Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Oktavia Facelift


pepi 77

Recommended Posts

Здравете всички! Наскоро се прибрах от гурбет и имам нужда от МПС. Спрял съм се на Шкода Октавия Фейс - лифт 1,8 TSI, DSG-7 speed. може ли някой да ми сподели нещо за този модел, т.к. нямам много информация, обаче май ми хареса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си си задал въпроса (или по-скоро не си го задал), че не очаквай кой знае какви отговори. Какво да ти кажем? По принцип е супер колата, двигателя е страшен, скоростите са номер 1 на пазара, Октавия е чудесна здрава и по-евтина от немските си събратря кола. Вобщи линии това, какво да ти кажем? Не е хубава Шкодата, бягай далече smile049 Питай нещо по конретно. Информация можеш да намериш в изобилие във форума, горе в дясно има бутон "Търсене". Има колеги късметлии с такива коли и са споделяли доста спечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що направих пробно кръгче на Октавията! Какво да Ви кажа, направо съм впечатлен и в 15,00 часа я купувам! Знам, че колкото повече мисля толскова повече въпроси възникват и за това няма много да му мисля. Сегашния собственик се е постарал да я украси - ксенонови фарове, пръскачки, затъмнения, спойлери, парктроници, радио Болеро, подгрявани и т.н. Колата и с удължена гаранция, купена е м. Април 2009 год. и е на 15 000 км. Притеснявам се за скоростите, т.к. видях много противоречиви мнения и едно клипче, в което се вижда че колата не може да потегли заради някакъв проблем. Не занам какъв е разхода, човека каза, че е около 6,5 на 100 км., което май е лъжа. Ама вече съм решил, така че ееее. Явно въпрости ще предстоят, надявам се зда бъда приет в клуба и да ми помагате, защото до сега съм карал само амервикански трошки и съм малко неориентиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSG е съвсем, ама съвсем различно нещо от старите автоматици с хидротрансформатор. Това си е ръчна кутия с автоматично управление. Така, че ниския разход си е съвсем нормален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертавам се като най-новия член на Шкода-обществото, защото вече имам една Октавия 1,8 TSI, от преди 1 час. Колата е на 15 568 км. и продавача ми каза, че трябва да сменя маслото на 35 000 км. или като светне индикатора на таблото, защото имала някакъв "удължен сервизен интервал". Съмнявам се в това и моля, някой който е наясно да ми каже дали не трябва да сменя маслото сега - изминати са 15 000 км. и това ще е първа смяна. Чак не смея да я карам и ми е нервно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очертавам се като най-новия член на Шкода-обществото, защото вече имам една Октавия 1,8 TSI, от преди 1 час. Колата е на 15 568 км. и продавача ми каза, че трябва да сменя маслото на 35 000 км. или като светне индикатора на таблото, защото имала някакъв "удължен сервизен интервал". Съмнявам се в това и моля, някой който е наясно да ми каже дали не трябва да сменя маслото сега - изминати са 15 000 км. и това ще е първа смяна. Чак не смея да я карам и ми е нервно!

 

Колега, честито за придобивката! За смяната на маслото сам си си отговорил - отивай и сменяй да ти е мирно на главата!

П.С. Чакаме снимки!

П.С.2 Моля, преправи си правописната грешка в наименованието на темата, че е срамота вече като официален член на Шкода клуб да правиш грешка с името на любимия си автомобил(OCTAVIA)!

smile027 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Чакаме снимки!

 

П>С>Май си третия в този форум с привилегията да имаш този двигател с тази кутия! smile159

 

А и виж worldman какво ти е писъл!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и със здраве да си я караш :!:

Сменяй маслото на 15000 за да си пазиш турбинката!

П.С.2 Моля, преправи си правописната грешка в наименованието на темата, че е срамота вече като официален член на Шкода клуб да правиш грешка с името на любимия си автомобил(OCTAVIA)!

smile027 smile027

smile188 Мен лично по ме тревожат заглавия от рода на "Продавам навигациЙ". Все пак кирилицата е по-важна от латиницата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:oops: Съжалявам за правописната грешка, но все пак след 9 години в USA Ви моля да ми простите! Очертавам се не само като най-новия, но и като най-неукия член на Шкода-клуб :D В понеделник сменям маслото в "Еура - Тек" ООД. Колата действително е СУПЕР, до вчера не знаех нищо за марката Шкода, но от днес вече съм фен, макар че всички около мен ми казваха да си взема VW СС /дано го изписвам правилно :lol: / и то от магазина за 63 х.лв.! Снимки ще има в най-скоро време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четито!Според мен си направил страхотен избор!Аз карам 1.4 TSI DSG-7 и мога да те уверя,че шофирането на кола с такава скоростна кутия е огромно удоволствие!БЯХ много против автоматика!!! и я взех такава заради половинката ми!А сега тя не може да се вреди от мен!Безаварийни километри ти желая!А снимки няма ли ..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата! Едно нещо ми стана обаче интересно. Кой и защо ще продава чисто нова кола на под 1 година и то по твоите думи с доста допълнителни екстри. Дори мутрите ги карат малко повече преди да купят поредната. Много странно ми се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата! Едно нещо ми стана обаче интересно. Кой и защо ще продава чисто нова кола на под 1 година и то по твоите думи с доста допълнителни екстри. Дори мутрите ги карат малко повече преди да купят поредната. Много странно ми се вижда.

 

Липса на парички за месечни вноски (синдром - кинтонемия);

Покупка на нов Супърб;

Покупка на нов VW;

Не му се лепят п-ки, щото е Шкода и е решил да си вземе Парцалцедес Же Класа на 100 години с газова, ама да изглежда зъл....

Причини - много, но не ми се вярва една от тях да е, че Шкодата не е читава.

Карай си я със здраве, колега! И не мисли за ядове - така и те няма да те навестят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.