Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Феродов диск, съединител = около 2000 лева


RRR

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро нещо чух странен шум след като бях ремонтирал лагера на съединителя. Взех колата от ЕТ и на другия ден се чу странния шум като дрънкане на тенекийка. Отидох пак в ЕТ и от там ми обясниха, че феродовия диск е заминал и има нужда от смяна. Допреди това нямаше симптоми, но след ремота се появиха. Всъшност големия зор е че феродовия диск върви с маховик и всичк на цена от около 2000 лева. Наструхна ми козината. Моля дайте съвет къде евентуално може да се оправи това за по малко пари че съм се видал в чудо. Колата е Октавия 2ТДИ 2005г. на 70 000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой знай какво е станало :!: :?: диска върви с притискател,не с маховик.виж,ако си със скъсан демпфер на маховика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "RRR" - Цената е такава, маховика е скъп :( Интересно обаче защо на толкова километри му идва края? Няма какво да направиш обаче - ако не смениш маховка има голяма вероятност бързо да унищожаваш фероводия диск..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ми обясниха че феродовия диск е заминал, сега ще чакам 2-3 седмици за доставка, ако карам така друго нещо може ли да се повреди, докато дойде диска и маховика. Някой беше споменал че може само феродовия диск да се смени без маховика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Ат. Стоев

 

Комплекта с веродов диск и маховик ли е цена от 700лева. Ако от ЕТ ми искат 2000лв. това означава че 1300лв за работа, което ми е множко.Случайно да знаеш друг читав сервиз ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "at.stoev" - Пълен комплект, но не Оригинален, нали? И всъщност какво значи за ТЕБ пълен комплект?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели,сега вече имам повече време за чат,защото несъп на работа.....,та конплекта то се знае от колко части е т.е. 3броя.Маховико,фиродовия диск и лагера за Ок 1 е оноло 700 лв./не се базакам/ просто съм го виждал пред очите ми.... ииии даже щяха да почват да я сабират колата и ми беше интиресно и аз какво имам в моята и зяпах.Значи конплекта беши френски ,,валео,, , маховика си беше чисто обикновен т.е. без диприс... прожини , а фиродовият дисн - както другите коли с дипрс.... прожини ИЛИ по-лесно казано дипрс... прожини от маховика/при оригиналния/ са прехвърлени на фиродовия/както при повичето коли/,а относно лагера -той си е същия.Това всично за 530лв. с ВРЪСКИ и т.н. от ,,евросервис,, /нещо от този сорт/ в Пловдив,а за обикновенни хора е около 700лв.Само че забравих НАЙ-ВАЖНОТО,а то е че тази конбинация работи и то сполочливо, но е ПО-НЕЖЕН от оригиналния съединител и затова НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ВЪРТЕНЕ НА ГУМИ,ТЯХНОТО ПАЛЕНЕ И Т.Н. Иначе след нормално потегляне на 1 скорост , дригите скорости може да си ги изцеждаш,само трябва ло да се потегля нежно или др. казани нормално без изгъзици,както пишлигарите сега.Много се извинявам на колегата,но днес в бързината не обърнах внимание че става въпрос за Ок2 , не за Ок1 и избързах да го успокоя.Тази съединител е за Ок1,а за Ок2 не съм сигорен но сигорно ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile197 и с откровението, че си писал за О1, мисля, че мнението ти по темата е леко встрани от истината. нищо лично, ама да се пишат неща "чути" и "видяни" и да се дават компетентни съвети въз основа на тях... звучи ми смехотворно. представи си, че колегата ти се довери и купи частите, които препоръчваш, а те вземат, че не паснат, кво правим?

 

PRR: Забележки за правописа САМО на лични! Мненията не по темата са изтрити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - С нормален маховик, има опасност да се разбият скоростите, заради вибрацийте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без маховик за 2,0 TDI цената без маховик е около 650 лв.и не е необходимо да се сменя маховика на малко километри,цената е без труда и е на ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не е необходимо да се сменя маховика на малко километри

 

Бих казал, че маховикът се сменя когато му дойде времето. Може да е на 50хил. км, може и на 150хил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има афтермаркет комплекти между 800 и 1500 лева в зависимост от това дали са с маховик или без.Идеята е ,че при смяна на цял комплект се оттърваш от чудото двуспенен маховик

http://www.specclutch.com/

http://www.sachsperformance.com/EU/sach ... ex715.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.