Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Международна ли е гаранцията на ШКОДА ОКТАВИЯ ?


Киро

Recommended Posts

Интерено ми е дали гаранцията на Шкода е международна , в смисъл ако си на път и трябва да направиш ТО , дали може да е в друга страна имаща сервизи на SKODA или трябва ОБЕЗАТЕЛНО да е в БГ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия ни нямат за нищо с нашите Шкоди - Аз попитах лично в един от сервизите (и магазин съответно) и отговора беше категорично - НЕ. Което обаче не важи за Шкоди купени в други държави. Май само в БГ сме прецакани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е заради ЕТ,в почти всички останали държави представителството го държи Порше, като те и в България например предлагат гаранционен чиптунинг на АБТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия ни нямат за нищо с нашите Шкоди - Аз попитах лично в един от сервизите (и магазин съответно) и отговора беше категорично - НЕ. Което обаче не важи за Шкоди купени в други държави. Май само в БГ сме прецакани.

 

Не знам къде и кого си питал... Всяка година ходя зад граница на почивка/екскурзия. И всяка година в компанията има поне два броя О1. И съм бил пряк свидетел на ГАРАНЦИОНЕН ремонт на някоя от Шкодите - 1 път в Германия и 2 пъти в Италия. Във всичките случаи гаранцията важеше и всичко беше сменено гаранционно. Не бе заплатен нито един евро цент дори за труда. Към това мога да добавя и следното - двата пъти колите бяха отремонтирани от днес за утре. Но в другия случай, в едно уж забутано селце в Италия, когато се наложи смяна на комплект съединител, сервиза нямаше наличните части. Наложи се да ги поръчат. Това става около 16:00 ч. На по-следващия ден, сутринта, всички части бяха налични, доставени от ... Германия. Колата беше ремонтирана, но не я върнаха веднага на собственика, а 3 часа след ремонта. Причината - да тестват отремонтирания възел в различни режими на натоварване. Има и друго интересно в този случай - тогава не бяхме членка на ЕС (около година преди да ни приемат). Та в този сервиз на VAG казаха - ако бяхте страна от ЕС щяхме да ви дадем оборотен автомобил, с който да се приберете до БГ, да оправим вашия, да ви го докараме до БГ и да си вземем оборотния. Всичко това - покрито от гаранцията, без заплащане...

 

така е заради ЕТ,в почти всички останали държави представителството го държи Порше...

Във връзка с горната част на поста ми ще добавя - ако можеш да се снабдиш с карта на сервизите на VAG в Европа ще видиш, че 99.9% от тях са сервизи не на Шкода, не на Ауди, не на VW, а на VAG. И в тях се обслужват всички марки на компанията. А пък относно собствеността им - Порше нямат нищо общо с тях в това отношение. С това искам да кажа - не е толкова важно самото представителство, важна е сервизната база. И в тази насока е нужно не само ЕТ, но и останалите вносители да започнат да оторизират свестни сервизи с цел улесняване на потребителя, както и подобряване на обслужването (визирам времето за влизане в сервиза). Опел в БГ вече действат в тази насока. Въпрос на време е и останалите да се усетят... Кратка справка - в Болоня, сравнително малък град, има 15 оторизирани от Опел сервизи... Открих ги, когато търсех такъв за Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та в този сервиз на VAG казаха - ако бяхте страна от ЕС щяхме да ви дадем оборотен автомобил, с който да се приберете до БГ, да оправим вашия, да ви го докараме до БГ и да си вземем оборотния. Всичко това - покрито от гаранцията, без заплащане...

 

 

Това го предлагат и тук но само и единствено ако колата има застраховка - по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че сервиз където и да е, само заради гаранцията ще ти вземат колата, ще ти дадат нова (оборотна - имах предвид, а не нова) за да се прибереш до БГ и след това да ти пратят твоята. Е няма такава гаранция просто.....просто има ЗАСТРАХОВКА и ЗАСТРАХОВКА !!!!! Ако тук стане нещо с колата ми - да ще ми я оправят но не защото е гаранционна (вече не е де) а защото имам застраховка и тя важи във всички държави.....

