Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Стефан, разхода мисля, че е повече от добър - все пак, не си с двигател 1.2 "нутрибулет", даже е прекрасен. Тези кончета искат храна, колкото и модерни да са!

Знам ли, може и Съби да ме е увредил, но ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Да, за Голфа... След като Сами ми изключи звуковия генератор, на връщане може да даде и по-малък разход :)

Редактирано от stefan l
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефан, разхода мисля, че е повече от добър - все пак, не си с двигател 1.2 "нутрибулет", даже е прекрасен. Тези кончета искат храна, колкото и модерни да са!

Знам ли, може и Съби да ме е увредил, но ...

Дано да си прав, защото за мене разхода е преди всичко показател за общото състояние на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, според "АутоБилд" - не че са критерий, спокойно можеш и до 9/100 да го докараш, при същите скорости, с повечко "нервни" изпреварвания и с включен генератор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да си прав, защото за мене разхода е преди всичко показател за общото състояние на колата.

Според мен разхода е стахотен, моя Супърб със същото темпо гори толкова, че и една идея отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До момента не съм писал в темата, понеже разхода на буркановоза си е постоянно виден най-долу в мненията ми, пък и без това не се старая много, много да го засичам на различните трипове. От друга страна, през изминалата седмица със семейството си направихме една хубава разходка до Пампорово, Смолян, Роженския Събор и на връщане през Пазарджик (за кратка среща с приятели) обратно към София. Интересното тук е, че събрахме кураж да тръгнем с джипката и то не за друго, ами да катерим планините със спокойствие и кеф :D :D Преди да тръгнем заредих до горе, нулирах дневния пробег и потеглихме. В края на пътуването заредих отново до горе и цифрите, за моя приятна изненада, бяха следните:

post-11404-0-71770900-1437418632_thumb.jpg

post-11404-0-20496100-1437418645_thumb.jpg

 

Грубите сметки показват 7,03л/100км. Климатика беше пуснат постоянно, скорост на магистралата 100-110км/ч, скорост по завоите - ниска :D , малко задръствания покрай достигането на събора и малко умерен офроуд и това е :) Взимайки предвид, че джипката е бензиново 4х4 кубче пуснато в производство преди четвърт век, ами много съм доволен :D

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

София-Обзор и обратно с малко въртене около Обзор и в София. Разход по колонка 5.61, по борд 5.7

Пояснения: В едната посока изцяло с климатик, а в другата през 25% от времето. Карането е 130 на магистрала на автопилот извън магистралата 90. Трима възрастни+дете и багаж до тавана. Гориво - Круиз.

Предвид поясненията съм супер доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Обзор и обратно с малко въртене около Обзор и в София. Разход по колонка 5.61, по борд 5.7

Пояснения: В едната посока изцяло с климатик, а в другата през 25% от времето. Карането е 130 на магистрала на автопилот извън магистралата 90. Трима възрастни+дете и багаж до тавана. Гориво - Круиз.

Предвид поясненията съм супер доволен.

....... + чип

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda Octavia 1.4 G-Tec (фабричен метан)

 

Градско зима - 4.9 кг/100

Градско лято - 4.7 кг/100

Извънградско (90-100км/ч) - 3.5 кг/100

Извънградско с магистрали - 3.9 кг/100 (тестван среден разход София-Лайпциг-София)

 

При цени на метана в София и Белград към юли 2015 разстоянието София-Будапеща ми излезе 49лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гео Милев - Пловдив, през задръстването на Горубляне в 8 сутринта. 8:05 на караулката на изхода на София, 9:01 слязох от магистралата на първата отбивка за Пловдив. На всякъде, където беше възможно съм карал на темпомат със 148 км/ч, като изключим тунела и двата моста в ремонт да съм свалял под тази скорост 5 пъти заради разни гастери.

post-235-0-31463200-1438854147_thumb.jpg

След това до Асеновград заради многото коли карах до 100 км/ч, но ползвах няколко пъти новооткритият от Гогата бутон под педала за газта. Въпреки това на влизане в Асеновград резултата беше това:

post-235-0-24391200-1438854468_thumb.jpg

От там до Момчиловци/Смолян съм натискал колкото може, половината време скоростната кутия беше на S и стигнах за 45 минути. Крайния резултат отиде на 5,5

post-235-0-26061900-1438854969_thumb.jpg

Климатик не съм включвал изобщо. Сам в колата, с малко багаж (в същност mRt има снимка на багажника ми, преди да сложа последните 2 сака, много беше въодушевен от съдържанието).

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам сега, поста се е разместил малко (пиша от телефона). Снимката, която е в края - разход 4,9 е на входа на Асеновград, а не тази с 5,2 която е дублирана от първата част, но вече не мога да го оправя (Гога, Марто, help?). На връщане ще е при съвсем различни условия - пълна до горе с хора и багаж, освен това ще пътувам след обед, тоест 100% от времето на климатик.

Но ще ходя от тук на море до Ксанти и ще засека до там и обратно какъв разход ще даде.

 

Edit: Даде ми да го поправя, сега предния пост си е в ред.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А засичане "пълно-пълно" правил ли си? Щот тея снимки малко контрастират с това 7.19 в подписа ти. 

И давай възможност на бордкомпа да се изкаже по въпроса за средната скорост :rfm:  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше влязъл в линка от подписа щеше да имаш отговор на първия въпрос. На почти всяко зареждане е написан и разхода по борд. Грешката, с отрязани зарежданията до капачката, е 6 процента.

