Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Първа тема


far_seer

Recommended Posts

Добър вечер на всички. Форумът много ми харесва, всички се стараете да помагате, а не да се подигравате, както в повечето форуми... нов съм при вас, надявам се да бъда приет добре :D

Та така, направо към проблема

След доста четене и допитване реших и си взех Шкода

моделът е Фабия, 1.4 mpi, 50 кw, 2000 г., на 76000 км е

Може би сте отговаряли на повечето въпроси, но ще ви помоля да го направите още веднъж

"Проблемът", ако въобще има такъв ми е следният:

1- рано сутрин при 1во палене нямам никакви притеснения относно самото палене - пушка е

Но... при първите метри муцуната забива напред, замисля се леко, след това тръгва.... веднъж загрее ли колата няма никакви проблеми. От вървежът съм доволен, т.е. може да съм лаик, но все пак за този мотор смятам, че е нормално... пробвал съм да поизчакам повечко, докато си падне до 800-те оборота и тогава да тръгна с малко повечко газ - до към 2000 оборота, това забиване го няма, но свалям на втора, оборотите падат и пак се усеща едно леко прекъсване, след 5-6 метра няма проблеми....

Както казах, вървежът смятам, че е приличен, сменил съм въздушния филтър .... Познати ми казаха, че може да идва това от горивния филтър, други ми казаха - абсурд, няма връзка с него

2 - разходът. Четох из форума - този не е от най-икономичните двигатели... по мои сметки(може би без кръчмар) ми дава 10/градско и 7.5 смесено(градско-извън.)

Маршрутът и ежедневието ми е такова, че ставам сутрин рано, карам 3-5 км.... спирам и след часове отново 3-5 км. и това е. На борд. компютюр ми показва 8.5 среден и това е, не се мърда изобщо (а мога ли всъщнот да го нулирам за да може да си отчете със сегашното ми каране?)

 

ами това е засега, колеги... колата я имам по-малко от месец, досега съм много доволен като цяло - возия, комфорт, външен вид, интериор, но тези въпроси ме мъчат

 

Съдейки по информацията, какво мислите?

а дали да и слагам газ или няма смисъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

1- рано сутрин при 1во палене нямам никакви притеснения относно самото палене - пушка е

Но... при първите метри муцуната забива напред, замисля се леко, след това тръгва.... веднъж загрее ли колата няма никакви проблеми.

...

2 - разходът. Четох из форума - този не е от най-икономичните двигатели... по мои сметки(може би без кръчмар) ми дава 10/градско и 7.5 смесено(градско-извън.)

...

(а мога ли всъщнот да го нулирам за да може да си отчете със сегашното ми каране?)

 

Добре дошъл!

 

1 - не е нормално да забива моцуната. Не е лошо да ти я погледнат в сервиз (VAG-COM диагностика).

2 - изглежда ми съвсем нормален

 

Reset - натискаш бутона за смяна на режимите на борд-компютъра за 3-4 секунди и се изтрива състоянието на компа. Важи за режима (дневен/общ) който виждаш в момента.

 

PS: Не очаквай да получиш отговор 10мин след поста си. Хората релаксират от време на време ... особено след извънредна среща през седмицата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви съвети да ти дадем

може да е от

температ.датчик

от помпата

от дюзите

от бубинния блок

от сондата

свещи

клапата за газта

МАФ-сензора

отиди на сервиз

 

трябва ли да си чешем пръстите с празни предположения

като не съм видял колата как да ти кажа-още екстрасенс не съм станал,ако има колеги с такива наклонности да казват какво им говорят вътрешните гласове smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прощавайте, ако давам много зор

ясно ми е, че от клавиатурите няма да в оправите, въпросите ми са по-скоро дали това са някакви често срещани дефекти

иначе... забравих да кажа мисля, като я качих на комп. имаше само някакви грешки и ги изчистиха.. не е показало дали ламбдата е тръгнала на кино или каквото и да е

иначе това е чешкият си мотор или бъркам?

защото примерно 1.4 mpi, които монтират на Поло и Кордоба/Ибиза знам, че има дават съвсем различен разход - примерно 7 градско, а при фабията - 10, в софия стига 12, което е съгласете се доста голяма разлика

 

а иначе двигателят започва с буквите ATZ

сетих се и друго, отзад и върху двигателя надписът mpi си е със сиви букви, не трябвали и i-то да е червено? smile117

 

PRR, можеш ли да ми пишеш ЛС, че нещо расеян ли съм, глупав ли ама не разбрах как точно става магията smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти много, аз бутонът reset дори не съм го забелязъл

а за останалите неща ще почакам

 

P.S.

иначе като мнение какво се говори?

чешки ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти много, аз бутонът reset дори не съм го забелязъл

а за останалите неща ще почакам

 

P.S.

иначе като мнение какво се говори?

чешки ли е?

чешки е и е железен мотор-много здрав

само карай с хубав антифриз и винаги с хубави и на не повече от 30 000 свещи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес се допитвах и познат ми каза, че е 90% сигурен, че проблемът е в дросел клапата и след едно почистване ще се пооправят нещата? :-k

 

а и при контакт не ми светват индикаторите за ABS, EPC и някои други може би

така ли трябва да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден от ползвател на същата Шкода със същия мотор.