Ако тези твои познати са имали застраховка - това е ключа, а не гаранцията на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е заради ЕТ,в почти всички останали държави представителството го държи Порше, като те и в България например предлагат гаранционен чиптунинг на АБТ

 

Разровете с търсачката. Колега беше закъсал с Шкодата из Европа и му бяха оправили колата НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО като част от международната гаранция. Колата беше купена от ЕТ! Накратко - не плюйте без да сте сигурни. Между другото към колата ви дават и книжка с всички оторизирани сервизи в Европа. Всеки от тях покрива и международната гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simichoil, грешна подредба на изреченията...

Няма значение, важното е това, което исках да кажа по темата - гаранцията важи и извън БГ. Прекият ми опит го доказа на няколко пъти, което е в противоречие с това, което си написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такава гаранция просто.....просто има ЗАСТРАХОВКА и ЗАСТРАХОВКА !!!!!

 

Колега,

 

Имам един въпрос: Правиш ли разлика между застрахователно събитие и гаранционен ремонт/поддръжка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за този въпрос така ме сърби езика да кажа нещо, но ще се въздържа.

 

ДА, ПРАВЯ РАЗЛИКА.

 

1. Имам застраховка, която съм ползвам само 1 път извън България - сключена в Алианц (пълно касно). Сключена е там понеже карам колата в Германия и тук също имат Алианц и затова. Колкото и да Ви е смешно дори и спуканата гума тук се покрива от застрахователя, с малката разлика че тук ГУМИ НЕ ЛЕПЯТ АКО СПУКАНОТО НЕ Е В ЦЕНТЪРА ИЛИ ОКОЛО ЦЕНТЪРА НА ГУМАТА. При това положение от сервиза в който отидох да ми залепят гумата ми взеха документите, разгледаха ги и ми поръчаха нова гума, смениха моята и това е. Написаха един документ който подписах и това е.

2. Лично ходих до сервиз на Шкода за да видя новия Супърб и след въпрос относно гаранционно обслужване ми беше заявено че "КОЛИ ЗАКУПЕНИ ОТ БЪЛГАРИЯ НЕ СЕ ОБСЛУЖВАТ ГАРАНЦИОННО В СЕРВИЗИТЕ В ГЕРМАНИЯ !!!!!" Не съм бил първия който пита това и дори и човека от сервиза ме попита дали не съм пратил някой преди това да пита.

Ако той ме е излъгал, значи проблема е в него. Не твърдя, че това което съм написал е 100% истина, просто казвам какво са ми казали на мен.

А това, че от сервиза ще ми дадат оборотна кола с която да се прибера понеже моята гаранционна е при тях на ремонт, много ама много се съмнявам. Ако живея в държавата в която е сервиза може би ДА, но така да им взема колата и да си я замъкна в БГ.....надали.

 

Както и да е де, просто споделих какво ми казаха в сервиза на Шкода в Мюнхен.....

 

И да, правя разлика .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене спора, ако изобщо го има, е приключен. Това, което имах да кажа на базата на видяно (а не на чуто) го казах - гаранцията на Шкода е международна, такава, каквато е за повечето други марки. Свидетел съм и на "обратна" гаранция - приятел си взе ML на 1 година от Германия. Балканстар вече 2 пъти му го ремонтира гаранционно. Дали това важи и за VAG модели не закупени в БГ не знам, не съм се интересувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за този въпрос така ме сърби езика да кажа нещо, но ще се въздържа.

 

ДА, ПРАВЯ РАЗЛИКА.

 

1. Имам застраховка, която съм ползвам само 1 път извън България - сключена в Алианц (пълно касно). Сключена е там понеже карам колата в Германия и тук също имат Алианц и затова. Колкото и да Ви е смешно дори и спуканата гума тук се покрива от застрахователя, с малката разлика че тук ГУМИ НЕ ЛЕПЯТ АКО СПУКАНОТО НЕ Е В ЦЕНТЪРА ИЛИ ОКОЛО ЦЕНТЪРА НА ГУМАТА. При това положение от сервиза в който отидох да ми залепят гумата ми взеха документите, разгледаха ги и ми поръчаха нова гума, смениха моята и това е. Написаха един документ който подписах и това е.