За средния 7,19 - отговора пак е там. 60% от пробега ми е в София, до 5 км при разход 8-10/100.

Въпроса за средната скорост - върни на предишните страници и ще видиш, че винаги когато мога давам всички показания от борда. Е днес не можах. Ако си бях нулирал компютъра на излизане от София, а не да си оставя и 30те минути въртене на излизане от града, щях да се напъна да снимам и средната скорост, най малко на слизане от магистралата. Но 120 км за 56 минути се смятат лесно - не съм се влачил. За пробега до Ксанти и обратно ще се постарая повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчет за пробег Момчиловци-Авдира. Страшно много спирания без да гася двигателя и климатроника (с две деца и капитан Драйфус на борда така се получи), така че не е много меродавен, но така се получи.

post-235-0-30299000-1439318311_thumb.jpgpost-235-0-48401300-1439318383_thumb.jpgpost-235-0-49720600-1439318474_thumb.jpgpost-235-0-74894100-1439318748_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след новия софт със скорост 160-200км/ч около 800км на магистрала останалите 600км с изпреварвания и по дву-лентови пътища ми даде среден 7,2/100км дизел по-борд, 7,3/100 по-колонка. 4ри човека, куче 40кг, 4ри големи куфара и 8 раници(повече не можа да събере колата).

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от пътуването ми из "Европата" излиза следното: 6.13л / 100км. 4 човека, пълен до едва-едва затваряне багажник с два куфара, голям сак, раници и т.н, пуснат климатик на минимална температура 90% от времето... Това е при средна скорост от около 100-105км/ч по GPS засичана. Общо взето под 140 на магистрала не съм падал, държал съм 160-170км/ч колкото може повече време - максимална скорост по GPS 189км/ч /дърто А6 С5 2.5 TDI се напъваше, докато го изпреварвах на магистралата (като тръгнах и почна да ускорява малоумника му скапан), но май се отказа, като видя, че не съм добре с главата и стана точка в огледалото - малко по-късно ме изпревари и го видях спрял на бензиностанцията... мъка-мъкааа... аман от малки пи6кi/.

 

Определено е страхотно агрегатчето, дааа :) Всичко засичам празно-пълно само - на различни бензиностанции.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз по темата след като миналата седмица направих най-дългото ми пътуване с Шкодата от както я имам.

Маршрута беше тръгване от София през Сърбия, Хърватска до Толмин в Словения ( което е близо до границата с Италия) и обратно или общо 2066 км.

За този пробег с двама човека и багаж за една седмица къмпингуване, моята дърта Октавийка изхарчи 141 литра газ и около 8-9 литра бензин, което прави грубо разход от 7,2л/100км. Навсякъде съм карал в ограниченията и заедно с няколкото спирания по пътя за зареждане, почивка и висене по граници, средната скорост по борд на връщане (на отиване не обърнах внимание, но е била малко по-висока) беше 82 км/ч.

Общо взето съм много доволен от разхода, който даде.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм чудя се дали да се обаждам с моята таратайка  :fiu:  аз пътувам прилично да кажем - достатъчно, откакто я взех за 6 месеца и навъртях почти 10 000 км  :tongue_1: като я карам за удоволствие, а не служебно.На различни външни условия ми е давала малка разлика по борд и по колонка. От тук до морето (София Черноморец - 440 км) с 4 човека багаж на макс 5,4 по борд 5,44 по колонка пълно пълно - това с малки пускания на климатика заради потенето на стъклата. До Пловдив заради правенето на пътя направо се влачех, но след това до морето плътно със 120. Даде ми средно 90 км в час, е все пак жена с 2 деца на мен ми е ок тая скорост.  Миналата седмица от София през Лакатник за 7-те престола по завоите ми даде 6.00  :nea:  като забравих за 5-та ква тая скорост там. Ама на 29 заминавам за Шумен с яко багаж, от там Бяла слатина и после София близо 1000 км са с отбивките дето ще правя и пак ще я засека да дам отчет. За мен е перфектен разход на бензин, при положение че баба Наста е старичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го връщането от Авдира до Момчиловци. Рано сутринта, без климатик и без ексцесии от страна на капитан Драйфус (явно гадината остана на плажа). Стори ми се, че пътувах по-бавно от колкото на отиване, но борда твърди друго.

post-235-0-34670800-1439713384_thumb.jpgpost-235-0-40980800-1439713330_thumb.jpgpost-235-0-09038800-1439713470_thumb.jpgpost-235-0-58161900-1439713557_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна и аз един разход от вчера. Октавия 1, 1.9 TDI. Не ми се караше с трафика вчера и малко по-бързо минах пътя. Не знам, колко е меродавен, но това излезе - 5.8/100 при 138 км/ч. средна скорост от Бургас /х. Мираж/ до София /жк Борово/ с трима пътника и климатроника през целия път, че си беше жегичка. Ама е много еднообразно това магистрално каране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да пусна и аз един разход от вчера. Октавия 1, 1.9 TDI. Не ми се караше с трафика вчера и малко по-бързо минах пътя. Не знам, колко е меродавен, но това излезе - 5.8/100 при 138 км/ч. средна скорост от Бургас /х. Мираж/ до София /жк Борово/ с трима пътника и климатроника през целия път, че си беше жегичка. Ама е много еднообразно това магистрално каране...

Добре си карал. И на мен ми дава обикновено подобна средна скорост, това си е поддържане на 160+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.