Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачките


stivan_

Recommended Posts

Имам проблем с чистачките на Октавия І 1999г.

Проблемът е следният: когато натисна ключа да пръсне вода или да си пусна чистачките те мърдат 1-2см в посока нагоре после спират и след известно време се връщат в нормална позиция.

Някои някаква идея от какво може да е :?:

Аз си мисля, че може да е от релето нещо да се е прецакъло, но не знам къде да го търся гледах идни схеми там е показано кое е, но не е показано къде да го намеря в колата. Ако може да помогнете ще се радвам благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли затруднение в мърдането им? При мен два пъти клеясва (ръждясва) оста на лявата чистачка и блокирват напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мърдат повече от 1-2см и този вариант го мислех даже започнах да разглобявам машинките но се отказах след като не можах да махна рамената беше ме страх да не ги строша не искаха да излязат дори и след обилно поливане с спрей против ръжда и доста напъване.струваше ми де преди да спрат че им се забави движението и забравих да кажа ни си бях карал колата една седмица седеше се на паркинга и когато се върнах и реших да я карам беше цялата в прах реших да се измия стъклото и се оказа че ни работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е пробл.най вероятно/ако не е изгоряла намотка в моторчето и за това да няма сила/-яко грес в осите :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stivan_" - Най-добре ще е да свалиш рамената. Аз ги свалях мойте преди около месец, за да извадя кората под тях, да изчистя отворите за оттичане на водата. Едното рамо падна лесно, но другото не. Като ги отвъртиш трябва да почукаш леко с нещо по тях, за да може да "отпука" клеясалото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го бяха клеясали доста и няма да казвам с какъв зор ги разглобих и в какъв филм се вкарах добре, че имаме стругар, че иначе си плачеше за ново дано сега и ги сглобя правилно и да си работят нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това си е характерен проблем изглежда. И моята лява (мисля така беше) блокира. Добре, че не изгорих моторчето. С триста зора избих осичката от гнездото и. След това почистих със шкурка и намазах с вазелин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз тези дни ще ги сваля трите чистачки, само за да ги смажа шлиците. Хубаво е някой неща да се правят превантивно.. още преди да е дошъл проблема :) Кажете каква грес да сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.