2. Лично ходих до сервиз на Шкода за да видя новия Супърб и след въпрос относно гаранционно обслужване ми беше заявено че "КОЛИ ЗАКУПЕНИ ОТ БЪЛГАРИЯ НЕ СЕ ОБСЛУЖВАТ ГАРАНЦИОННО В СЕРВИЗИТЕ В ГЕРМАНИЯ !!!!!" Не съм бил първия който пита това и дори и човека от сервиза ме попита дали не съм пратил някой преди това да пита.

Ако той ме е излъгал, значи проблема е в него. Не твърдя, че това което съм написал е 100% истина, просто казвам какво са ми казали на мен.

А това, че от сервиза ще ми дадат оборотна кола с която да се прибера понеже моята гаранционна е при тях на ремонт, много ама много се съмнявам. Ако живея в държавата в която е сервиза може би ДА, но така да им взема колата и да си я замъкна в БГ.....надали.

 

Както и да е де, просто споделих какво ми казаха в сервиза на Шкода в Мюнхен.....

 

И да, правя разлика .....

 

 

Проблема е един и той е ясен, и се казва: ЕУРАТЕК ("16 г. (или май 15 г.) ....""бла, бла, бла...") :mrgreen: Интересто защо с OPEL и VW такъв проблем няма..... Май повредата е в нашия телевизор......... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но след като се дадоха примери, че твърденията за НЕ признаване на гаранцията са НЕверни, някой хора продължават да правят генерални заключения....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но след като се дадоха примери, че твърденията за НЕ признаване на гаранцията са НЕверни, някой хора продължават да правят генерални заключения....

 

Имаме примери и за двете тези.............

 

На коя да вярваме?..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да спра да пиша по тази тема. Ето ви официалната страница на магазина и сервиза в който ходих и питах.

 

http://www.autoundservice.de/Gruppe/piade/mnord2.html

 

Сами преценете дали сервиза е ОТОРИЗИРАН гаранционен или не, пише си всичко на сайта им. Питах и ми казаха. Ако са ме подвели, подвеждам Ви и аз.

 

В никакъв случай не искам да "плюя" или да злословя по адрес на ЕураТек, просто цитирах каквото ми казаха тук. Това е.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Е няма такава гаранция просто.....просто има ЗАСТРАХОВКА и ЗАСТРАХОВКА !!!!!

 

Колега,

 

Имам един въпрос: Правиш ли разлика между застрахователно събитие и гаранционен ремонт/поддръжка?

 

 

Е за този въпрос така ме сърби езика да кажа нещо, но ще се въздържа.

 

ДА, ПРАВЯ РАЗЛИКА.

 

 

И да, правя разлика .....

 

 

Koлега ти правиш ли разлика между застраховка и гаранционно обслужване?

 

 

АЗ ЕДИН ПЪТ КАЗАХ ЧЕ ПРАВЯ РАЗЛИКА И ВТОРИ ПЪТ ЩЕ ГО КАЖА - ДА ПРАВЯ РАЗЛИКА !!! АКО ОЩЕ НЯКОЙ МЕ ПОПИТА, МОЖЕ И ДРУГО ДА ОТГОВОРЯ.

 

Ето и малко снимков материал :-) Малко извън темата, но може да Ви е интересно.

 

http://picasaweb.google.bg/simichoil/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сещате ли се че може би има разлика между оторизиран сервиз (който например поръчва оригинални части от производителя) и оторизиран сервиз който включва и гаранционни ремонти ?! Според мен става дума точно за такава разлика, и не би трябвало да е никакъв проблем ако има гаранционни дефекти да се поправят в който и да е от сервизите написани в книгата която върви с всеки автомобил. simichoil - ако ти се занимава, прати едно писмо и до шкода с пълно описание на въпросите които си задал и за отоговорите които си получил, и защо в крайна сметка се получава такова разминаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но след като се дадоха примери, че твърденията за НЕ признаване на гаранцията са НЕверни, някой хора продължават да правят генерални заключения....

 

Имаме примери и за двете тези.............

 

На коя да вярваме?..........

Мога да помоля собствениците на споменатите от мен коли да ми предоставят документите от съответните сервизи, да ги сканирам и кача тук. Но не мисля, че си струва труда, защото нямам и никога не съм имал намерение да доказвам каквото и да е било по този въпрос. Споделих мнение и опит, който иска да вярва, който не иска - да не го прави. За мен Шкода има международна гаранция, в което съм се убедил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.