Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спешно се нуждая от вашата помощ


turbobiit

Recommended Posts

Здравейте колеги.Позволете ми първо да се похваля от днес съм собственик на едно бижу Октавиа 1 1.9тди от 2000 година ;) ,но пълно щастие няма нали? :D Та на въпросите който ме вълнуват за момента-значи първо как се свалят корите на предните врати,тъй като при сваляне на предното дясно стъкло се чува много яко пукане да видим за какво е така ,а и да ви питам при отворена лява врата могат ли да се свалят прозорците ,защото мойте не работат, и евентуално къде да търся причината .Задна лява врата не може да се отвори от вътре кората пак как се сваля.После шлюза за парното на средната конзола до копчето на аварийните не може да се движи от врътките,счупено ли е или просто откачено.Под двигателя трябва ли да има кора?Като стана въпрос за двигател - ама аз май от там трябваше да почна :D Как да разбера с кой мотор съм за да закупя части за обслужването(по австрийски документи колата е с 1.9 тди 90 коня),тъй като на всякъде кадето ходих да питам ми искат номер на двигателя,а в кат при регистрациата ми казаха че номера на мотора не се чете )записа ха е че е 47 киловата)и в магазините не могат да ми помогнат.препоръчайте ми някой сервиз къде да я обслужа и какви части да и сложа( в смисъл марка нещо)от Асеновград съм и мислех да ходя до ЕТ пловдив ,но там май яко бръснат.обещавам когато обслужа колата да кача снимки и да разкажа повече за нея,а ако намеря време и на някой събор да дойда.Благодаря на всички предварително за помощта. smile046

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Позволете ми първо да се похваля от днес съм собственик на едно бижу Октавиа 1 1.9тди от 2000 година ;) ,но пълно щастие няма нали? :D Та на въпросите който ме вълнуват за момента-значи първо как се свалят корите на предните врати,тъй като при сваляне на предното дясно стъкло се чува много яко пукане да видим за какво е така ,а и да ви питам при отворена лява врата могат ли да се свалят прозорците ,защото мойте не работат, и евентуално къде да търся причината .Задна лява врата не може да се отвори от вътре кората пак как се сваля.После шлюза за парното на средната конзола до копчето на аварийните не може да се движи от врътките,счупено ли е или просто откачено.Под двигателя трябва ли да има кора?Като стана въпрос за двигател - ама аз май от там трябваше да почна :D Как да разбера с кой мотор съм за да закупя части за обслужването(по австрийски документи колата е с 1.9 тди 90 коня),тъй като на всякъде кадето ходих да питам ми искат номер на двигателя,а в кат при регистрациата ми казаха че номера на мотора не се чете )записа ха е че е 47 киловата)и в магазините не могат да ми помогнат.препоръчайте ми някой сервиз къде да я обслужа и какви части да и сложа( в смисъл марка нещо)от Асеновград съм и мислех да ходя до ЕТ пловдив ,но там май яко бръснат.обещавам когато обслужа колата да кача снимки и да разкажа повече за нея,а ако намеря време и на някой събор да дойда.Благодаря на всички предварително за помощта. smile046

Първо да благодариш на двамата модератори, че със задружни усилия успяхме да преведем и поправим поста ти... Добре дошъл във форума, успех с разгадаването на колата и занапред попоглеждай какво си сътворил преди да изпратиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Позволете ми първо да се похваля от днес съм собственик на едно бижу Октавиа 1 1.9тди от 2000 година ;) ,но пълно щастие няма нали? :D Та на въпросите който ме вълнуват за момента-значи първо как се свалят корите на предните врати,тъй като при сваляне на предното дясно стъкло се чува много яко пукане да видим за какво е така ,а и да ви питам при отворена лява врата могат ли да се свалят прозорците ,защото мойте не работат, и евентуално къде да търся причината .Задна лява врата не може да се отвори от вътре кората пак как се сваля.После шлюза за парното на средната конзола до копчето на аварийните не може да се движи от врътките,счупено ли е или просто откачено.Под двигателя трябва ли да има кора?Като стана въпрос за двигател - ама аз май от там трябваше да почна :D Как да разбера с кой мотор съм за да закупя части за обслужването(по австрийски документи колата е с 1.9 тди 90 коня),тъй като на всякъде кадето ходих да питам ми искат номер на двигателя,а в кат при регистрациата ми казаха че номера на мотора не се чете )записа ха е че е 47 киловата)и в магазините не могат да ми помогнат.препоръчайте ми някой сервиз къде да я обслужа и какви части да и сложа( в смисъл марка нещо)от Асеновград съм и мислех да ходя до ЕТ пловдив ,но там май яко бръснат.обещавам когато обслужа колата да кача снимки и да разкажа повече за нея,а ако намеря време и на някой събор да дойда.Благодаря на всички предварително за помощта. smile046

 

За корите на вратите някой беше писал скоро - потърси с "Търсачката"! При отворена коя да е врата - всички прозорци би трябвало да работят, но колата най-малко трябва да е на "контакт"! За парното - немам си идея - даже не мога да разбера точно въпроса, но пък и нямам парно на моята... Не е зле да го откачиш и погледнеш! Под двигателя може и празно да седи - не е проблем. За мотора - трябва да е или 90 или 110, ако наистина е 2000 година. Смяната на ангренажа и ролките е еднаква /така си мисля, но нека някой потвърди/. От ЕТ ако ти е дебело може да си напазаруваш частите и да се метнеш при някой познат, който да ти ги смени или провери дали няма в "Белия списък" на форума сервиз, който да те урежда ;)

Поздрави! И добре дошъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако по Австрийски документи е 90 коня -мотора ти е AGR и МНООООГО по малко вероятно ALH-ТАКА казвай в магазините за части ЕДНИ И СЪЩИ СА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.