 

За лампите - ако имаш ABS и сие трябва да светват при даване на контакт.

 

Може и да "трябва", ама и при мен ABS-индикация не свети. Чудех се има ли, няма ли, докато една неделя не направих тест на сняг и хлъзгаво, газ, рязко спирачки, да, има, пък ако ще да свети.

EPC свети.

 

Относно проблема със "забиването на муцуната"... Аз имах проблем, че ми падаха оборотите на нулева предавка, понякога гаснеше.. Това се оправи с почистване на дросел клапите.

 

За разхода - да, харчи, ама не чак толкова, свиква се :)

 

Поздрави и приятно шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deni, страхотно полезно мнение, благодаря ти

при мен ABS не свети, EPC само 2-3 пъти ми светна при контакт.... на компа не показа грешка, така че може би е от лампичката

и аз мисля да почистя клапата, така или иначе нищо не губя

а за разхода - абе високичък си е, но все пак не съжалявам за избора си - тоя разход е за сметка на много други неща и предпочитам такъв, с високичък разход пред някой гроб...

 

а някой да има идея от къде мога да си взема емблеми... и 2те искам да ги сменя, защото са загорели, от шкода е 30 лв. едната, което ми е много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой да има идея от къде мога да си взема емблеми... и 2те искам да ги сменя, защото са загорели, от шкода е 30 лв. едната, което ми е много

 

Драсни едно ЛС на колегата rgc ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден от ползвател на същата Шкода със същия мотор.

 

За лампите - ако имаш ABS и сие трябва да светват при даване на контакт.

 

Може и да "трябва", ама и при мен ABS-индикация не свети. Чудех се има ли, няма ли, докато една неделя не направих тест на сняг и хлъзгаво, газ, рязко спирачки, да, има, пък ако ще да свети.

EPC свети.

 

Относно проблема със "забиването на муцуната"... Аз имах проблем, че ми падаха оборотите на нулева предавка, понякога гаснеше.. Това се оправи с почистване на дросел клапите.

 

За разхода - да, харчи, ама не чак толкова, свиква се :)

 

Поздрави и приятно шофиране.

 

 

Същото и мен! smile152 smile152 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво значи "не чак толкова" при вас ? :)

 

между другото аз съм с гуми 185/60/ R14

казаха ми, че били малко големички и ако мина на 165 разходът щял да ми падне с литър-литър и нещо?

четох, че този размер, с който съм бил препоръчителен, на капачката пише и още няколко размера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен градско ми изписва 12л при положение,че карам по 4,3 км на ден и то на два пъти мисля че е добре,а извънградско 6-6,5л при поддържане на 90-120км

185/60/ R14 , 165/70/ R14 са препоръчителни.сега не мога да снимам капачката,но утре ще го направя и ще я кача.а ако сложиш по малкия размер не знам с колко,но със сигурност ще ти свали от разхода(аз съм с такива гуми). на твоята капачка няма ли лепенка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, не, няма нужда

не си ме разбрал

точно това казвам и аз - на моята лепенка на вратичката на резервоара има изписани 2 или 3 размера, които се препоръчват

 

ти си със 165/70/R14 така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен градско ми изписва 12л при положение,че карам по 4,3 км на ден и то на два пъти мисля че е добре,а извънградско 6-6,5л при поддържане на 90-120км

185/60/ R14 , 165/70/ R14 са препоръчителни.сега не мога да снимам капачката,но утре ще го направя и ще я кача.а ако сложиш по малкия размер не знам с колко,но със сигурност ще ти свали от разхода(аз съм с такива гуми). на твоята капачка няма ли лепенка?

 

Разхода - същото и при мен, но карам по 20 км градско на ден, 12-13л ми е в най-натоварените моменти (висене, първа, висене, първа), разходът завиши от маршрута и задръстването, изводът, който се наложи е "колкото по-бързо карам, толкова по-малко харчи". Лятото имаше дни, в който се прибирах до в къщи със среден разход 8.7л/100км (наставаше една радооост в душата ми, за 10 км от единия до другия край на София през редица централни кръстовища си е похвално, как да не е), извънградско - същите цифри.

 

Гумите - и в други теми съм чела за по-тесния размер.. аз лично като си купувах зимни гуми се придържах към "Капачката каза" за моя модел, т.е. зимни, летни, всичко е 185/60/14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой да има идея от къде мога да си взема емблеми... и 2те искам да ги сменя, защото са загорели, от шкода е 30 лв. едната, което ми е много

 

Драсни едно ЛС на колегата rgc ;) .

драснах го, няма го нещо:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой да има идея от къде мога да си взема емблеми... и 2те искам да ги сменя, защото са загорели, от шкода е 30 лв. едната, което ми е много

 

Драсни едно ЛС на колегата rgc ;) .

драснах го, няма го нещо:(

Тук съм , ама нямам smile009 ЛС . Има емблеми по 18,50лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.