Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензин в нафтата


bega4kata

Recommended Posts

Днес момчето дето ми носи нафтата,по погрешка ми дал 1-та туба с бензин,и аз тъпака без да погледна го налях в единия си варел в които има в момента 100 литра от които 30 са бензин.Дайте съвет,да я хвърлям ли получената смес,да допълня до 200литра и да слагам в колата :roll: :?: Присадки ли някакви да сложа.....Нали има химици във форума,моля да кажат.Че мнооого ми се свиди таз ценна течност да я хвърлям.Много балъшката се наредих,ама цвета беше 1:1 с на нафтата. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стар горчив опитс първата ми кола Фиат Типо ще ти кажа.Резервоара беше към 50 литра-сложиха ми 15 бензин по погрешка!

Долях догоре-то имаше и долях някъде около 30л дизел + 1 л масло и нямаше никакви проблеми!

Като цяло на 100 литра,30литра бензин не би трябвало да са фатални,но е по-добре обаче поне 150литра нафта да ги нпаравиш!

 

Сега незнам,мисля че нафтата е по лека и излплува отгоре-но нека химиците да кажат.......

 

Мое мнение от опит,че при 150л нафта на 30л бензин 1/5 няма да имаш кахъри!

:mrgreen:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни в колата чиста нафта от бензиностанцията до 80% от резервоара, и доливай от новото гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като "позавехнал" химик (позавехнал - щото завърших преди 1 500 години :mrgreen: ) ще ти кажа: ЧЕСТИТО!!! Сдобил си се с чудесен V(SPRINT) POWER (или както скаш го кръсти там) дизел. Нищо лошо не си сторил. Имаш вече около 100 л. чудесна зимна нафта. С тоя бензин само добре си разтворил парафините. Един съвет от мен: допълни до 200 л. с нафта, сипи 0.500 л. ЧИСТ СПИРТ (да "отнеме" водата / евентуалната) и 0.500 л. моторно (рядко масло) - да придаде мааа-а-а-алко мажещи свойства и да не прави толкова агресивна сместа (заради бензина) и си джиткай спокойно цяааа-а-а-ала ЗИМА. С гореспоменатите помии в съвета ми (горе-долу в тия пропорции) и с бензина от теб ще си догодил ЧУДЕСНАТА ПРИСАДКА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.