник - карах със 106 км/ч при разрешените 90..... Нали онзи участък още не е открит. И ми заминаха поне 3 точки. И още ме боли сърцето за тях. Абе ще се купува антирадар - това е решението.

Иначе разхода на турбинирания 1.4 не е никак лош. Почти като на дизел е. Само че май и цената му - също е колкото на най-малкия дизел. Приблизително де.... Не знам иначе как е като еластичност - не съм го карал. Тоест - как се изпреварва с него. Защото с дизелчето - е песен направо.

И за момента - мнооооого ме кефи!

А и не знам при 1.4 каква е издръжливостта на свещите и на бобината - неща, които при дизела липсват. И въобще - как ще излезе поддръжката като цяло.....

А между другото - аз тоя участък го взех за 5 ч и 30 мин, с 30 мин почивка - миналата зима, точно преди да падне снега! На 7 или 8 януари 2012 г. 444 километра..... И беше доста приятно за каране! Но и рисковано. Защото предприех едно опасно изпреварване малко преди Тутракан - което насмалко да ми излезе през носа. На един ТИР. Но имах огромен късмет.

Та съм много доволен от колата и от двигателя.

Защото съм я опитал в разни ситуации - и знам какво може!

Само е за луди глави..... които не искат да се пребият! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.