Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв жигльор да сложа???


lent

Recommended Posts

Значи на 120-ковия карб Иков 32 ЕДСР първата клапа е с дифузьор 22.Съответно главните й жигльори са 110 бензин и 170 въздух.Сложих жигльор 100 за бензин и се чудя какъв въздушен да сложа - 140,160,170,190 или 200?Идеятя ми като цяло е леко да падне извънградския разход,разбира се,при работа на първата клапа.

 

110/170=0.65 По тази логика трябва ли да сложа 100/160=0.63?Нямам претенции че вървежа ще пострада - то и без това с такава кола не е много разумно да се бърза и да се вдигат скорости над 120 :P

Според мен 140 ще дойде малко,а 190 и 200 ще са вече много.Най-удачно ми се струва 160 и 170 :idea:

 

Ако някой има мнение по въпроса,нека го изкаже тук,че утре ще си играя с карба \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги пипай,няма да постигнеш нищо

въздушната смес е сметната оптимално според разреждането и нуждата на мотора

като обедниш-ще трабва да отваряш повече дросела и с повече въздух колата няма да върви с лекота и ще трябва още да натискаш и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегачката е прав.Качвах на моята кви ли не преработени карбуратори / еднокамерен от опел ; от Шкода 100s /но накрая сам се убедих , че колата си работи и върви добре само с оргиналния. Върнах го след като го почистих , сложих му нови платна ;жигльори ; гарнитури и Шкодака заработи като часовник.Когато правих експерименти съм си записвал какви р-ри жигльори съм слагал и с кои е по поносимо карането.Главен горивен 100 -въздушен 160 на 1ва степен ; 120 гл. гор-н на 160 в-н на 2ра с-н .Разхода на гориво си остана почти без промяна , но мотора си влоши работата , и затова си го възтанових .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.