Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпрос за gps


drbojo

Recommended Posts

Здравейте колеги,знам че върпросът ми не е мног по темата за шкода октавия но понеже се сдобих наскоро с такъв автомобил,от който засега съм много доволен,се обръщам към вас.Тези дни трябва да си получа машинката - о2 xda orbit 2 , която освен като телефон мисля да използвам и като gps за колата.Трябва с нея да има и стойка за кола.Интересно ми е как да си сложа антена за gps-а.Нещо не мога да си обясня как да я изкарам отвън, за да я поставя някъде.Иначе те са с магнитен накрайник.Не искам да дупча ламарините.Някой има ли идея осбено ако и той е правил такива изпълнения.Благодаря ви за вниманието. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че за какво ти е външна антена? Би трябвало да се бачка нормално и без нея! Иначе може да я лепнеш с някоя здрава лепенка или щеш, не щеш - дупка у тавана ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам телефона с външен приемник и карти на Том Том. Кофти е, че на много места в България и Гърция не знае къде се намира но горе долу върши работа.

Това нещо трябва да е с вграден приемник. Загледай го като си направиш маршрут колко спътника хваща. Колкото повече, толкова по-добре.

Аз на моя телефон ще махам Том Том и ще слагам Гармин. Брат ми нещо е успял да го хакне и го е докарал да работи през Симбиан. Ще ви споделя впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,знам че върпросът ми не е мног по темата за шкода октавия но понеже се сдобих наскоро с такъв автомобил,от който засега съм много доволен,се обръщам към вас.Тези дни трябва да си получа машинката - о2 xda orbit 2 , която освен като телефон мисля да използвам и като gps за колата.Трябва с нея да има и стойка за кола.Интересно ми е как да си сложа антена за gps-а.Нещо не мога да си обясня как да я изкарам отвън, за да я поставя някъде.Иначе те са с магнитен накрайник.Не искам да дупча ламарините.Някой има ли идея осбено ако и той е правил такива изпълнения.Благодаря ви за вниманието. :D

 

Никой, дори фирмите занимаващи се с GPS Tracking не слагат антената на вън. Ако е с кабел се монтира или под задното стъкло (т.е. в багажното отделение в часта под стъклото) или в даблото на място където няма много ламарина която да пречи.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ползвам телефона с външен приемник и карти на Том Том. Кофти е, че на много места в България и Гърция не знае къде се намира но горе долу върши работа...

Не знае къде се намира, защото няма покритие на картата, а не липса на GPS сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, картата е много кофти. Пробвах го посока Халкидики и по магистралата не знае къде се намира. Даже (хахаха) по средата на един мост ми каза "Завийте на дясно". Но за сметка на това ме изкара от центровете на Кавала, Драма и Серес. Абе относително е всичко.

В това отношение Гармин са 100 год. напред. Но до колкото знам е защото има възможност да се отвори картата и да се донадпише или дооправи.

Иначе е най-евтиния вариант за GPS. Симбиан телефон + БТ приемник Холукс за 85 лева и малко разбиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I-GO е най от най. Не съм с PDA още и за това не мога да го пробвам.

Но пък брат ми ми каза, че в момента щял да ходи до Гърция, като се върне ще ви споделя мнения за Гармин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.