Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко масло трябва за двигател 1.8 20v


Recommended Posts

Добър вечер! Днес си сменях маслото на колата - октавия 1 1.8 20v . Сложих и Q8 10W40 (не си спомням :oops: ). Тубата беше 4 литра но липсваха около 200-300 мл. (неразпечатана беше), налях маслото но ми се струва малко. Колко литра трябва да се налее?

И до къде на щеката е минимума и къде е нормалното количество.

В тази тема http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5495 пише за 1.8Т че количеството е 4 литра, толкова ли е и за моя двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го пълниш. Като запалиш колата сам ще се напълни и след това ще усгасиш колата и ще долееш още малко масло. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8Т е 4.5 литра ... най-добре - наливай 4 литра и после проверявай и доливай по малко, но изчаквай да се стече хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега q8 е гадно аз бях с такова и за 2000км колата почти го изгори изхвърлих го и и сложих моторекс и 8000 не е мръднало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година като си взех колата след това и смених маслото - Януари месец 2007 сипах и Q8 10W40 синтетика. До вчера карах с него доливах веднъж около 100 грама защото тръгнах на дълъг път и ми се стори че трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.