Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Re: Моля за съвет


armagedon733

Recommended Posts

Здравеите имам следния проблем :( Карам на 4 с 40 км без да давам газ колата поема вдига оборотите, на какво се далжи това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор.Може би аз небях конкретен,но нищо не разбирам от тези писаници в интернет.Става вапрос за шкода октавия 1.9TDI 110кс модел 2001г.Имам следния проблем: По време на движение,когато отпусна педала на газта,колата в някои случаи започва да ускорява.В началото помислих,че е случайно,но вече доста пъти ми се случва.Молбата ми е,ако някой е запознат с проблема да ми помогне със съвет.Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор.Може би аз небях конкретен,но нищо не разбирам от тези писаници в интернет.Става вапрос за шкода октавия 1.9TDI 110кс модел 2001г.Имам следния проблем: По време на движение,когато отпусна педала на газта,колата в някои случаи започва да ускорява.В началото помислих,че е случайно,но вече доста пъти ми се случва.Молбата ми е,ако някой е запознат с проблема да ми помогне със съвет.Предварително благодаря!

При какви обороти се случва това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах- караш на четвърта скорост с 40 км.,това проблем ли е?

Според мен, ако съм те разбрал правилно ,би трябвало малко да придърпва колата,но щом се движиш нормално.........ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колко оборота са? Ако падаш под заветните 903 двигателя първо започва леко да ускорява и след това пада до тях. Това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че погрешка си отворил друга тема. Всичко е наред. Но е вредно да караш при тези обороти заради двуделния маховик. Малко е кофти, когато се спускаш по надолнище и включиш примерно 2-ра при ниска скорост за предавката и усещаш как колата "дръпва", вместо да забави ход, но също така и не е добре да го правим. SDI-то също прави така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят съвет е на която и предавка да караш да не падаш под 1600об ще видиш че е по-добре пробвай и ще видиш че

на 3та с 40км/ч като натиснеш разко ще дръпне много по-добре отколкото на 4та с 40км

как аз карам моята -докато загрее на 2000об

загре ли ускорение 1ва-до 3000об слагам 2ра-до3000об слагам 3та 3200об слагам 4та 3200об слагам 5та подържам 2000-2200 но падна ли под 1600-1800 задължително свалям предавка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дали ако караш на 5та с 40км/ч колата няма да направи същото? Ако да- бъди спокоен...

Това е кола с ECU(компютър на двигателя) и сам си подава бензин/нафта, когато смъкне под определени обороти.

Ако ли пък смяташ че има проблем, първа стъпка е да й се направи диагнистика през ваг-кома!

А защо ли пиша това, като даже не си казал каква ти е колата. Може и да си с карбуратор, кой да знае... smile049

 

П.П С онзи отговор по-горе единствено съм показал адекватен отговор на още по-адекватен въпрос :mrgreen: Следващия път ни дай малко повечко информация, а ние с радост ще се опитаме да помогнем още по-точно(което виждаш и сега)

Поздрави и успех с колицата smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "armagedon733" - Спокойно - нормално е така да прави автомобилчето :) Карай смело :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като молиш за съвет ще си позволя да ти дам един:

Колата неще ласка-

иска смазка!

Карай и се небой. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравеите някои знае ли как се сменя мигача ,които е на калника.Трябва ли да се сваля подкалника или е на щипки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.