Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

акумулатор 44ah/390а от ИСКРА


BOTZKO6

Recommended Posts

в последните 3 месеца колата (1.3 mpi glx комби) не я карам редовно. А от 25.12.2009 до днес 5.1.20010 да съм я палил и карал съответно не повече 2-3 пъти. Днес див и щастлив решавам да тръгвам нанякъде и хоп ... врът ключа ....... акумулатора паднал. А той е както посочих в заглавието 44ah/390а от ИСКРА от преди година и малко , даже е и в гаранция. Дали може да е от малкото каране и леко понижените температури или да се юркам да замерват положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е така да стане. Зареди го.

Ако не си караш колата поне веднъж в седмицата, откачи плюсовата клема от акумулатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм откачал клемите заради централното и най-вече заради алармата ( още ми държи от двата обира през лятото). Сега съм сложил акумулатора да се зарежда - 12 часа да стои така стига ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето зависи от зарядния ток. Щом батерията спре да дърпа ток е заредена. Контролира се с амперметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за първи път го чувам че като не караш трябва да разкачаш акумулатора :-k

 

ако всичко ти е наред и 20 дена не си я палил трябва ако не на първия,поне на втория път да запали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да имаш "утечка" , т.е. повишена консумация, може да си забравил лампата в купето, в багажника и т.н. Дано проблемът да е бил подобен. Не оставяй акумулатора разреден при минусови температури - може да замръзне. !

Успех,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от марката , но определено българските не са в групата на издръжливите акумулатори , па ако ще да ти е 0.0 отечката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.