Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ламбда сонда или защо трябва да е оригинална


iwanst

Recommended Posts

Когато си взех колата даваше грешка в 2 та ламбда сонда(диагностичната) след катализатора на 1.8Т ARX и я смених с универсална Бош с 4 извода без куплунг (200 лева някъде) и се презакача на оригиналния куплунг на старата без запояване и подобни защото температурите са височки на аспуха. Резултата беше че на 2, 3 хиляди километра трупаше грешки (секви от рода на окъсена на маса окъсена на + и какво ли не) светва лампата на таблото за грешки и пак угасва след време когато компютъра реши че е наред сондата. Така изкара 60 000 и спря съвсем да работи, има 4 извода два са сигнални 0 до 1 волт докато работи и два се подава 12 в от колата за подгрев и там има нещо от рода на нагревател 10 ома които обаче си промена съпротивлението според това колко е нагрята и черпи ток главно когато е студена за да може да подаде верен сигнал на сигналните 2 извода почти веднага след паленето. Е точно подгрева беше прекъснал.

 

Развитие:

Взех си универсална NGK (японската сила, нали правят хубави свещи)

100 лв. Сондата работи дава сигнално напрежение но почти веднага трупа

1 Fault Found:

17522 - Oxygen (Lambda) Sensor; B1 S2: Internal Resistance too High

P1114 - 35-10 - - - Intermittent

че нещо не и харесва съпротивлението на подгрева и това явно не е неговата си сонда.

 

 

Решение

 

Взех си оригинална с номер 06A 906 262 BB по VAG, изглежда си съвсем оригинална от http://www.elinexltd.eu/ в Люлин за 190 лв (В ЕТ е 360) и засега няма проблеми дано изкара 60 000 км...:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми като незнаеш,що си даваш парите? оригиналната сонда работи на друг принцип,не може да сложиш универсална или там каквато намериш не гледай,че на външен вид са еднакви.. е дано тази"оригиналната",която си купил наистина е оригинална и да нямаш проблеми..друг път питай някой ,че се набутваш с излишни пари за части ,които нямат нищо общо с каквито ти трябват..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега ,надявам се да си намерил точната сонда . Само да попитам за сондата дето си я взел за 190 лв. дадоха ли ти гаранция ? .Ако не са според мен е кофти . А в ЕТ е толкова щото ти дават гаранция за резевната част и за диагностиката , и ако не стане работата сондата и диагностиката си остават за тяхна сметка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до "gedore"

 

Ами универсалната Бош ми я сложиха в лицензиран БОШ сервиз за диагностика и при условие че оригиналната е също бош Просто не виждам кои друг бих могъл да попитам...:))))

 

до "cobra_11"

 

Цената в ЕТ си е такава защото си е такава и тя е 360 лв. А за да ти важи гаранцията от 2 години или 10 000 км цената е съответно друга, по-висока в която се включват сътветно смяната и всички диагностики по смяната.

За ЕТ всеки си има свое мнение аз само ще кажа

Евала че 1 седмица си играха да ми търсят проблема в халдекса, мислех 4е ще се откажат още първия път а лошото е че резултата беше че е най-вероятно да е ЕКУто на халдекса и няма гаранция че ще дам 2000 лева ще го смянят и ще се оправи ...или ще кажат ми и помпата на халдекса е заминала 700 лева и незнам какво си още... нали си плащам за диагностика да ми кажат КЪДЕ ТОЧНО Е ПРОБЛЕМА (иначе и аз бих могъл точно това да предположа с грешката която дава и помоща на чичо Гошо - google) но където и да я закарам предполагам няма да е по ясен резултата ....

 

 

П.П. дано верно е наред ще се похваля като мине 50 000 хиляди (сега е на 150-200 км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.